Kupno biletów przez stronę rosyjskich linii kolejowych

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
KatarzynaKasia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: KatarzynaKasia »

Witam wszystkich Forumowiczów,

planuję wyprawę Koleją Transsyberyjską w lecie tego roku i szukam informacji, czy są jakieś problemy z zakupem polską kartą kredytową biletów przez tę witrynę http://rzd.ru/.

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam,
Kasia
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Przez stronę nie kupowałem, ale robiłem to nieraz przez terminale RŻD na rosyjskich dworcach, bez problemu płacąc debetówką BZWBK
honey23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: honey23 »

Polskie karty nie działają na tej stronie. Tylko rosyjskie. Natomiast w okienku na dworcu zapłacisz każdą kartą.
Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Doczu »

Ostatecznie można podjechać do Lwowa i zakupić bilet w kasie na dworcu (choć nie wiem jak to teraz wygląda przez konflikt RUS-UA)
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Są też posrednicy (nawet na tym forum niektórzy się ogłaszali :wink: ), zajmujący się kupowaniem biletów na koleje w Rosji
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Nie wprowadzajcie w błąd - polskie karty jak najbardziej sa honorowane. Sam kupowałem na rzd.ru, tylko trzeba mieć kartę z 3DSecure. Jedynym minusem jest to, że podczas jednej transakcji można kupić max cztery bilety. Więc jeśli ktoś chce większą ilość (np. pięć), musi przejść dwukrotnie procedurę zakupową.
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum
Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Doczu »

Nikt nie wprowadza w błąd. Poczytaj w innych wątkach - były problemy z płatnościami kartami z PL.
kotbehemoth
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kotbehemoth »

Od paru dni próbuję kupić bilet kartami mBanku (kredytową VISĄ, wirtualną VISĄ, płatniczymi czy tam debetowymi VISĄ electron i MasterCard) i niestety żadna nie działa (DECLINED / Unable to authoize, o żaden dodatkowy kod z 3d secure strona nie pyta). Nie znalazłem nikogo z kartą BZWBK a nie wiem czy mi się chce zakładać konto i czekać tydzień dla paru biletów. Niestety u pośredników prowizje są rzędu 20-80% i chyba później trzeba chyba trzeba wymieniać bilet na dworcu podczas, gdy na rzd.ru można wydrukować e-ticket (z tego co rzumiem przynajmniej na niektóre pociągi).

Zastanawiam się czy komuś udało się płacić kartami mBanku? Dzwoniłem do nich (w sensie do mBanku) i niby obsługują 3-d secure, ale że nie widzą żadnej próby transakcji na moich kartach).
Ktoś jakiegoś sprawdzonego pośrednika z niską prowizją poleci?
Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

Nie trzeba wymieniać na papierowy bilet. Karta BZ też mi nie działa. Kupowałem na tutu.ru kartą BZ i poszła. Pal licho prowizję, gdy mogą Ci miejsca przepaść.
kotbehemoth
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kotbehemoth »

Dzięki - tak też zrobiłem. Kupiłem na tutu.ru. Póki co 3 bilety, bo później już jakoś nie chciał autoryzować transakcji. Dziś będe próbował następne odcinki.
ODPOWIEDZ