Wiza do Rosji na paszporcie z anulowaną wizą rosyjską

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
eyescrime
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: eyescrime »

Witam,

Jeśli będzie można, ze względu na pandemię, planuję podróż do Rosji pod koniec lutego początek marca. Ponieważ będę dłużej niż 15 dni, nie wchodzi w grę wiza elektroniczna, tylko będę musiał wnioskować o tradycyjną papierową turystyczną przez konsulat.

Problem : mam już w paszporcie jedną wizę anulowaną przez pograniczników.

W 2019 r., planowałem podróż do Rosji (Osetia, w tym południowa, Czeczenia i ewentualnie Kałmucja bardziej na północ). Ponieważ planowałem podróż do Osetii Płd., musiałem mieć wizę turystyczną z dwukrotnym wjazdem.

W zeszłym roku pracowałem przez kilka miesięcy w pośrednictwie wizowym w Paryżu, i na koniec, szef zaproponował że mi zrobi wizę za pół ceny, więc zgodziłem się, ale ponieważ nie umiał zrobić dwukrotnej turystycznej to mi zrobił dwukrotną biznesową. Tyle że ja się o tym dowiedziałem przy odbiorze paszportu i już nie było czasu na robienie drugiej wizy. Więc zaryzykowałem, zatrzymali mnie na granicy gruzińsko-rosyjskiej, przeszukali mi wszystko, bagaże i telefon, przesłuchali, przetrzymali parę godzin w takiej celi-poczekalni, i anulowali mi wizę. Na szczęście znaleźli mi kierowcę który mnie podwiózł do Tbilisi.

Jestem więc ciekaw, czy ktoś miał już do czynienia z taką sytuacją, i czy bardzo się czepiali w rosyjskim centrum wizowym ? Czy udało się dostać w końcu nową wizę ?

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

P. S. : jakby co, mam drugi paszport (polski), z którym mógłbym wnioskować o wizę w Krakowie, tyle że będę w Polsce od 13 do 27 grudnia, co wydaje się dość krótko na wyrobienie wizy... Co byście poradzili ?
Счастье за горами ! / Podróżnik : 64 państw zwiedzonych na stan dzisiejszy / Ulubione strony : Europa Wschodnia oraz Ameryka Południowa
mazeno
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mazeno »

w 2019 konsulaty odmawialy biznes wiz polakom
bo ktos tam w agencjach narobil balaganu (kolejny raz zreszta) i konsulaty przestaly uwzgledniac zaproszenia "nieresortowe"
ja skladalem dwukrotnie, bo za pierwszym odmowa
za drugim dostalem, ale trza bylo doplacic

nie wiem czy jest sens kombinowac z drugim paszportem, przecie oni maja wszystko w kompach o tobie
ale jak go juz masz, a bedziesz za granica
to przeciez mozesz wyslac paszport wczesniej, jak tak robie, w ogole nie widze ani agencji, ani konsulatu, wszystko przez telefon + mail + kurier
ODPOWIEDZ