Strona 1 z 1

Telefon na kartę™ w Rosji - paczka internetu

: śr 19 lut, 2014 15:28
autor: paczes
Cześć wszystkim,

wyjeżdżam niedługo do Rosji i będę chciał sobie kupić jakiś starter, ale najbardziej zależałoby mi na wykupieniu jakiejś paczki internetowej. Więc może ktoś z Was ma doświadczenie w zakupie takiej usługi? A jeśli nie, to czy moglibyście podać kilku najbardziej powszechnych operatorów, żebym mógł to sprawdzić na stronie internetowej?

: śr 19 lut, 2014 17:30
autor: Szulik
Najpopularniejsi operatorzy to MTS, Beeline i Megafon.

Jeśli lecisz samolotem to startery możesz kupić często już na lotnisku.

: śr 19 lut, 2014 19:59
autor: pietia
Pamiętaj, ze w Rosji istenieje tzw. roaming wewnętrzny; taryfy na rozmowy, a także internet, poza regionem, w którym kupiłeś pakiet, są droższe. Dlatego na lotnisku kupuj jedynie wtedy, gdy udajesz się do Moskwy, ; jeśli do innego regionu, to lepiej na miejscu

: śr 19 lut, 2014 20:23
autor: Szulik
pietia,
Święta racja z tym roamingiem wewnętrznym.

Pamiętać też trzeba, że często (o ile nie zawsze) do zakupu startera musisz przedstawić paszport i wypełnić krótki formularz. Ostatnio kupowałem starter z 2 lata temu więc coś się mogło zmienić od tej pory.
Generalnie ceny na połączenia lokalne i Internet są niskie (często niższe niż w PL), cholernie drogo jest natomiast zabrać rosyjską komórkę za granicę, np. do Polski.

: czw 20 lut, 2014 08:35
autor: pietia
Szulik pisze:Pamiętać też trzeba, że często (o ile nie zawsze) do zakupu startera musisz przedstawić paszport i wypełnić krótki formularz. Ostatnio kupowałem starter z 2 lata temu więc coś się mogło zmienić od tej pory.
Teoretycznie jest to wymagane rosyjskim ustawodawstwem (imienne SIm-karty). W praktyce oczywiście bywa różnie,w oficjalnych salonach raczej wypełnia się formularz, u różnego rodzaju ulicznych i "naręcznych" sprzedawców już niekoniecznie, choć czasami również.

: czw 20 lut, 2014 14:58
autor: paczes
No właśnie czytałem o roamingu wewnętrznym też. Próbowałem na stronach internetowych znaleźć coś na temat kosztów starterów/doładowań/wykupienia paczek internetu, ale coś ciężko. Zorientuję się na miejscu ;) Dzięki wielkie za informacje.

: ndz 23 lut, 2014 23:23
autor: guber
Jak wylądujesz kup na lotnisku megafona. Nie ma roamingu wewnętrznego, działa w całej Rosji na tych samych taryfach i po całej Rosji za tą samą stawkę dzwonisz. Ceny połączeń też chyba jedne z najniższych. Przynajmniej tak było jakieś pół roku temu jak byłem w Rosji to tak było. Musisz przy zakupie pokazać paszport ale formalności trwają kilka minut. Połączenia do Polski też mieli niedrogie.

: pn 24 lut, 2014 19:58
autor: pietia
guber pisze:Połączenia do Polski też mieli niedrogie.
W ub. roku najtańszy pod tym względem był chyba MTC z usługą "Liubimaja strana". Do Polski było 6,90 RUB/min

: pt 28 lut, 2014 07:43
autor: BARTixR
guber pisze:.....megafona. Nie ma roamingu wewnętrznego, działa w całej Rosji na tych samych taryfach i po całej Rosji za tą samą stawkę dzwonisz. .....
Zależnie od wybranej taryfy.
Większość taryf posiada roaming wewnątrz kraju, jak też połączenia do krajów europy środkowe i zachodniej mogą dochodzić do 50 rub/ min.

Re: Telefon na kartę w Rosji - paczka internetu

: pn 28 lip, 2014 07:52
autor: Doczu
Ktoś jest może na bieżąco z ofertą operatorów ?
Generalnie interesowałoby mnie coś z oferty dla całej Rosji (od Moskwy do Władywostoku, bo na tym odcinku będę się przemieszczał), ale nie wiem czy któryś operator oferuje takie możliwości bez roamingu wewnętrznego.

Re: Telefon na kartę w Rosji - paczka internetu

: pn 28 lip, 2014 13:23
autor: BARTixR
Doczu, potrzebujesz usługe od beeline i taryfę "перевозчик". Klinij sobie w internecie.