Nowy Urengoj

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
m0ke
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Nowy Urengoj

Post autor: m0ke »

Cześć !
Mam pytanie za 100 punktów. Planuję w sierpniu wybrać się na Jamał. Konkretnie do miejscowości Nowy Urengoj. Kolega, który tam mieszka i pracuje napisał mi taką wiadomość - "Прошу уточнить возможность въезда в ЯНАО, в Новом Уренгое установлена погранзона, и въезд гражданам не РФ требует разрешения. (Фактически паспорта в поездах и на автомобилях не проверяют)".

I teraz pytanie - czy faktycznie potrzeba tam zgody na wjazd? Był tam ktoś/występował o zgodę ? Interesuje mnie odcinek Korotczajewo-Nowy Urengoj. Dalej nie zamierzam się ruszać.
kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Nowy Urengoj

Post autor: kielecki »

Do Nowego Urengoja bez przepustki nie wjedziesz.Wysadza Cie w Starym Urengoju -70 km przed. Napisac o wydanie mozesz na punkcie kontroli-czas oczekiwania miesiac :-) Ale jesli jedziesz bez powodu jako turysta to mysle ze moga Ci w ogole nie wydac. Generalnie przepustki dostaja obcokrajowcy,ktorzy tam pracuja lub maja rodziny.
Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Nowy Urengoj

Post autor: murzasihle »

Bez przepustk i nie wiedziesz oficjalnie.
Ale nie straszmy gościa i nie wprowadzajmy w błąd. Ja byłem na Jamale jako turysta i przepustkę dostałem. Tylko załatwialem ją wcześniej. Czeka sie 60 dni dla obcokrajowców. Jest za darmo i żaden problem ja dostać, tylko cierpliwości trzeba.
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39
m0ke
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Nowy Urengoj

murzasihle pisze:Bez przepustk i nie wiedziesz oficjalnie.
Ale nie straszmy gościa i nie wprowadzajmy w błąd. Ja byłem na Jamale jako turysta i przepustkę dostałem. Tylko załatwialem ją wcześniej. Czeka sie 60 dni dla obcokrajowców. Jest za darmo i żaden problem ja dostać, tylko cierpliwości trzeba.
Tak też zrobiłem :) Poszło pismo do odpowiedniego oddziału FSB i teraz czekam :) Wiza już jest :)
Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Nowy Urengoj

Post autor: murzasihle »

Poslałeś poczta tradycyjna, czy email do oddziału FSB? Ja zawsze robiłem to w ten sposób, ze miejscowy znajomy zanosił dokumenty osobiście.
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39
m0ke
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Nowy Urengoj

Mailem do oddziału FSB w Tiumeniu (pod nich podlega Jamalsko-Nieniecki Okręg Autonomiczny). Po paru dniach dostałem pismo, że poszło to do Generała Majora w Murmańsku, który jest odpowiedzialny za rejon Arktyki :)
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Nowy Urengoj

Post autor: djds »

A jaki jest powód "zamknięcia" Nowego Urengoja? Drugie pytanie - można prosić o wklejenie linków do stron, gdzie się to załatwia?
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum
Awatar użytkownika
strażak
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Nowy Urengoj

Post autor: strażak »

Zmieniło się coś w temacie wydawania przepustek do Nowy Urengoj?
Nadal obowiązują?
cabex
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Nowy Urengoj

Post autor: cabex »

Witam,
W lutym 2020 byłem w Nowy Urengoj.
Zrobiłem trasę Moskwa - NU - Salechard - Workuta - Moskwa.
Nikt nic nie pyta nic nie chce generalnie luzik.
ODPOWIEDZ