PRZEWOZ PSA Z ROSJI DO POLSKI (PILNIE POSZUKIWANY TRASPORT)

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
sylwia3
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sylwia3 »

Witam poszukuje osoby prywatnej ,przewoznika- kogoś kto przewiózłby pod swoja opieka lub przetransportował psa z Moskwy do Polski w miesiącu sierpniu ewentualnie wrzesniu.Będę bardzo wdzięczna za jakakolwiek pomoc ,dodam ,że jest to 9m suczka ,około 60cm wysokości,okolo 35kg. Oczywiści zlecenie odpłatne.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

a wiesz, że to jest związane z szcepieniami, karta pieska, kotrolą wenetryjaryjną na granicy ?

Frenesi
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Frenesi »

BartixB, co masz na mysli piszac ¨kontrola weterynaryjna na granicy¨? Paszport, karta zdrowia i szczepienia to oczywistosc, ale moze o czyms nie wiem. Ja przewoze mojego psa w druga strone i moze to jest ta roznica.
Ad. temat watku: co do transportu samego zwierzecia na wszelki wypadek do paszportu dodalabym oswiadczenie, ze zgadzasz sie na wywoz twojego psa za granice (jesli nie jedzie z nim zaden z wlascicieli)

Awatar użytkownika
MarcinD
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: MarcinD »

Zapewne chodzi o to co w tym wątku napisał jaszyn. :wink:

Frenesi
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

A, to nie na granicy, jadac od strony polskiej tez trzeba zrobic badanie na kilka dni przed wyjazdem.

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Stasiu47 »

Trzeba pamiętać, żeby nie jechać przez Białoruś lub Ukrainę. Pozostaje droga przez pribałtikę lub transport samolotowy, co raczej przy tej wadze psa bym wykluczył. Na naszej granicy wymaga się, aby pies był zaczipowany lub posiadał tatuaż. Wystarczy standardowy paszport zwierzęcia, ale "na wsiaki słuczaj" lepiej mieć aktualne tj, sprzed kilku dni zaświadczenie weterynaryjne. Wszystkie dane można znaleźć na stronach głównego lekarza weterynarii.
Stasiu47

Frenesi
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Co do transportu samolotem. Ja wykluczylam te opcje, z racji zlych doswiadczen znajomych. Ale ostatnio na nowym SVO widzialam dwie klatki ze sztucznie spiacymi psami i wnioskuje, ze jest jakis system ktory pozwala na uspienie psa na caly czas podrozy. Czy ktos to praktykowal?
W podrozy przez pribaltike licze na to, ze paszport jest miedzynarodowy, a badania wet po polsku wystarcza? Czy robic tlumaczenie?

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

lepiej zrób tłumaczenie ..

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

W Polsce badania wykonuje lekarz z państwowego urzędu (nie wiem dokładnie jak to się nazywa - w każdym razie nie może to być lekarz z prywatnej lecznicy). Wówczas świadectwo o ile dobrze pamiętam jest po polsku i angielsku - dane oczywiście wpisane są po polsku. Podejrzewam, że podobnie jest w Rosji. Tam kiedyś była tylko państwowa służba weterynaryjna, dzisiaj są również prywatne lecznice, ale na granicy weterynarz to urzędnik w mundurze.
Nie napisałaś czy piesek jest "polakiem" i ma nasz czyli unijny paszport, czy jest "ruski". Myślę, że z unijnym paszportem nie powinno być problemów na żadnej granicy, oczywiście jadąc przez Łotwę i Litwę do Polski.
Stasiu47

Frenesi
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Tak, dokument wydawany jest przez okregowa izbe lekarsko'weterynaryjna. Nie wiedzialam, ze dostane go w dwoch jezykach. Pies jest Polka ;)

benek-38
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: benek-38 »

Stasiu47 pisze:
wt 17 sie, 2010 17:03
Trzeba pamiętać, żeby nie jechać przez Białoruś lub Ukrainę. Pozostaje droga przez pribałtikę lub transport samolotowy, co raczej przy tej wadze psa bym wykluczył. Na naszej granicy wymaga się, aby pies był zaczipowany lub posiadał tatuaż. Wystarczy standardowy paszport zwierzęcia, ale "na wsiaki słuczaj" lepiej mieć aktualne tj, sprzed kilku dni zaświadczenie weterynaryjne. Wszystkie dane można znaleźć na stronach głównego lekarza weterynarii.
Dlaczego nie przez Białoruś??

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Nie wiem czy coś się zmieniło w ostatnich latach, ale wówczas gdy zaczęto wątek, Ukraina i Białoruś nie były uznane za kraje wolne od wścieklizny, w przeciwieństwie do Rosji. Stąd tranzyt przez te kraje był niemożliwy, bo służby weterynaryjne (na granicach UE) mogły psa cofnąć. Trzeba poszukać na stronach Głownego Inspektora Weterynarii. Nie wiem też jak wygłada obecnie badanie krwi pieska na obecność przeciwciał wścieklizny, kiedyś robił te badania tylko Instytut Weterynaryiny w Puławach, samo zaświadczenie o szczepiniu nie wystarczało.
Stasiu47

ODPOWIEDZ