Telefon na kartę w Rosji - paczka internetu

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
paczes
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Telefon na kartę™ w Rosji - paczka internetu

Post autor: paczes » śr 19 lut, 2014 15:28

Cześć wszystkim,

wyjeżdżam niedługo do Rosji i będę chciał sobie kupić jakiś starter, ale najbardziej zależałoby mi na wykupieniu jakiejś paczki internetowej. Więc może ktoś z Was ma doświadczenie w zakupie takiej usługi? A jeśli nie, to czy moglibyście podać kilku najbardziej powszechnych operatorów, żebym mógł to sprawdzić na stronie internetowej?

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 19 lut, 2014 17:30

Najpopularniejsi operatorzy to MTS, Beeline i Megafon.

Jeśli lecisz samolotem to startery możesz kupić często już na lotnisku.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 19 lut, 2014 19:59

Pamiętaj, ze w Rosji istenieje tzw. roaming wewnętrzny; taryfy na rozmowy, a także internet, poza regionem, w którym kupiłeś pakiet, są droższe. Dlatego na lotnisku kupuj jedynie wtedy, gdy udajesz się do Moskwy, ; jeśli do innego regionu, to lepiej na miejscu

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 19 lut, 2014 20:23

pietia,
Święta racja z tym roamingiem wewnętrznym.

Pamiętać też trzeba, że często (o ile nie zawsze) do zakupu startera musisz przedstawić paszport i wypełnić krótki formularz. Ostatnio kupowałem starter z 2 lata temu więc coś się mogło zmienić od tej pory.
Generalnie ceny na połączenia lokalne i Internet są niskie (często niższe niż w PL), cholernie drogo jest natomiast zabrać rosyjską komórkę za granicę, np. do Polski.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 20 lut, 2014 08:35

Szulik pisze:Pamiętać też trzeba, że często (o ile nie zawsze) do zakupu startera musisz przedstawić paszport i wypełnić krótki formularz. Ostatnio kupowałem starter z 2 lata temu więc coś się mogło zmienić od tej pory.
Teoretycznie jest to wymagane rosyjskim ustawodawstwem (imienne SIm-karty). W praktyce oczywiście bywa różnie,w oficjalnych salonach raczej wypełnia się formularz, u różnego rodzaju ulicznych i "naręcznych" sprzedawców już niekoniecznie, choć czasami również.

paczes
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: paczes » czw 20 lut, 2014 14:58

No właśnie czytałem o roamingu wewnętrznym też. Próbowałem na stronach internetowych znaleźć coś na temat kosztów starterów/doładowań/wykupienia paczek internetu, ale coś ciężko. Zorientuję się na miejscu ;) Dzięki wielkie za informacje.

guber
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: guber » ndz 23 lut, 2014 23:23

Jak wylądujesz kup na lotnisku megafona. Nie ma roamingu wewnętrznego, działa w całej Rosji na tych samych taryfach i po całej Rosji za tą samą stawkę dzwonisz. Ceny połączeń też chyba jedne z najniższych. Przynajmniej tak było jakieś pół roku temu jak byłem w Rosji to tak było. Musisz przy zakupie pokazać paszport ale formalności trwają kilka minut. Połączenia do Polski też mieli niedrogie.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 24 lut, 2014 19:58

guber pisze:Połączenia do Polski też mieli niedrogie.
W ub. roku najtańszy pod tym względem był chyba MTC z usługą "Liubimaja strana". Do Polski było 6,90 RUB/min

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pt 28 lut, 2014 07:43

guber pisze:.....megafona. Nie ma roamingu wewnętrznego, działa w całej Rosji na tych samych taryfach i po całej Rosji za tą samą stawkę dzwonisz. .....
Zależnie od wybranej taryfy.
Większość taryf posiada roaming wewnątrz kraju, jak też połączenia do krajów europy środkowe i zachodniej mogą dochodzić do 50 rub/ min.

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Re: Telefon na kartę w Rosji - paczka internetu

Post autor: Doczu » pn 28 lip, 2014 07:52

Ktoś jest może na bieżąco z ofertą operatorów ?
Generalnie interesowałoby mnie coś z oferty dla całej Rosji (od Moskwy do Władywostoku, bo na tym odcinku będę się przemieszczał), ale nie wiem czy któryś operator oferuje takie możliwości bez roamingu wewnętrznego.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Re: Telefon na kartę w Rosji - paczka internetu

Post autor: BARTixR » pn 28 lip, 2014 13:23

Doczu, potrzebujesz usługe od beeline i taryfę "перевозчик". Klinij sobie w internecie.

ODPOWIEDZ