Tanie loty do Moskwy?

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Tanie loty do Moskwy?

Post autor: sprat » pn 10 lut, 2014 21:02

Witam
planuję podróż do Rosji, Moskwy, we wrześniu 2014.
Jak patrzę na ceny biletów na samolot to bardzo wysokie :(
Ktoś może orientuje się czy latają tam tzw tanie linie? (sprawdzałem Wizz Air i Ryanair ale ich oferta nie powala)

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pn 10 lut, 2014 22:14

nie.. i było juz o tym na forum.. po co zakładać nowy temat.

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Bebej » pn 10 lut, 2014 23:03

AUZON, tak się nazywa zgrabna wyszukiwarka lotów. Popróbuj tam :)

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kielecki » wt 11 lut, 2014 02:53

Lata Air Baltic z przesiadka w Rydze.Calkiem znosnie.A jak masz czas to mozna sie przespac w hostelu i zwiedzic Ryge.Warto. Zaplacilem za bilet w dwie strony 450 PLN

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » wt 11 lut, 2014 08:55

@Bebej - mozesz podać adres tego AUZON? Mi wyskakuje jakis sklep internetowy z Australii po wpisaniu tego w Google

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 11 lut, 2014 09:36

Jeśli oferta Wizzira i Ryana "nie powala", to racej zostaje tylko wspomniany AirBaltic. Jeszcze Air Berlin miał swego czasu w miarę tanie loty z Berlina

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Doczu » wt 11 lut, 2014 17:22

kielecki pisze:Lata Air Baltic z przesiadka w Rydze.Calkiem znosnie.A jak masz czas to mozna sie przespac w hostelu i zwiedzic Ryge.Warto. Zaplacilem za bilet w dwie strony 450 PLN
Bardzo fajna cenka.
A że tak dopytam długo wcześniej zamawiałeś bilet ?
Zastanawiam się, czy jest tu podobnie jak w PL tanich liniach, że najtaniej jest ok 3 miesiące wcześniej, potem drożeją bilety.

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Bebej » wt 11 lut, 2014 23:50

sprat pisze:@Bebej - mozesz podać adres tego AUZON? Mi wyskakuje jakis sklep internetowy z Australii po wpisaniu tego w Google
Proszę bardzo :)
http://azuon.com/pl/

Być może ciut się zdziwisz, ale ja nie znam lepszej wyszukiwarki. :)
Obsługuje kilka języków, domyślnie zasugerowałem język polski.

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kielecki » czw 13 lut, 2014 13:15

Doczu pisze:
kielecki pisze:Lata Air Baltic z przesiadka w Rydze.Calkiem znosnie.A jak masz czas to mozna sie przespac w hostelu i zwiedzic Ryge.Warto. Zaplacilem za bilet w dwie strony 450 PLN
Bardzo fajna cenka.
A że tak dopytam długo wcześniej zamawiałeś bilet ?
Zastanawiam się, czy jest tu podobnie jak w PL tanich liniach, że najtaniej jest ok 3 miesiące wcześniej, potem drożeją bilety.
Dokladnie nie pamietam ale jakies 1.5 miesiaca.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pn 17 lut, 2014 07:48

Z ciekawostek: dzisiaj Ryanair ogłosił, że od 1 kwietnia 2014 będzie latał z Dublina do Pitera.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pn 17 lut, 2014 08:19

Napewno tańsze loty poajwią się za kilka lat gdy ruszy nowe lotnisko na granicy moskowskoi i kалuzskoi oblastej - Ermolino

http://livepark.pro/blog/obninsk/12823.html

http://www.forbes.ru/news/239478-novyi- ... oi-oblasti
Ostatnio zmieniony pn 17 lut, 2014 20:15 przez BARTixR, łącznie zmieniany 1 raz.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pn 17 lut, 2014 20:18

BARTixR pisze:Napewno tańsze loty poajwią się za kilka lat gdy ruszy nowe lotnisko na granicy moskowskoi i kалuzskoi oblastej - Ermolino
Jak do tej pory powodem braku tanich lotów do Rosji nie są lotniska, a ograniczony odstęp do rosyjskiej przestrzeni powietrznej, jestem więc sceptycznie nastawiony do perspektyw rozwoju lowcosterów w Rosji.

