Wyjazd turystyczny do RU i UA kilka pytań

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon »

mateusz1234 pisze:Ja myślałem zrobić to bardziej w taki sposób wyjazd do Moskwy około 10 czerwca wyjazd z Moskwy do Pitra 16 czerwiec, i wyjazd do Polski 22 --> w Pitrze jestem na maximum białych nocy i dzień przed zakońzeniem roku jestem w domu. Objeżdzam Polskę i około połowy lipca (troche odpoczynku też sie przyda) do Odessy, dużo drożej to nie wyjdzie a bedzie dużo mniej noszenia tobołków. No i jestem w Pitrze w maskymalnym zakresie białych nocy :)
a, w ten sposob ;) moze wyjsc taniej. i chyba lepiej + mniej meczaco :)

mateusz1234
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: mateusz1234 »

taniej to byłbym z tym ostrożny, mniej więcej bede około 1000km w plecy więc może wyjść drożej na biletach, chociaż jeżeli rubel bedzie leciał jak do tej pory to kto wie :lol: Do Odessy myślałem żeby sie zabrać na stopa z jakimś tirowcem to już wtedy napewno taniej wyjdzie :) I odjazd z pod domu :D

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: barciur »

mateusz1234 pisze:Co do dostepności przez internet to właśnie jest duży problem z tym, tak się składa że mam we Lwowie paru znajomych i nawet oni nic nie wiedzą żeby jakaś stronka była
Tu jest bezpośrednio. http://booking.uz.gov.ua/en/

Angielski na poziomie podstawowym jest potrzebny, nic więcej. Zresztą ich angielski też jest dziwny.
Simon pisze:wybierz to miejsce, do ktorego masz lepszy dojazd].
Kolega jest widzę z Chełma, więc chyba najlepiej jest pojechać dla niego do Lwowa.

Swoja drogą - trochę droższy, ale o ile wygodny pomysł - z Chełma do Kijowa i dalej do Moskwy? Jeździ międzynarodowy bezpośredni pociąg do Kijowa. Oszczędzasz te pieniądze na dojazdy + na wizę białoruską, a zapłacisz za bezpośredni i wygodny dojazd. Myślałeś może o tym?

mateusz1234
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Z Chełma chyba lepszy dojazd do Terespola niż Lwowa :D O Moskwie przez Kijów myślałem, tylko że mi w Chełmie pozamykali dworce kolejowe i nawet nie mogę się dowiedzieć ile kosztuje taka podróż do Kijowa. Poza tym ta strona coś mi błędy pokazuje, nawet przy wpisywaniu połączeń które napewno są np. Lwów-Kijów (probowałem wpisywać miejscowości cyrylicą, łacinką i po angielsku i nic) W marcu i tak wybieram się do Kijowa więc myślę że kwestie ostatecznego wyboru dotarcia do Federacji warto odłożyć do powrotu z Kijowa (na miejscu odrazu wypytam o wszystko na dworcu). Ale i tak dzięki wszystkim za rady :D

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

mateusz1234 pisze:nawet przy wpisywaniu połączeń które napewno są np. Lwów-Kijów (probowałem wpisywać miejscowości cyrylicą, łacinką i po angielsku i nic)
Na kiedy? Bo np. na jutro mi wyskoczyły dwa połączenia gdzie są po dwa miejsca. Pamiętaj, święta są, wyprzedane wszystko. Sprawdź na za tydzień. I pamiętaj, żeby wpisywać po łacinką ukraińską - LVIV i KYIV.

