Konto walutowe

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
9007
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Konto walutowe

Post autor: 9007 »

Witam! Wyjeżdżam na studia semestralne do Moskwy. Chciałbym zapytać się, w którym banku w Polsce najkorzystniej byłoby założyć konto walutowe? Bardziej opłaca się wybrać konto w dolarach czy euro? A może konto złotówkowe jest bardziej opłacalne? Chodzi mi o to, że nie chciałbym trzymać pieniędzy na wymianę w akademiku, a wolałbym pobierać niewielkie sumy, ale za to często z bankomatów (w rublach lub w euro/dolarach na wymianę). Może ktoś ma doświadczenie w tej kwestii i będzie się chciał nim ze mną podzielić. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam. :)

P.S. Tematy o bankach mają już co najmniej rok, a mi chodzi o jak najnowsze dane, dlatego też pozwoliłem sobie założyć nowy temat. O ofercie konta walutowego w mBanku słyszałem, prosiłbym o wypowiedzi na temat ofert jeszcze innych banków.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Zalezy, w jakiej walucie bedziesz mial wplywy i z jaka czestotliwoscia.
zlotowki, waluta obca, wplywy comiesieczne czy semestralne?

9007
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dziękuję za zainteresowanie tematem. :) Na konto, jeszcze w Polsce, chcę wpłacić od razu całą sumę jaką planuje wziąć na ten wyjazd. W Moskwie planuję drobne wypłaty z tej sumy, ale za to często (w zależności od potrzeb). Jeśliby zabrakłoby mi funduszy, wtedy rodzina zrobiłaby kolejną wpłatę w Polsce na to konto, ale chyba nie będzie to konieczne. Waluta jest obojętna dla mnie, ponieważ złotówki zawsze mogę wymienić w Polsce na inną walutę, a w razie takiej potrzeby jak kolejna wpłata na konto, pieniądze wymieniłby ktoś z rodziny w Polsce.

dajanaking
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Bank

Post autor: dajanaking »

Ja polecam zwykłe konto założone przez neta w deuche banku
0 opłat za wszystko i co najważniejsze dla ludzi podróżujących 0 zł za wypłate w innych bankomatach w Europie i na świecie przelicznik waluty jest korzystny dla mało popularnych walut czyli wszystkich prócz euro dolar i frank ale różnica i tak jest niewielka W mało popularnych walutach przelicznik jest często korzystniejszy lub na tym samym poziomie
Odkąd założyłam konto w tym banku nie byłam w kantorze :-)

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Ja mimo wszystko polecam mbank i karte MasterCard contact
Obrazek
Dlaczego?
Bo MasterCard nie ma oplaty za przewalutowanie, a mbank nie pobiera za wyplaty z obcych bankomatow za granica.
Poza tym, mbank ma bardzo ladny interface, nic sie nie wiesza, przelewy wewn. ida w czasie rzeczywistym...
Prowadzenie konta: 0
przelewy: 0
karta: 0 (wymagany obrot na rownowartosc 100 zl - transakcje bezgotowkowe, czyli platnosci w sklepie, w necie...)
konto zakladasz oczywiscie w zlotowkach, bank sam przelicza na ruble...

Nadwyzki mozesz sobie gromadzic na lokatach w open finance.
http://openonline.pl/lokaty_produkty

Wszystko zalatwisz przez interenet bez wychodzenia z domu.

9007
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dziękuję za odpowiedzi. :) Konto w mBanku (eKONTO) posiadam od ładnych kilku lat. Ale o dziwo dali mi VISĘ, a nie Master do tego konta. Dzwoniłem na mLinię, ale tam mi powiedzieli, że dokładnie nie wiedzą jak jest z wypłatami w Rosji, ale standardowo od każdej wypłaty w bankomacie za granicą biorą 2% (min. 10 zł) + mogą być jakieś dodatkowe koszty, a na stronie jest niby, że bezpłatnie.

Przepraszam, ale ja nie widzę MasterCard contact w ofercie. Chyba, że jakiś mało domyślny jestem. :wink:

Oferta kart mBanku

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

To nie jest prawda.

Zamow taka karte (MasterCard Debit stykowa, czy kontaktowa, jak zwał, tak zwał)
Obrazek
Jak dostaniesz, zastrzez Vise.

Oplata 2% pobierana jest przy Visie za przewalutowanie (i wcale nie min. 10 zl)

Przy masterCard nie ma takiej oplaty.
Jesli zrobisz obrot na wspomniane 100 zl, nie pobiora Ci za uzytkownie karty.

