Przejście graniczne ŁOT-RUS Terehova

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
agata c
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: agata c » ndz 14 lip, 2019 18:09

Hej,

na forum przeczytałam wszystko co dotyczy przejścia granicznego Terehova, ale nie znalazłam nic aktualnego. Może się coś zmieniło? Może szybciej się przejeżdża?
Jak wygląda powrót wyjazd z Rosji przez to przejście graniczne?
Czy mogę coś przygotować wcześniej aby nie stać długo w kojce? Znalazłam stronę https://www.vid.gov.lv/en/auto_rindas?r ... d_i18n=236 i zastanwiam się jak można na niej polegać?

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » pn 15 lip, 2019 13:10

Raz dwie strony zajęły mi 40 minut, raz 3 godziny. Reguły nie ma. Nie da się ominąć kolejki, nie ma zapisów na określoną godzinę czy czegoś takiego. Jak trafisz, tak będziesz mieć.

Tambala
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Tambala » pn 15 lip, 2019 21:15

Wszystko zależy od dnia, pory dnia i kraju rejestracji samochodu (RUS i BY szybciej). Osobiście polecam przejście Grebnevo-Ubylinka (na północ od Rezekne). Na rosyjskich tablicach było błyskawicznie, na polskich trzeba czekać po rosyjskiej stronie razem z łotewskimi benzyniarzami. Nie wiem, jak długo.

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: bober41 » wt 16 lip, 2019 08:54

Miałem raz okazję przekraczać granicę w Grebnovej. Prawie nie było kolejki, łotewska kontrola trwała moment. Natomiast później długie czekanie przed szlabanem na wjazd na rosyjską część przejścia, długie czekanie do kontroli i sama kontrola - długa, drobiazgowa i problematyczna. Ostatecznie wjechaliśmy, zajęło wszystko około 5-6 godzin, dokładnie już nie pamiętam.

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

Tambala
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Tambala » wt 16 lip, 2019 10:37

bober41 pisze:
wt 16 lip, 2019 08:54
Miałem raz okazję przekraczać granicę w Grebnovej. Prawie nie było kolejki, łotewska kontrola trwała moment. Natomiast później długie czekanie przed szlabanem na wjazd na rosyjską część przejścia, długie czekanie do kontroli i sama kontrola - długa, drobiazgowa i problematyczna. Ostatecznie wjechaliśmy, zajęło wszystko około 5-6 godzin, dokładnie już nie pamiętam.
Ja przejeżdżałem tamtędy 2 razy, tyle że auto było zarejestrowane w Rosji. Za każdym razem błyskawicznie po obu stronach.

agata c
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: agata c » wt 16 lip, 2019 14:56

Auto jest polskie, już przekraczało granicę w Terehovie.
A jak Wam się wyjeżdżało z Rosji? Też długo się czeka?

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: bober41 » śr 17 lip, 2019 08:41

Co prawda z Rosji za każdym razem wyjeżdżałem do innego kraju, w tym raz do Polski, ale zazwyczaj szło to dość sprawnie i szybko.

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » śr 17 lip, 2019 08:53

Fakt, przy wjeździe bardziej się przyglądają. Ja najbardzie lubię małe przejście Ludonka niedaleko miejscowości Pytalowo (uwaga - to nie to główne w dół od Pytalowa tylko takie małe na lewo od niego). Dwa czy trzy razy jechałem i tylko przez zmianę obsady o Łotyszy zeszła mi godzina na obie strony.

ODPOWIEDZ