Co do ceny - z Lublina do Kijowa to €70. Z Chełma pewnie z €65. Będziesz musiał kupić bilet w Lublinie, bo to chyba najbliższy ci dworzec :/

mateusz1234
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

To strasznie drogo. To jak do Kijowa to chyba tylko przez Lwów ew. z tirowcem :D

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Z Brześcia do Moskwy €40, ale tam wiza €35, więc rzeczywiście, wychodzi taniej, bo z Kijowa do Moskwy kolejne €40.

mateusz1234
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Niestety przy opcji przez Brześć trzeba sobie jeszcze doliczyć dwie wycieczki do Białej Podlaskiej za wizą dorzucić ;/

Rad1234
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Rad1234 »

Witam. Jestem tu nowy ale trochę doświadczenia w podróżach na wschód zwłaszcza na UA mam :D . Proponuję z Chełma przekroczyć granicę w Dorohusku, stamtąd dostać się do Kowla i dalej kontynuować podróż pociągiem do Kijowa. Do Kowla bez problemu dostaniesz się stopem z granicy. Wielokrotnie praktykowane

mateusz1234
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Też dobry sposób, bliżej wakacji podliczymy wszystkie koszta i zobaczymy co wyjdzie :) Dzięki ! :D

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

mateusz1234 pisze:I jeszcze do poprzedniego posta zapomniałem dodać :D Zna ktoś jakiś konsulat RU oprócz Gdańska? Cokolwiek bo akurat do Gdańska musze cala Polske przejechać a 150zl drogą nie chodzi :D
Chełm podlega pod Warszawę.
na Belwederskiej konsulat.
Sugeruję być w kolejce kilka godzin przed otwarciem konsulaty, aby zdążyć złożyć wniosek.. albo jeszcze lepiej zlecić tą operację pośredniczącym biurom turystycznym.

mateusz1234
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Co do zlecania biurom obawiam się że jak to zrobie to bezstresowo dostanę wizę a potem bezstresowo pojade do Rassiji na rowerze ;D budżet taki trochę typowo studencki będzie także nie wiem jak to wyjdzie :D Serio do tego konsulatu takie kolejki są? :o I jeszcze sprawa czy w przypadku składania wniosku bez pośredników jest wymagana fizyczna obecność mojej osoby w konsulacie do złożenia papierów i odbioru paszportu z wizą? Czy mógłbym dajmy na to przekazać paszport i wszystkie dokumenty koledze z Wawy żeby on to zaniósł a następnie odebrał?

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

BARTixR pisze:Sugeruję być w kolejce kilka godzin przed otwarciem konsulaty, aby zdążyć złożyć wniosek.. albo jeszcze lepiej zlecić tą operację pośredniczącym biurom turystycznym.
Przecież są umówienia na godziny w konsulacie? To nie starczy?

mateusz1234
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Odkopujemy temat. Miałem dziś chwilke i postanowiłem sprawdzić co może mi zaoferować RŻD na trasie Polska-Moskwa, Moskwa-Piter i Piter-Polska.
Wnioski: tak jak wszędzie. Międzynarodowe 3x droższe. To było do przewidzenia. Polska Moskwa mam plan jakoś dostać się do Brześcia i stamtąd jechać (na dzień dzisiejszy jakieś 3500 rubli. Moskwa-Piter nie ma problemu (tniemy koszt, zwiększamy czas) jedziemy 8h ale płacimy tysiąc z hakiem (oczywiście rubli). I pojawia się problem z powrotem z Pitra. Raz ze względu na cenę, dwa że jakoś wolę najgorszy pociąg od najlepszego autobusu nawet nie patrze ile liczy sobie polski przewoźnik. Postanowiłem zatem dostać się koleją RŻD jak najbliżej Polski a następnie jakoś się przedostać do Polski a dalej już kiedyś dojadę do domu. Patrzyłem do Wilna, które specjalnie blisko też nie jest , jest 5500 rubli. Podziękowałem. Aczkolwiek znalazłem bezpośredni Piter-Kaliningrad za tysiaka z hakiem. I tu pojawia się pytanie. Czy jadąc takim pojezdem (który mimowolnie musi Rassiję opuścić) w świetle prawa przekraczam granicę Federacji? Chodzi mi o to czy dostaję pieczątki wyjazdowe i tym samym na tej samej wizie nie wjadę do Kaliningradu czy też na jednej wizie można śmigać?

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

Potrzebujesz dwukrotną rosyjską wizę.

Ponadto pociąg z Pitera do Kaliningradu jedzie przez Białoruś - będziesz miał wizę białoruską?