KARTA MasterCard Debit do rachunku eKONTO
Rodzaj czynności Opłaty/prowizje

opłata za wydanie lub odnowienie karty MasterCard 0 zł
miesięczna opłata za kartę główną MasterCard Debit54 2 zł
miesięczna opłata za kartę dodatkową MasterCard Debit55 2 zł
opłata za wydanie duplikatu
0 zł
opłata za kopię potwierdzenia dokonania transakcji 15 zł
sporządzenie i wysłanie na życzenie Klienta potwierdzenie zastrzeżenia karty 10 zł
prowizja od transakcji bezgotówkowych 0 zł
prowizja od wypłaty gotówki w bankomatach sieci Banku Zachodniego WBK S.A., Cash4You, eCard, Euronet2 na terenie Polski
0 zł
prowizja od wypłat gotówki w pozostałych bankomatach krajowych
dla Klientów korzystających z usługi "Wypłaty ze wszystkich bankomatów"
0 zł
dla Klientów niekorzystających z usługi "Wypłaty ze wszystkich bankomatów" 5 zł
prowizja od wypłat gotówki w oddziałach banków krajowych 9,50 zł
prowizja od wypłaty gotówki w bankomatach za granicą 0 zł
prowizja od wypłaty gotówki w oddziałach banków za granicą 10 zł
prowizja za sprawdzenie salda w bankomatach16
1 zł
miesięczna opłata za "Pakiet Bezpieczna Karta" (ubezpieczenie dobrowolne) 1,70 zł
opłata za zmianę PIN 2 zł
opłata za ustalenie lub zmianę indywidualnego limitu autoryzacyjnego 0 zł
opłata za aktywację karty poprzez Operatora mLinii6
2 zł
opłata za wypłatę gotówki w kasie sklepu (usługa MasterCard Cash Back) 0 zł

2 Lista bankomatów sieci Bank Zachodni WBK S.A., Cah4You, eCard, Euronet dostępna jest na stronach internetowych mBanku oraz u Operatorów mLinii
6 Usługa bezpłatna do 31.12.2011 r.
16 Usługa dostępna w bankomatach wyposażonych w funkcjonalność sprawdzania salda
54Opłata nie zostanie pobrana jeśli Klient (Posiadacz rachunku) spełni w miesiącu kalendarzowym co najmniej jeden z poniższych warunków:
a) dokona dowolną liczbę transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 100 zł; transakcja może zostać wykonana dowolną kartą debetową i/lub kredytową z oferty dla Klientów indywidualnych. Transakcja musi zostać rozliczona w danym miesiącu kalendarzowym.Transakcją bezgotówkową jest: zakup kartą w sklepie w Polsce i za granicą, transakcja MO/TO (zamówienie pocztowe / telefoniczne), płatność internetowa, mTransfer z karty kredytowej. Do transakcji bezgotówkowych nie jest wliczana wypłata pieniędzy realizowana w ramach transakcji Cashback.
b) posiada aktywną usługę "Wypłaty ze wszystkich bankomatów".
55 Opłata nie zostanie pobrana jeśli Klient (Pełnomocnik do rachunku - użytkownik karty) spełni w miesiącu kalendarzowym co najmniej jeden z poniższych warunków:
a) dokona dowolną liczbę transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 100 zł; transakcja może zostać wykonana dowolną kartą debetową i/lub kredytową z oferty dla Klientów indywidualnych. Transakcja musi zostać rozliczona w danym miesiącu kalendarzowym. Transakcją bezgotówkową jest: zakup kartą w sklepie w Polsce i za granicą, transakcja MO/TO (zamówienie pocztowe / telefoniczne), płatność internetowa, mTransfer z karty kredytowej. Do transakcji bezgotówkowych nie jest wliczana wypłata pieniędzy realizowana w ramach transakcji Cashback.
b) posiada aktywną usługę "Wypłaty ze wszystkich bankomatów".

9007
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dzięki wielkie za pomoc. :) Zostanę jednak przy mBanku i zrobię tak jak mi doradziłeś. Pozdrawiam. :)

kuczma
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kuczma »

Witam,
również wybieram się na semestr do Moskwy, mam konto w PKO BP, średnio chcę zakładać konto walutowe, bo nie wiem czy w ogóle będzie się to opłacać, kasę mam zamiar wybierać raz w miesiącu. Co myślicie? :)

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

kuczma pisze:Witam,
również wybieram się na semestr do Moskwy, mam konto w PKO BP, średnio chcę zakładać konto walutowe, bo nie wiem czy w ogóle będzie się to opłacać, kasę mam zamiar wybierać raz w miesiącu. Co myślicie? :)
bezcelowe.
Kartą zapłacisz w każdym markecie większym.
A gotówkę na podstawowe wydatki bez kłopotu pobierzesz w bankomacie.
Warto też ewentualnie trochę waluty mieć na wymianę (wziąć trochę euro i dolarów) jeśli je posiadasz, gdyż kupować je to również strata na kursach wymiany równowartości prowizji wypłaty z bankomatu.

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

a dowiedz sie w banku czy nie maja podpisanej umowy między bankami i wyplacanie z wybranych bankomatow bedzie bez prowizji (jedno pko ma, tylko nie teraz ktore, a to drugie ma prowizje 30zl)

Ciorna53
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Konto walutowe

Post autor: Ciorna53 »

Sory, że odkopuję, ale jakie teraz warto konto walutowe założyć z Rublami i Euro?

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Konto walutowe

Post autor: bober41 »

Zależy co z tymi kontami chcesz robić itd. Ale do operacji między walutowych obecnie najlepszy jest, moim zdaniem, Revolut.

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

anomander
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Konto walutowe

Post autor: anomander »

A nie lepiej zwykłe konto ruskie w np. Sberbank? Kurs przy robieniu transferów jest
zawsze o wiele lepszy niż przy np. płatności kartą.

ODPOWIEDZ