Promy z Magadanu

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
GrzeTom
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Promy z Magadanu

Post autor: GrzeTom »

Witam
Jestem tu nowy wiec się na wstępie przedstawię:) Na imię mam Grzesiek i jestem z zamiłowania motocyklista:) Jak każdy marząc o dalekich podróżach jadąc palcem po mapie dotarłem do Magadanu... i nie mam ochoty się zatrzymywać. I tu sie pojawia małe pytanko...
Czy znane są komuś promy co byłyby w stanie przetransportować mnie i motocykl z Magadanu na.. Sachalin? najlepiej gdzieś na północ Sachalin.. by śmignąć przez niego i popłynąć już z południa do Władywostoku?
Gdzieś w czeluściach netu znalazłem dość starego posta ze Sachalin tylko z "odpowiednimi zezwoleniami", wiec może z założenia mój przyszłoroczny plan jest, niemożliwy ;-(
Może znalazł by się wśród forumowiczów, ktoś kto to już "zdjełał'
--
Grzesiek
"Kierunek jest znacznie ważniejszy od prędkości. Wielu ludzi zapier..ala donikąd"
Przystojny
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Promy z Magadanu

Post autor: Przystojny »

Z promami na Sachalin może być ciężko nie ukrywam. Więcej połączeń jest na Kamczatkę,i z Kamczatki. Jak są jakieś połączenia rejsowe z Magadanu to pewnie jakieś lokalne,mogą być mało komercyjne. Dlatego nie ma o nich nigdzie informacji...
Kiedyś przeglądałem kilka blogów gdzie ludzie podróżują po dalekim wschodzie Rosji. Wszędzie były wzmianki o tym,że połączenia na wschodzie FR często są sporadyczne,okazyjne. Takie połączenia o których można dowiedzieć się tylko na miejscu:) tuż przed podróżą. Trzeba się nachodzić i popytać. Niestety na dalekim wschodzie nie ma tak dobrze rozwiniętej turystyki więc z informacjami o transporcie też jest niedużo.
GrzeTom
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Promy z Magadanu

Post autor: GrzeTom »

Dzięki za info.
A ktoś z Was, szanownych forumowiczów, wie o jakiś restrykcjach w podróżowaniu na Sachalin?
Czy to "plotka" i jedynie kwestia znalezienia "łódki"?

--
Grzesiek
"Kierunek jest znacznie ważniejszy od prędkości. Wielu ludzi zapier..ala donikąd"
Przystojny
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Promy z Magadanu

Post autor: Przystojny »

Restrykcji raczej nie powinno być żadnych. Fakt teren dość odległy od europejskiej części Rosji,ale nie powinno być problemów. Jedyne na co trzeba się przygotować,to na dodatkowe kontrole ze strony funkcjonariuszy rosyjskich. Najlepiej nie rozstawać się z dokumentami a przede wszystkim z paszportem:)
Funkcjonariusze policji(milicji),urzędu celnego oraz funkcjonariusze i służby graniczne dość łatwo potrafią wypatrzeć cudzoziemca w podróży....dlatego przy najlepszej i najbliższej okazji lubią kontrolować i wylegitymować podróżującego. Więc dobrze jest być przygotowanym na kilka dodatkowych pytań typu: dokąd się podróżujący wybiera? W jakim celu jedzie? I takie tam:)
Na ogół sprawdzają tylko ważność paszportu i wizy...i życzą szerokiej drogi w dalszej podróży. Jednak trzeba im chwilkę poświęcić :D
ODPOWIEDZ