Przejście Ukraina Rosja - Dolzhanskyj

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Krzych1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Krzych1 » sob 03 lis, 2018 23:08

Witam. Mam pytanie do doświadczonych, planuję w lipcu 2019 prywatnie trasę do Gruzji przez Ukrainę - moje pytanie brzmi: czy ktoś wie, jaka jest sytuacja na przejściu Ukraina - FR (Dolshanskyj-Zakordordonnyj)? Czy jest jakiś problem z tym przejściem w związku z konfliktem? A może należy wybrać jakieś inne przejście?
Bardzo bym był wdzięczny za pomoc i informację. Mógłbym również podzielić się swoimi doświadczeniami.
Z góry dziękuję Krzysztof

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » ndz 04 lis, 2018 12:00

To jest to przejście w takim południowo-wschodnim rogu Ukrainy na drodze z Donbassu do Nowoszachtyńska?

Tambala
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Tambala » ndz 04 lis, 2018 15:27

To przejście jest pod kontrolą Ługańskiej Republiki Ludowej, która serdecznie zaprasza turystów do odwiedzenia tego przepięknego kraju. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0 ... %82%D1%8C)

Krzych1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Krzych1 » ndz 04 lis, 2018 17:18

Dziękuję za odpowiedź. Tak, to jest to przejście. A czy wiesz może, czy potrzebne są jakieś dodatkowe pozwolenia, wizy lub coś w tym rodzaju? Czy jest bezpiecznie? Będę jechał z rodzinką. Ogólnie ze dwa razy w roku jeżdżę służbowo na Ukrainę, ale na wschodzie nigdy nie byłem - najbliżej FR byłem w Charkowie i Sumach - tam mogę potwierdzić, że jest bardzo bezpiecznie i ludzie również są mili.

Tambala
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Tambala » ndz 04 lis, 2018 17:57

Sorry za moją poprzednią ironiczną odpowiedź, ale skoro przejście jest pod kontrolą separatystycznej ŁNR, to tamtędy po prostu przejechać się nie da. Szukaj przejść bardziej na północy, poza strefą okupowaną przez separatystów i wojska rosyjskie (których według Putina tam nie ma). Oficjalna mapa dostępnych przejść granicznych jest tutaj: https://dpsu.gov.ua/ua/map/ Wynika z niej, że najdalej na południe położone przejście, kontrolowane przez władze Ukrainy, to Prosyane.

Krzych1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Krzych1 » ndz 04 lis, 2018 20:18

Aaaa, OK - no to ładnie bym się "nadział" :shock: :lol: :lol: . W każdym bądź razie dziękuję Ci bardzo, a ta mapa to naprawdę super pomoc... Dziękujęi Pozdrawiam

ODPOWIEDZ