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

@mateusz1234 - a nie myslales o samolocie Petersburg (lub Moskwa) - Kaliningrad? Kosztuje chyba cos kolo 120 (Moskwa) albo 180 pln (Petersburg).

mateusz1234
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

a nie myślałem nawet, dąże do minimalizacji kosztów a z góry przyjałem założenie że samolotem bedzie drogo :D Co to za linia oferuje takowe usługi? I najlepiej jakby ktoś podał jakiegoś linka do ich strony :D

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Można ewentualnie spróbować kupić bilet Moskwa-Kaliningrad (lub Niesterow, to pierwsza stacja w Obwodzie), a wysiąść z pociągu w Wilnie. Czytałem, że niektórzy Rosjanie tak robią, jadąc w rzeczywistości do Wilna lub Mińska, i obchodząc w ten sposób taryfę międzynarodową. Choć i w takim wypadku potrzebowałbyś wizy tranzytowej białoruskiej

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

mateusz1234 pisze:a nie myślałem nawet, dąże do minimalizacji kosztów a z góry przyjałem założenie że samolotem bedzie drogo :D Co to za linia oferuje takowe usługi? I najlepiej jakby ktoś podał jakiegoś linka do ich strony :D
Ural Airlines albo Aeroflot [z Pitiera], S7/Siberian albo UTair [z Moskwy]. Oczywiscie z Moskwy lata jeszcze Aeroflot i Ural, ale sa drozsze od Siberiana i UTaira. Same bilety najlepiej moim zdaniem znajdowac na skyscanner, obsluga jest b. intuicyjna. A rezerwacje robic na stronie przewoznika [zalezy, ktorymi liniami chcesz leciec], zeby ominac prowizje dla wyszukiwarki.

Nie sugeruj sie tym, ze na wakacje nie ma biletow, albo sa, ale w pojedynczych terminach i 3x drozsze, niz to, co tu pisze. Z Moskwy do Kaliningradu wiekszosc terminow do konca marca jest po 80 zl w jedna strone. Po prostu poczekaj do okresu, kiedy bedziesz miec 1-2 miesiace do wyjazdu i wtedy zabukuj (aczkolwiek sa bilety w tej cenie nawet na... jutro ;) ), bo wtedy bilety na 99% beda. Z Moskwy przelot krajowy do Kaliningradu wyjdzie taniej, niz z Pitiera [bo w Moskwie sa 3 lotniska i to jest stolica].

Na chwile obecna [ceny w 1 strone na za tydzien]:
LED [Pitier] - KGD [Kaliningrad] od 200 pln
DME [Moskva Domodedovo] - KGD od 80 pln, lata S7/Siberian i Ural Airlines
VKO [Moskva Vnukovo] - KGD od 105 pln, lata UTair
SVO [Moskva Sheremietievo] - KGD od 150 pln, lata Aeroflot

odliczajac koszt wizy bialoruskiej [1x 25EUR, 2x 35EUR, chyba, ze robisz tranzytowa: 1x 10EUR/48PLN, 2x 15EUR/72PLN] + ubezpieczenia (tak z 10 pln), pociag/autobus wychodzi chyba porownywalnie co samolot [pomijam juz wycieczki do konsulatu w Bialej Podlaskiej po wize bialoruska]. A lecac krajowo, to:

A) zobaczysz wiecej, oszczedzajac troche czasu
B) przetestujesz rosyjskie linie lotnicze ;)
C) oszczedzisz sobie zachodu z zalatwianiem wizy na Bialorus [mimo, ze to nie jest jakas trudna wiza, ale zawsze trzeba pojechac do konsulatu, zaplacic, wyrobic ubezpieczenie...]. A skoro nie planujesz tam nic zwiedzac/ogladac, to moim zdaniem to troche bez sensu tamtedy jechac. Moim zdaniem samolot jest tu najsensowniejsza opcja

calvados
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: calvados »

Noclegi ...bardzo często super oferty znajdziemy na sutochno.ru

ODPOWIEDZ