Samochodem do Smoleńska

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
rafaelc@op.pl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Samochodem do Smoleńska

Post autor: rafaelc@op.pl »

Cześć.
Czy ktoś był samochodem w Smoleńsku. Czy przejścia graniczne z Białorusi do Rosji są otwarte dla UE (nie chodzi mi o czas pandemii, wybieram się może latem, jesienią, zakładam że może już będzie po wirusie). Gdzie nocować w Rosji w okolicach Smoleńska, ktoś coś poleca? I w ogóle chciałby ktoś coś doradzić, przy założeniu że nie będzie obostrzeń wirusowych.
Dzięki z góry
RC
Rafaelc
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Samochodem do Smoleńska

Post autor: pietia »

W tej chwili granica lądowa białorusko-rosyjska otwarta jest tylko dla obywateli tych dwóch państw. Ostatnio jednak podpisano porozumienie o wzajemnym uznaniu wiz Białorusi i Rosji, miejmy nadzieję że w momencie zdjęcia obostrzeń wirusowych wejdzie ono w życie
trewq123
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Samochodem do Smoleńska

Post autor: trewq123 »

Byłem dwa lata temu, ale to był tylko fragment objazdówki po Rosji (do Rosji wjeżdżałem od strony Łotwy, powrót przez Ukrainę). Jeśli chodzi o budżetowy nocleg w niezłych warunkach, to polecam Hotel Rechnoy Prichal - tanio, z łazienką, warunki spoko i można z buta spokojnie obejść najciekawsze (z historycznego punktu widzenia) zabytki w centrum. Jak interesuje Cię historia XVII w., to poleciłbym jeszcze Andruszowo - niewielką wioskę w pobliżu granicy z Białorusią, ok. 80 km od Smoleńska, z pomnikiem upamiętniającym podpisanie polsko-rosyjskiego traktatu z 1667 r., no i oczywiście Katyń i pomnik katastrofy smoleńskiej (chociaż nie wiem, jak teraz z dostępnością).
ODPOWIEDZ