Wyjątki typu Wizzair mogły zacząć latać do Moskwy tylko dzięki upadkowi Maleva, przez co Wizz stał się narodowym przewoźnikiem i może wymieniać się kwotami z Aerofłotem)

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » wt 18 lut, 2014 07:10

Szulik pisze:
BARTixR pisze:Napewno tańsze loty poajwią się za kilka lat gdy ruszy nowe lotnisko na granicy moskowskoi i kалuzskoi oblastej - Ermolino
Jak do tej pory powodem braku tanich lotów do Rosji nie są lotniska, a ograniczony odstęp do rosyjskiej przestrzeni powietrznej, jestem więc sceptycznie nastawiony do perspektyw rozwoju lowcosterów w Rosji.
Z kontekstu wyrwałeś swoje stwierdzenie.
Ja pisze o kosztach lotniczych, lądowania, obsługi samolotu, "sztuki" pasażera..
Ermolino będzie znacznie tańsze, dlatego końcowa cena "do zapłaty" powinna być niższa.

A jakie linie się tam pojawią nie mam pojęcia i w zasadzie nie ma to znaczenia.

leftpocket
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Re: Tanie loty do Moskwy?

Post autor: leftpocket » pt 28 mar, 2014 16:31

Air Berlin lata do Moskwy z Berlin Tegel. Kupiłem bilet za 580 zł w obie strony. Bilet kupowałem na początku roku, teraz loty są za 680 zł w obie strony.
Wiem, że trzeba jeszcze dojechać do Berlina ale dla kogoś z Poznania czy Szczecina nie powinno to stanowić problemu. Sądzę, że 500-600 zł to są tanie loty. Nie ma co się czarować. Póki Polacy nie zaczną masowo jeździć do pracy do Moskwy, nie doczekamy się lotów w cenie jak do Londynu :-)
Pozdrawiam
Międzymiastowa, proszę czekać!

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pt 28 mar, 2014 19:16

leftpocket pisze:Nie ma co się czarować. Póki Polacy nie zaczną masowo jeździć do pracy do Moskwy, nie doczekamy się lotów w cenie jak do Londynu
Ciężko sobie wyobrazić byśmy tak masowo zaczęli jeździć do Moskwy jak np. do Londynu. Teraz ruch do Moskwy to głównie biznes i trochę turystyki (zwłaszcza przesiadki na azjatyckie kierunki). Dlatego nie liczyłbym na ceny niższe te, o których piszesz z Berlina.

Co ciekawe, niejednokrotnie bilety z Krakowa Aerofłotem do kilku miejsc w WNP z przesiadką w Moskwie są tańsze niż bilety tylko do Moskwy w tych samych terminach. Niedawno widziałem KRK-SVO-LED (Piter) w dwie strony na czerwiec za ok 800pln, podczas gdy do Moskwy bilet kosztował grubo ponad 1000pln. oczywiście odpuszczenie dowolnego odcinka anuluje bilet na pozostałej trasie :)

marietka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: marietka » pt 23 maja, 2014 08:10

Oczywiście, że są tanie loty do Moskwy, choć być może nie zawsze tak bez trudu można na nie trafić, zajrzyj proszę na stronę SPAM loty za trochę więcej niż 300 zł, to chyba dobra cena, kiedy ja leciałam do Moskwy zapłaciłam za bilet o wiele więcej, miasto jest bardzo interesujące, zabytki ekstra, fajna to była wycieczka

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pt 23 maja, 2014 10:04

super marietka, bilety z data pol roku do przodu.
spróbuj kupić bilet na jutro, za tydzień czy za miesiąc :P

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Doczu » pt 23 maja, 2014 11:22

BARTixR pisze:super marietka, bilety z data pol roku do przodu.
spróbuj kupić bilet na jutro, za tydzień czy za miesiąc
Ale co Cię dziwi ? Zawsze tak jest że najtańsze są loty odleglejsze. Zasada jest taka, że loty bukowane na kilka dni przed i odległe powyżej pół roku i dalej (zależy od przewoźnika) są najdroższe. Najtańsze są bilety w okresie ok 2-4 miesięcy przed wylotem. Oczywiście te terminy są płynne, ponieważ zależą od przewoźnika, oraz od innych czynników jak np. święta, imprezy i masa innych w tym okresie.
Niemniej sama wyszukiwarka kiepska. Zresztą jak większość wyszukiwarek.
IMO najlepiej szukac na stronach poszczególnych przewoźników.
np. w interesującym mnie terminie na stronie airberlin jest lot (via Berlin Tegel) w cenie 519 zł, a na stronie tejże wyszukiwarki najtańszy przelot to 823 zł z 2 przesiadkami. Za 300 zł na bilecie warto się trochę pomęczyć chyba ?

EDIT
Cofam narzekanie na przeglądarkę bo szukałem lotu z Katowic, a ten za 519 to z Kraka jest :)

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pt 23 maja, 2014 21:18

Niestety marietka to zwykły spamer, który zarejestrował się jeszcze pod innym nickiem po to by dodać link do strony.

