Granica w Krasnej Gorce

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
ByK
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Granica w Krasnej Gorce

Post autor: ByK » śr 28 cze, 2017 07:37

A ile się stoi na granicy (autem) od strony Łotwy lub przejścia od strony ukraińsko-białoruskiej

KalinaKalina
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Granica w Krasnej Gorce

Post autor: KalinaKalina » wt 04 lip, 2017 07:20

A czy ktoś próbował dostać się do Rosji jadąc przez Białoruś do Homel - tam do międzynarodowego przejścia w Nowyje Jurkowiczi? Ewentualnie tam wjechać na Ukrainę i do najbliższego przejścia do Rosji? Jak wygląda sytuacja na przejściu ? Potrzebuję dostać się na Krym.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Granica w Krasnej Gorce

Post autor: Simon » wt 04 lip, 2017 17:34

KalinaKalina pisze:A czy ktoś próbował dostać się do Rosji jadąc przez Białoruś do Homel - tam do międzynarodowego przejścia w Nowyje Jurkowiczi? Ewentualnie tam wjechać na Ukrainę i do najbliższego przejścia do Rosji? Jak wygląda sytuacja na przejściu ? Potrzebuję dostać się na Krym.
jechalismy przez to przejscie, ale niestety tylko Rosja -> Ukraina. No ale widzialem (z daleka) bialoruska kontrole, wiec domyslam sie, ze jest pieczatka wyjazdu z Bialorusi i wjazdu do Rosji (wiec mozna tam jechac)... a jak nie puszcza, to mozna ewentualnie wjechac na Ukraine, a pozniej zawrocic. Przejscie jest normalnie otwarte (a przynajmniej w sierpniu ubieglego roku bylo), odprawa nie jest jakiejs olbrzymiej wielkosci - ale mozna natknac sie na tiry

Tambala
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Granica w Krasnej Gorce

Post autor: Tambala » pt 21 lip, 2017 22:00

ByK pisze:A ile się stoi na granicy (autem) od strony Łotwy lub przejścia od strony ukraińsko-białoruskiej
Różnie się stoi - ja przejeżdżałem we wrześniu z Łotwy przez Buraczki. Łotysze strasznie się guzdrają, Rosjanie odprawiają sprawnie. Razem coś koło 1,5 godziny. Były jednak sygnały, że może to być i 5 godzin - zależy od dnia i godziny.

ByK
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Granica w Krasnej Gorce

Post autor: ByK » pn 31 lip, 2017 11:35

Na stronie ambasady znalazłem ostrzeżenie:
"Zaleca się, w miarę możliwości, pozostawianie samochodów na parkingach strzeżonych z uwagi na ryzyko kradzieży tablic rejestracyjnych, bez których w Rosji nie można poruszać się pojazdem po drogach publicznych."

Czy rzeczywiście kradną tam tablice rejestracyjne, trochę to dziwne? Nie chce mi się demontować tablic na każdą noc. Czy zatem auto może stać bez tablic jak nie jest używane?

Tambala
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Granica w Krasnej Gorce

Post autor: Tambala » śr 02 sie, 2017 17:19

Zdarza się, że kradną. Tak mówili znajomi, którzy jeżdżą po Rosji autami na polskich numerach. Kradną wyłącznie tablice zagraniczne, bo do rosyjskich można oficjalnie zrobić duplikaty. Kradzież polega na tym, że dostaje się karteczkę z numerem telefonu, a następnie propozycję zwrotu tablic po zapłaceniu haraczu. Oczywiście, można się zgłosić na policję, która w tych sprawach jest podobno dość skuteczna.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Granica w Krasnej Gorce

Post autor: BARTixR » pn 14 sie, 2017 12:48

przekraczałem granicę w maju 2017, bez problemu, przekraczałem w sierpniu 2017 i nie wpuścili, musiałem nadłożyć kilkadziesiąt km, na południe od krasnej gorki jest droga, gdzie nie ma kontroli i służb. W nocy jechałem i nikogo tam nie było.

ODPOWIEDZ