Rostov nad Donem

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Profesor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Rostov nad Donem

Post autor: Profesor »

Witam,

W jaki sposób autobus/pociag z Rostova dostac się do Warszawy ?

Przez Lwów/Kijów ? Nie mam pomysłu aby podróż miała rece i nogi.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Profesor

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Rostov nad Donem

Post autor: Dracid »

Przez Ukrainę będziesz miał ciężko, bo obwody doniecki i ługański - wiadomo. Chyba bym się na Twoim miejscu przemęczył w autobusie do Moskwy i stamtąd znów się przemęczył do Warszawy.

Profesor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Rostov nad Donem

Post autor: Profesor »

Czy jest jakieś połaczenie Rostov - Kijów ? --- pociag

Arkasz
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Rostov nad Donem

Post autor: Arkasz »

Profesor pisze:Czy jest jakieś połaczenie Rostov - Kijów ? --- pociag

Wyszukiwarka РЖД pociągu Rostow-Kijów nie pokazuje żadnego bezpośredniego połączenia! Chyba lepiej do Moskwy jechać albo pchać się przez Gruzję i Turcję. Ja bym się raczej przez Ukrainę nie pchał.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Rostov nad Donem

Post autor: pietia »

Może ewentualnie, jeśli już koniecznie przez Ukrainę, to przez Charków. Tam z północnej strony dworca kolejowego (obok terminalu podmiejskiego) kilka razy dziennie odjeżdżają autobusy do Biełgorodu. Stamtąd do Rostowa co prawda wyszukiwarka RŻD też nie znajduje bezpośrednich połączeń, ale może da się jakoś z przesiadką albo autobusem
Jeszcze rok temu najprościej byłoby skorzystać z pociągu Lwów-Mariupol, skąd codzienie odjeżdżało kilka autobusów do Rostowa, teraz jednak już tych połączeń nie ma, a i pociągi nie dojeżdżają do samego Mariupola

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Rostov nad Donem

Post autor: BARTixR »

pociąg rostov - moskwa .. przesiadka pociag moskwa - warszawa...albo
na stopa z kierowcami ciezarowek :)

bimbek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Rostov nad Donem

Post autor: bimbek »

Arkasz pisze:Wyszukiwarka РЖД nie pokazuje połączenia!
Proszę sprawdzić tutaj:

http://www.tutu.ru/poezda/rasp_d.php?nn ... t2=2000000

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Rostov nad Donem

Post autor: Stasiu47 »

W naszej polskiej wyszukiwarce ćwiczłem różne wersje dojazdu do Rostowa nad Donem. Praktycznie w grę wchodzi tylko przez Białoruś. Można z przesiadką w Moskwie, ale chyba lepsza jest opcja przesiadki w Mińsku, skąd jeździ pociąg do Mineralnych Wód przez Rostów. Trochę karkołomna ale ciekawa może być trasa przez Krym. Dojazd na Krym opisał na tym forum zeneczek, a z Krymu kursują autobusy np. do Krasnodaru, a z tego miejsca do Rostowa to już rzut kamieniem.
Stasiu47

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Rostov nad Donem

Biorąc pod uwagę niewygody związane z przekraczaniem granicy ukraińsko-krymskiej, a także zapowiadane utrudnienia (konecznośc posiadania zezwolenia od ukraińskiej FMS) to może być opcja jedynie dla prawdziwych hardkorowców. Tym bardziej, że wjeżdżając od strony Ukrainy na Krym, trzeba będzie tą samą trasą też wracać z Rostowa

Mtzw
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Rostov nad Donem

Post autor: Mtzw »

Głośno myśląc to dostać się na Rosyjskie wybrzeże Morza Czarnego, przekraczając granicę w Junakiwku następnie dostać się do Woroneżu, a stamtąd pociągiem do Krasnodaru przez Rostów. Opcja dość czasochłonna i uciążliwa.

muumiin
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Rostov nad Donem

Post autor: muumiin »

Witam!

Mam pytanie, czy ktoś wie jak na ten moment wygląda połączenie do Rostowa? Czy przez Charków jest to względnie bezpieczne (będziemy w dwie kobiety)? Czy można kupić bilety przez internet, czy lepiej jechać "na żywioł" i kupować bilety po drodze?

Dodam że jestem totalnie zielona, nigdy nie byłam w Rosji (ale język rosyjski znam na tyle żeby się dogadać). Wiem że kierunek wycieczki nie jest najszczęśliwszy, ale moja przyjaciółka chce zobaczyć tatę którego nie widziała 30 lat więc nam zależy ;)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Rostov nad Donem

Byłem w Charkowie kilka miesięcy temu i było tam całkiem bezpiecznie, na pewno nie mniej niż w Kijowie czy Lwowie. Autobusy do Biełgorodu odjeżdżają dość często z postoju przy południowej części dworca kolejowego (obok kas podmiejskich), tak więc z kupnem biletu w ostatniej chwili raczej nie powinno być kłopotów. Do samego Charkowa najlepiej dojechać bezpośrednim pocziągiem (111/112) ze Lwowa, tu na wszelki wypadek bilety lepiej kupić wcześniej. Z biełgorodu do Rostowa są 2 bezpośrednie autobusy w dni parzyste, jeśli wierzyć tej stronie www.avtovokzaly.ru/avtobus/belgorod-rostov_na_donu

ODPOWIEDZ