Co do tanich lotów do Moskwy to z w ostatnim czasie najtaniej wychodził AirBaltic z przesiadką w Rydze lub kupowany z dużym wyprzedzeniem Aeroflot z KRK.
Ew. w grę wchodzi Wizzair z Budapesztu dokąd można dojechać z południa Polski lub dolecieć np. z Wawy.

porombek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: porombek » ndz 25 maja, 2014 00:02

Witam
Ja mam pytanie, czy nie orientujecie się Państwo, czy z Balic w Krakowie są bezpośrednie loty do Moskwy? Jeśli wiecie coś na ten temat, dajcie znać.
Będę wdzięczny.

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Doczu » ndz 25 maja, 2014 06:51

Tak. Aeroflot lata bezpośrednio z Krakowa.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » pn 09 cze, 2014 22:06

Hejka prośba o mały update.... bo do Moskwy akurat chętnie bym skoczył samolotem jak najszybciej.
Zna ktoś może realnie najniższe ceny Wawa-Moskwa-Wawa - może być z przesiadką itd.
ECOLINES w obie strony to 650-700 PLN no i ECOLINES jedzie 30h przez Mariumpole.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Doczu » pn 09 cze, 2014 22:11

Obawiam się, że taniej niż za 700 w obie strony cięzko będzie znaleźć, pomijając jakieś superokazje, trwające kilka minut.
Jak chcesz z przesiadką to chyba S7 lata do Wawy.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » pn 09 cze, 2014 22:29

Czyli ECOLINES - autobus - chciałem się upewnić - dzisiaj dłuuugo szukałem i te same wnioski.

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Doczu » wt 10 cze, 2014 03:56

A patrzyłeś może na AirBaltic z przesiadką w Rydze ?
Sporo też zalezy kiedy chcesz lecieć. Poniedziałki i piatki są z reguły droższe (wyloty biznesowe). Nam opłacało się przenieśc lot o jeden dzień później. Cena na bilecie wychodziła ponad 300 zł taniej.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 10 cze, 2014 08:11

Ewentualnie jeszcze WIZZem do Kijowa lub Charkowa, a dalej pociągiem. Ale skoro ma to być "jak najszybciej" to też pewnie tanio nie będzie
lub ekspresowo wyrobić białoruską tranzytówkę, i jechać przez Terespol-Brześć

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Doczu » wt 10 cze, 2014 09:22

no ale biorąc poprawkę na sytuację UA-RUS, to kolej nie musi być dobrym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » wt 10 cze, 2014 15:45

Szybko być nie musi....
Nie chcę przez BY - bo wizy i formalności.
Przez Ukrainę.... hmmmm.... czy na pewno by jaj nie było na granicy UA-RU - wolę chyba jednak przez Litwę, Łotwę.... albo samolot.
Generalnie tutaj chodzi o kasę, np. jakby dało się samolotem w obie strony za 200 PLN drożej niż autobusem to spoko, no ale jak o 1000 drożej to juz autobus....

Autobus to około 650-700 PLN i jazda około 30h.
Mam na wypad na Syberię 24 dni max (3 tygodnie + weekend, poniedziałki mam wszytskie wolne), więc te 30h da się przeżyć.
Komfort mnie nie obchodzi ZUPEŁNIE, czyli że mogę się tłuc w autobusie na siedząco bez problemu.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 10 cze, 2014 19:29

Doczu pisze:no ale biorąc poprawkę na sytuację UA-RUS, to kolej nie musi być dobrym rozwiązaniem.
Pociągi na trasie Kijów-Moskwa kursują normalnie, z Charkowa też.

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Doczu » śr 11 cze, 2014 06:06

pietia pisze:Pociągi na trasie Kijów-Moskwa kursują normalnie, z Charkowa też.
Co do tego nie mam wątpliwości, bardziej chodziło mi o nieprzewidywalność odprawy graniczno-celnej.
Morgoth jeśli nie masz ciśnienia na wylot z Warszawy, to może pomyśl o Krakowie.
My w zeszłym tygodniu kupowaliśmy bilety AirBerlin Kraków - Moskwa i Moskwa Kraków po ok 900 kilka złotych przelot via Berlin Tegel.Wyszło tak drogo, bo kupowaliśmy dla 4 osób. Dla jednej osoby, (zaleznie od terminu) jestem przekonany że za ok 600-700 zł jesteś w stanie znaleźć.
Możesz też przejechać lub przelecieć sie do Wiednia i stamtąd są loty bezpośrednie do Moskwy i także stosunkowo tanie.
P.S.
Kiedy i gdzie się wybierasz ?

ODPOWIEDZ