Moskwa-Warszawa-Moskwa, samochodem na święta - PILNE

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Arecki75
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Moskwa-Warszawa-Moskwa, samochodem na ł›wię™ta - PILNE

Post autor: Arecki75 »

Witam wszystkich.
Przeszperałem forum ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc zakładam nowy temat.

Czy ktoś z Was może podzielić się doświadczeniami z podróży autem z Moskwy lub do Moskwy w okresie grudzień styczeń?
Jeździłem już samochodem z Moskwy do Warszawy przez Białoruś i trasa jest mi znana ale zawsze to było lato.
W związku z tym, że nasz rodzimy przewoźnik lotniczy ceni się wyżej w okresie świąt (6 kPLN za 3 osobową rodzinę!!) to rozważam wyjazd na święta do Polski samochodem. I tu rodzą się pytania:
1. Jak wygląda trasa Moskwa-Brest w drugiej połowie grudnia? Czy odśnieżają czy raczej nie?
2. Stanie na granicy. Planuję być w Brestiu 22 grudnia a w powrotnej drodze 7 stycznia. Jak w tym okresie wyglądają kolejki na granicy? Jadę z żoną i dzieckiem i nie chciałbym spędzić tam pół dnia.
3. Czy 7 stycznia może być dużo narodu na wjeździe do BY? (powroty z noworocznych urlopów)

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun »

Podobny post, choć trasa trochę dłuższa - Podróż samochodem na Ural - znajdziesz tu --> viewtopic.php?p=79442

Rosja nie jest taka dzika - tam w zimie także jeżdżą samochody. Trasy odśnieżają (choć często sypią piaskiem zmieszanym z solą - potrzeba więc spoooro płynu do spryskiwaczy) więc da się.

Arecki75
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Arecki75 »

Dzięki za link. Tego postu nie znalazłem.

Nieco potwierdza się obawa z staniem na granicy PL-BY. A szkoda.... Ciekawe jeszcze jak z kolejką na wyjazd z BY do Polski?

Może ktoś ma inne doświadczenia? Może trzeba jechać dzień później, dzień wcześniej? Wolne dni w RF są do 8 stycznia. Później mamy czwartek, piątek i weekend. Ciekawe czy Rosjanie nie przedłużą sobie wypoczynku?

Dzięki i pozdrawiam.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Re: Moskwa-Warszawa-Moskwa, samochodem na ł›wię™ta - PILNE

Post autor: BARTixR »

Arecki75 pisze: 1. Jak wygląda trasa Moskwa-Brest w drugiej połowie grudnia? Czy odśnieżają czy raczej nie?
2. Stanie na granicy. Planuję być w Brestiu 22 grudnia a w powrotnej drodze 7 stycznia. Jak w tym okresie wyglądają kolejki na granicy? Jadę z żoną i dzieckiem i nie chciałbym spędzić tam pół dnia.
3. Czy 7 stycznia może być dużo narodu na wjeździe do BY? (powroty z noworocznych urlopów)
1. Jak dobrze sypie śnieg i dmucha to bywa wężyk do jednej koleiny.
Może drogę zablokować złożony zestaw itd.. tego nie przewidzisz.
Tankuj zawsze do pełna i nie zostawiaj zapasu mniej jak 1/4 baku.. w razie przymusowego postoju w trasie (ogrzewanie).
Ile jeżdżę nigdy nie ugrzęzłem.

2. 22.12 tuda, według mnie lepeij w poniedziałek 23.12

3. 07.01 na wjeździe na BY .. nie rozumiem, ale jeśli chcesz z Pl na BY wskoczyć to będzie masakra, kolejka na pól dnia.

ODPOWIEDZ