wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Bogdan_
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Bogdan_ » śr 26 wrz, 2018 19:15

Meldunek w hostelu gdzie spałem dziewczyna zrobiła przez internet przy mnie (trwało 40 minut) prosiłem o wydruk na papierze (przezorny ubezpieczony) przybiła pieczątkę, podpisała .... nigdzie nie biegała do OWIRu ... Gdzie indziej też meldowali ale upraszczali sobie robiąc skan a dopiero potem wpisywali dane.

Kaczuszka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Kaczuszka » sob 06 paź, 2018 13:35

Cześć wszystkim:)
Pewnie temat nawijał się tu milion razy, ale chciałabym bardziej świeże informacje:)
Otóż zamierzam wreszcie wybrać się do mojego chłopaka, Rosjanina. Niestety jestem bardzo zielona w tematach wiz.
Mógłby ktoś mi opisać jak ubieganie się o takową powinno wyglądać? Paszport wiadomo, ubezpieczenie pokrywające minimum 30tys. euro również mi wiadome (aczkolwiek gdzie najlepiej je zakupić?). A reszta? Dodam, że zamierzam nocować u niego. (1-2 tygodnie)
Za wszystkie informacje ogromnie dziękuję i miłego weekendu życzę wszystkim forumowiczom!:)

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kielecki » wt 09 paź, 2018 17:30

Kaczuszka pisze:
sob 06 paź, 2018 13:35
Cześć wszystkim:)
Pewnie temat nawijał się tu milion razy, ale chciałabym bardziej świeże informacje:)
Otóż zamierzam wreszcie wybrać się do mojego chłopaka, Rosjanina. Niestety jestem bardzo zielona w tematach wiz.
Mógłby ktoś mi opisać jak ubieganie się o takową powinno wyglądać? Paszport wiadomo, ubezpieczenie pokrywające minimum 30tys. euro również mi wiadome (aczkolwiek gdzie najlepiej je zakupić?). A reszta? Dodam, że zamierzam nocować u niego. (1-2 tygodnie)
Za wszystkie informacje ogromnie dziękuję i miłego weekendu życzę wszystkim forumowiczom!:)

Nie zawracaj sobie i jemu glowy jakimis zaproszeniami.Wiza na zaproszenie jest drozsza niz turystyczna.Po prostu udaj sie do posrednictwa wizowego i wez wize turystyczna. Do tego wystarczy rezerwacja na booking,ktora potem mozna odwolac

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: tomeeek07 » wt 09 paź, 2018 18:23

kielecki pisze:
wt 09 paź, 2018 17:30
Nie zawracaj sobie i jemu glowy jakimis zaproszeniami.Wiza na zaproszenie jest drozsza niz turystyczna.Po prostu udaj sie do posrednictwa wizowego i wez wize turystyczna. Do tego wystarczy rezerwacja na booking,ktora potem mozna odwolac
Nie wiem z którego roku kolega ma te informację, ale ja się dowiadywałem parę miesięcy temu u osoby, która ubiegała się o wizę turystyczną i podobno rezerwacji z booking. com już nie przyjmują. Można oczywiście zarezerwować tam hotel na czas pobytu, jednak hotel musi nam wystawić dodatkowy dokument (dodatkowo płatny), który wysyła na e mail.

Można skorzystać również z biura podróży, lub ze specjalnych stron internetowych, które takie wsparcie wizowe nam wystawią. Koszt około 17 USD.

Kaczuszka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Kaczuszka » śr 10 paź, 2018 02:15

Ok, dzięki za odpowiedź, ale moglibyście, proszę, mi to dokładniej opisać?:)
Jestem naprawdę zielona w tym temacie. Jak dobrze rozumiem najlepiej udać się do biura podróży i co dalej? Powiedzieć jaki mam zamiar i czy da się coś w tym geście ugrać?
Tak jestem w stanie zrozumieć większość to niestety tych voucherów ani trochę nie rozumiem.. :/
Potrzebuję do tego autentycznej rezerwacji i wszystkiego czy biuro załatwi wszystko?

