Wyjazd do Moskwy, jakie dokumenty.

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
steve191
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: steve191 »

Witam wszystkich.:)
W następnym roku planuje wyjazd samochodem do Moskwy i St Petersburga. Planuje być w Rosji około 10 dni i jechać przez Białoruś.
Miałbym ogromną prośbę gdyby ktoś mógł mi dokładnie wytłumaczyć jakie wizy i inne dokumenty potrzebuje na wjazd do tych krajów żeby nie było jakiś przykrych niespodzianek oraz gdzie i ile kosztują te wizy.
Pozdrawiam.
steve191
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Odświeżam temat. O wizach już w sumie wszystko wiem co i jak ale mam jeszcze parę pytań.
Tak jak wcześniej pisałem planuje jechać samochodem do St Pteresburga i Moskwy. Będę jechał jednak przez Litwę Łotwę i Estonię i w Narwi chciałbym przekroczyć granice. Jakie dokumenty będą kazać mi wypełniać na granicy? Co w ogóle potrzebuje na granicy oprócz wiz i paszportu. Czy w Rosji są jakieś opłaty za drogi? Bo czytałem że przy wjeździe coś się płaci ale różne są opinie na ten temat. Prosiłbym o odpowiedź na te pytania.
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon »

tamozennaja deklaracja i kartka migracyjna - to trzeba wypelnic. Przy wjezdzie placi sie na granicy Koidula/Kuniczina Gora (przy wyjezdzie chyba tez, ale nie dam sobie glowy uciac) - na pozostalych przejsciach nie wiem /w 2014 nie placilo sie w: Grebneva/Ubylinka i Narwa/Iwangorod)
steve191
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Mam jeszce jedno pytanie. Czy ktoś korzystał ze strony https://www.eestipiir.ee/yphis/index.action. Będe chciał zarezerwować sobie przejazd o określonej godzinie tylko mam tam problem z zakłądką drivers info. Bo jade ja i moja żona i niewiem czy tam mam podać dane tylko swoje czy mam też podawać dane mojej żony?
steve191
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

I czy ktoś mógłby mi w skrócie opisać procedurę przekraczania tej granicy. Szczerze to będę pierwszy raz przekraczał granicę i nie wiem czego się spodziewać. Słyszałem że jest tam jakiś plac gdzie czeka się na wyświetlenie na tablicy numeru rejestracyjnego i wtedy można zaczynać procedurę. Czy tam też jest zielony pas dla obywateli unii?
ODPOWIEDZ