Cena biletu Moskwa - Ułan Bator

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: wierny62 »

Koledzy jak wygląda cenowo trasa z Moskwy koleją do Ułan Bator bezpośrednio w klasie kupe, oraz Ułan Bator - Władywostok, a także interesuję mnie opcja : Moskwa - Pekin i Moskwa - Ułan Bator.

Tak jak pisałem chodzi mi o klase kupe, przedział dla 4 osób. Coraz bardziej nakręcam się na podróż koleją TS :) pozdrawiam.

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Moskwa -> Irkuck, warto coś zwiedzić po drodze?

Post autor: Doczu »

a czemu sam sobie nie sprawdzisz ? Przecież ceny są podane w sieci
No i watek chyba raczej nie ten.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

Wątek wydzielony.
Doczu ma rację - najłatwiej sprawdzić na RŻD, z tym, że ze względu na spadek kursu rubla korekty cenników na następny rok mogą być spore.

jedrzej
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: jedrzej »

Moskwa - Pekin w kupiejnym latem tego roku kosztowała ok. 600 EUR.

Do Ułan Bator z Moskwy najkorzystniej jest jechać z przesiadką w Ułan Ude i dalej albo PKS-em (ok. 50 USD), albo pociągiem do granicy, marszrutką przez granicę i pociągiem do UB (taniej niż 50 USD).

Wg obecnych cen, Moskwa - Ułan Ude ok. 10 300 rub. za kupe, a UU - Władik 7 800 rub.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

można jeszczez Irkucka lub Ułan-Ude pociągiem do Nauszek (stacja graniczna na granicy z Mongolią), przez granicę jednym z dwóch bezpośrednich wagonów jadących z Irkucka do UB (w 2011 taka przejściówka przez granicę kosztowała 137 rubli),a po stronie mongolskiej, w Suche Bator, kupić bilet do UB w kupe lub płackarcie pociągu Suche Bator-Ułan Bator

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

jest duża rozbieżność tutaj , i tym co słyszałem od jednej osoby, czy mogę liczyć na pomoc kogoś aby sprawdził bilet na trasie Moskwa - Ułan Bator bezpośredni pociąg z Moskwy, cena za plackarte, oraz Ułan Bator - Moskwa w plackarta i kupe, proszę o pomoc bo cyrlica jest mi obca, a jestem na etapie planowania kosztów itp , z góy dzięki !!!!

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

oczywiście Ułan Bator - Pekin ten 2 pociąg

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

Strona pass.rzd.ru ma też angielską wersję, więc sobie poradzisz bez cyrylicy.

Awatar użytkownika
Bilet Ś-krzyski
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Bilet Ś-krzyski »

Nie ma wagonów płackartnych w pociągach do Chin, zarówno przez Harbin i Ułan Bator. Tylko 1 i 2 klasa, czyli przedziały sypialne.
Tak jak napisał Dracid - można sprawdzić na stronie RŻD po angielsku. Szczegóły obok - Chiny i Mongolia

Jeśli chcesz ściąć koszty - może taniej wyjdzie płackarta do/z Irkucka i międzynarodowe bilety na resztę trasy. Bilety od/do Irkucka też są.
Ceny podane są we frankach szwajcarskich, więc trzeba to jeszcze przeliczyć. Brak w cenniku biletów z Ułan Bator do Pekinu.

ODPOWIEDZ