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: murzasihle » śr 10 paź, 2018 15:54

tomeeek07 pisze:
wt 09 paź, 2018 18:23
ale ja się dowiadywałem parę miesięcy temu u osoby, która ubiegała się o wizę turystyczną
Byłem w Rosji 2 tygodnie temu i z uzyskaniem wizy turystycznej nie było najmniejszego problemu.
Wystarczyła rezerwacja hotelu przez stronę booking bez płacenia rachunku. Sam wydruk tej rezerwacji zanoszę do firmy zajmującej się pośrednictwem wizowym. Oni sami załatwiają voucher i po tygodniu odbieram gotową wizę. Dopiero wtedy płacę ok 500 zł (w tym ubezpieczenie) I wtedy anuluję rezerwację hotelu. Tak to działa w Krakowie.
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: murzasihle » śr 10 paź, 2018 15:58

Kaczuszka pisze:
śr 10 paź, 2018 02:15
biura podróży
Nie do biura podróży tylko do biura pośrednictwa wizowego. Ważne jest, że musisz znaleźć biuro, które przygotuje wniosek do konsulatu, któremu podlegasz wg. miejsca meldunku w Polsce. Przykładowo: mieszkasz w Warszawie i znalazłaś w Krakowie firmę zajmującą się wyrabianiem wiz. Ta firma i tak skąłda wniosek o wizę do konsulatu w Warszawie pomimo, że w Krakowie jest też konsulat rosyjski. Reasumując znajdź na necie firmę wyrabiając wizy. ja od 9 lat korzystam z firmy z Krakowa - chcesz namiary to napisz mi na priva, bo nie chcę tu robić im reklamy. oni załatwiają wszystko od ubezpieczenia, przez voucher po wizę. Ty tylko dajesz paszport i zdjęcie. No i płacisz 500 zł.

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: tomeeek07 » śr 10 paź, 2018 18:06

murzasihle pisze:
śr 10 paź, 2018 15:54
Wystarczyła rezerwacja hotelu przez stronę booking bez płacenia rachunku. Sam wydruk tej rezerwacji zanoszę do firmy zajmującej się pośrednictwem wizowym.
Kolega sobie nieco sam zaprzecza, bo jak widzisz sama rezerwacja nie wystarczy, aby otrzymać wizę turystyczną i to miałem na myśli w powyższym poście. Po dokonaniu rezerwacji trzeba udać się do odpowiedniego biura, które pośredniczy w załatwieniu takiego wsparcia wizowego, hotel w którym rezerwowaliśmy nocleg może przesłać to mailem. Po dokonaniu rezerwacji można skontaktować się z hotelem i uzyskać informację na temat wsparcia wizowego. Wysłanie tego dokumentu do zajmie jedynie kilka dni.

W przypadku, gdy chcesz tę sprawę załatwić w sposób szybszy, oszczędzając czas na dzwonienie do poszczególnych hoteli, lub wysyłanie do nich maili, to funkcjonuje szeroka gama biur podróży gwarantujących załatwienie wsparcia wizowego online nawet w 5 minut przy opłacie kształtującej się w granicach €15-16. Korzystając z tej opcji masz możliwość podania hoteli, w których będziesz przebywać, a później dokonać zmiany zakwaterowania. Także rezerwacja hotelu nie jest wcale obowiązkowa. ;-) Aczkolwiek przy wjeździe warto wiedzieć, gdzie się zatrzymamy. ;-)

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: murzasihle » pt 12 paź, 2018 20:15

tomeeek07 pisze:
śr 10 paź, 2018 18:06
Po dokonaniu rezerwacji można skontaktować się z hotelem i uzyskać informację na temat wsparcia wizowego
Nieprawda.
Nie trzeba pisać żadnych e-maili do hotelu. Skąd ten pomysł? W Rosji byłem 9 razy i zawsze wizę turystyczną dostawałem w ten sam sposób.
Biura pośrednictwa wizowego załatwiają voucher we własnym zakresie. Przykładowo ja rezerwuję sobie nocleg w miejscowości typu Machaczkała, a voucher wystawiony jest z Moskwy. To jest bez różnicy. Po prostu zdaj się na ludzi z biura pośrednictwa i już. Nie czytaj tych uwag z tego forum, bo zapętlisz się i pogubisz.
Zadzwoń do biura pośrednictwa wizowego i wszystko będziesz wiedzieć :)

