Wieża Ostankino w Moskwie

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
leftpocket
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Wieża Ostankino w Moskwie

Post autor: leftpocket »

Witajcie
Czy ktoś mógłby się podzielić doświadczeniami w zwiedzaniu platformy widokowej na wieży Ostankino w Moskwie?
Ich strona internetowa jest przeładowana informacjami, nigdzie nie mogę doczytać czy bilet można kupić wcześniej czy nie, czy można kupić bilet przez internet itp. Strona in english różni się od tej in russian, zniżki są opisane tylko na rosyjskiej wersji....
Napisałem do nich maila, zarówno po rosyjsku, jak i angielsku i od tygodnia nie dostałem odpowiedzi.
Zacząłem googlować i na zagranicznych forach ludzie 3-4 lata temu pisali, że aby kupić bilet trzeba się udać do jakiegoś biura w centrum (?!!)....
Proszę o jakieś rady. Zależy mi bo to miał być główny punkt mojej wycieczki do Moskwy.
Międzymiastowa, proszę czekać!
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Re: Wieża Ostankino w Moskwie

Post autor: pietia »

Z tego co się orientuję, zwiedzać wieżę i wjeżdżać na platformę widokową można tylko w zorganizowanej grupie, być może właśnie owo "biuro w centrum' sie tym zajmuje. Kiedyś, do pożaru w 2000 r., wjechać można było też na własną rękę
leftpocket
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

No to bardzo średnio.... Generalnie jesteś pewien, że tak jest do tej pory? Na ich stronie internetowej są piękne teksty o tym jak bardzo zapraszają turystów na niesamowite wrażenia widokowe, jest cena biletów, a właściwie warianty cen, które są sprzeczne... nie ma informacji gdzie go kupić, czy można wcześniej.... jest podane chyba z 10 adresów mailowych, każdy milczy, no i numer telefonu ale boję dzwonić bo zapłacę fortunę i nigdzie nie pojadę.
Ktoś jeszcze ma jakieś rady? Doświadczenia?
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

Z tego: http://vk.com/topic-20462629_25364064
wynika, że zwiedzanie jest w grupach, które zbierają się co godzinę. No i są dwa warianty na otwarty i zamknięty taras.

PS. Wstyd się przyznać, że byłem w Moskwie jakieś 70 razy ale nigdy nie byłem na Ostankino :(
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Szulik pisze:PS. Wstyd się przyznać, że byłem w Moskwie jakieś 70 razy ale nigdy nie byłem na Ostankino
Nie musisz się wstydzić, ja też nie byłem tam, choć w Moskwie byłem wiele razy (chociaż mniej niż 70 :) )
xmichail
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: xmichail »

Ostankino super atrakcja, nam udało się wejść. Ale niestety tak jak ktoś wyżej napisał, w zorganizowanej grupie.
Awatar użytkownika
marcinkalita
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: marcinkalita »

Byłem tam w 2010 wiec pewnie od tego czasu wiele mogło się zmienić

Bilet zarezerwowałem przez internet bodajże na dzień lub dwa przed samą wizytą (trzeba było wypełnić formularz online)

Będąc już na miejscu nie pamiętam niestety czy musiałem czekać aż się nazbiera określona liczba osób żeby wejść (na dole ze zebrało się około 20 osób i taką grupą wjeżdżałem na górę) Trzeba było po prostu przyjść o określonej godzinie.

Wszystko odbyło się gładko i bez żadnych problemów

na miejscu wyrabiali kartę dzięki której można było potem przejść przez bramki

bilet kosztował 500 rur ze zniżką dla studentów 300

Wizyta trwała godzinę
Z kas szło się oszklonym korytarzem do samych wież. Dach korytarzu był na tyle szeroki, żeby osoba idąca przez niego nie mogła zrobić zdjęcia samego obiektu heh

Na dole pani przewodnik opowiadała historię, co jak i kiedy. Potem wjeżdżało się windą na górę na zamknięty, okrągły taras widokowy, gdzie można było sobie postać na przeszklonej podłodze. Wysokość wynosiła chyba 350 metrów

pobyt na górze trwał 15-20 minut

Dla zainteresowanych widokami z Ostankino poniżej parę ciekawych zdjęć

http://chistoprudov.livejournal.com/129513.html

http://chistoprudov.livejournal.com/132098.html

http://chistoprudov.livejournal.com/128776.html

http://chistoprudov.livejournal.com/115496.html
leftpocket
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Potwierdzam, iż nadal działa to tak jak napisał marcinkalita. Byłem tydzień temu. Polecam zadzwonić i zarezerwować sobie wizytę na 10 rano. Od godz. 10-11 wejście kosztuje 600 RUB, natomiast potem cena rośnie do 900 RUB.
ODPOWIEDZ