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: murzasihle » pt 12 paź, 2018 20:17

tomeeek07 pisze:
śr 10 paź, 2018 18:06
Kolega sobie nieco sam zaprzecza
Wcale nie zaprzecza.
Tak jak napisałem: voucher załatwia biuro wizowe i ja nie mam nic z tym wspólnego. Rezerwacja hotelu jest całkowicie niezależna. Uwierz mi Kolego, bo w Rosji byłem w ten sam sposób 9 razy.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » pt 12 paź, 2018 21:31

Jakie wy widzicie problemy. Płacisz firmie i oni wszystko ogarniają za Ciebie. Wszystko w temacie. Ich wcale nie interesuje gdzie ty jedziesz, wołczer zawsze jest z Moskwy lub Pitera.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: tomeeek07 » sob 13 paź, 2018 15:12

Muszę wspomnieć o tym, że ja cały czas piszę w kontekście wyrabiania wizy samemu - gdy sami zbieramy wszystkie dokumenty i udajemy się z nimi do Konsulatu/Ambasady. Dlatego może wydawać się to bardziej skomplikowane. Koledzy piszą o aplikowanie o wizę przez pośrednika. Więc myślę, że mamy jasność.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » sob 13 paź, 2018 15:16

Samemu będzie duuuuużo więcej pyerdyyolenyia i podejrzewam że drożej jak się wszystko uwzględni.

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: tomeeek07 » śr 17 paź, 2018 22:06

MorgothV8 pisze:
sob 13 paź, 2018 15:16
Samemu będzie duuuuużo więcej pyerdyyolenyia i podejrzewam że drożej jak się wszystko uwzględni.
Podliczyłem całkowity koszt wizy turystycznej i wyszło mi około 380 zł za wszystko. Jest taniej, bo odchodzi prowizja pośrednika.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » czw 18 paź, 2018 20:21

No taniej o 120 PLN. A trzeba jechać do konsulatu, nastać się w kolejce itd. Dziękuję, odpadam.

mateusz_n
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: mateusz_n » wt 23 paź, 2018 01:42

Witam, właśnie jestem w trakcie załatwiania wizy do Rosji na listopad 2018 (jutro mam dostać decyzję).
Aplikować musiałem w visa Centre w Londynie. W planach mam spędzenia czasu w Petersburgu gdyż tam mam hotel. We wniosku o wizę w pozycji miasta wpisałem tylko Petersburg, chciałbym pojechać chociaż na kilka godzin do Moskwy. Stąd moje pytanie czy jak miałem wpisane w dokumentach tylko jedno miasto to znaczy, że tylko tam muszę przebywać czy bez problemu mogę sobie "wyskoczyć" na jeden dzień do stolicy?? Czy w razie jakichkolwiek kontroli nie będzie z tego powodu jakichś problemów??
Jeżeli pytanie było lub jest oczywiste to przepraszam z góry. Wolałem się upewnić.
Pozdrawiam, Mateusz. :)

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Dracid » wt 23 paź, 2018 10:13

Możesz lecieć choćby i na Kamczatkę.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » wt 23 paź, 2018 20:51

+1

DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: DobryDuch » śr 24 paź, 2018 22:34

MorgothV8 pisze:
pt 12 paź, 2018 21:31
Jakie wy widzicie problemy. Płacisz firmie i oni wszystko ogarniają za Ciebie. Wszystko w temacie. Ich wcale nie interesuje gdzie ty jedziesz, wołczer zawsze jest z Moskwy lub Pitera.
Jak się wybierałem raz pierwszy (tego roku) do tego wspaniałego kraju, przeczytałem parę stron tego wątku i tak wywnioskowałem, że będzie najlepiej: skorzystać z pośredników, biur podróży etc., które od petenta wymagają jakiegoś banalnego zakresu informacji. I nic nie trzeba u nich tłumaczyć co rzeczywiście zamierza się w Rosji robić, ani ukrywać, że zamierzasz włóczyć się i spać po krzakach.
Też jestem zdania, że dopłacam tą stówkę i mam wizę załatwioną przy minimalnym zaangażowaniu. Wolę ten czas i energię włożyć w planowanie tego co mam robić tam na miejscu.

ODPOWIEDZ