Pierwszy wyjazd

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Krzysztof K
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Pierwszy wyjazd

Post autor: Krzysztof K » śr 18 sty, 2017 15:16

Witam !

To mój pierwszy post, tak więc witam Was serdecznie .
Krzysiek lat 27. Kraków )

Piszę do Was, ponieważ po raz pierwszy lecę do Rosji - Moskwa, dlatego też mam parę pytań.

Co do wizy:
Czy wizę lepiej załatwić samemu, czy zlecić to jakieś firmie ? Wyjeżdżam 17stego-19 marca, także mam trochę czasu.
Jak to jest z tym voucherem turystycznym? Pisałem do hoteli, ale żaden mi nie odpisał. W ostateczności mogę poprosić znajomą, która mi wyśle zaproszenie, ale wtedy będzie to wiza prywatna jako jedyna opcja? Czy może zapłacić za to firmie?

Co do samego pobytu.

Na co się przygotować? Na co zwracać uwagę, i czego się ustrzegać ?
Czy muszę nosić wszystkie dokumenty przy sobie?
Jak jest u nich z językiem Angielskim? Ja po rosyjsku, to tak nie bardzo.

A może macie Państwo może jakieś miejsca, do których warto pójść? )

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam Was
Krzysztof K

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Pierwszy wyjazd

Post autor: pietia » śr 18 sty, 2017 19:34

Na Twoim miejscu zleciłbym to pośrednkowi, byle sprawdzonemu. Oni zajmą się wszystkim, łącznie z voucherem i ubezpieczeniem. Ze swej strony mogę polecić firmy Aina oraz Wspólnota2000. Zaproszenie od znajomej może być tańsza opcją, ale bardziej czasochłonną
Po przylocie (rozumiem, że lecisz samolotem) będziesz musiał wypełnić kartę migracyjną, którą musisz zachować do wyjazdu, i raczej nosić przy sobie razem z paszportem. Kontrole dokumentów w Moskwie zdarzają się rzadziej niż kilkanaście lat temu, ale strzeżonego... i tak dalej..
Jeśli zamierzasz być w Moskwie (czy w jakimkolwiek innym miejscu) dłużej niż 7 dni, to powinienieś się zameldować. Czasem hotele/hostele robią to za Ciebie.
Ciekawych miejsc jest w Moskwie sporo, takie must see to oczywiście Kreml+pl. Czerwony (mauzoleum otwarte tylko 3 dni w tygodniu, przed południem!), Stary Arbat, Galeria Tretiakowska, Muzeum im. Puszkina, Worobiowy Gory. Tu też wszystko zależy od tego, jak długo masz zamiar tam być
Co do angielskiego, to w większości hotel/hosteli da radę się porozumieć, w innych miejscach może być różnie

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Pierwszy wyjazd

Post autor: murzasihle » pt 20 sty, 2017 17:20

pietia pisze:będziesz musiał wypełnić kartę migracyjną
tą kartę na lotnisku w Moskwie nie wypełnia sięsamemu już od 4 lat - teraz podając paszport w okienku w moskwie dostajesz wypełnioną i gotową karteczkę migracyjną
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Pierwszy wyjazd

Post autor: murzasihle » pt 20 sty, 2017 17:23

pietia pisze:Czasem hotele/hostele robią to za Ciebie.
Nie czasem zrobią, ale to ich obowiązek. jeżeli śpisz legalnie w hotelu to zażądaj takiego meldunku. Dają go bez problemu. Jeżlei nie dadzą to zachowaj przy sobie dowód opłaty noclegu. Wtedy przy wyjeżdzie z Rosji to hotel będzie miał problem, że Cię przenocował a nie zameldował.
Byłem w Rosji 6 razy i jeszcze nigdy nikt nie sprawdzał mi tej karteczki, ale na pewno musisz ją mieć bo to obowiązkowa rzecz.

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Pierwszy wyjazd

Post autor: murzasihle » pt 20 sty, 2017 17:24

pietia pisze:Co do angielskiego, to w większości hotel/hosteli da radę się porozumieć
W Moskwie j. angielski jest znany i używany wśród młodych nie będzie problemu. Natomiast ze starszym człowiekiem nie pogadasz inaczej jak po rosyjsku.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Pierwszy wyjazd

Post autor: Simon » pt 20 sty, 2017 21:51

murzasihle pisze: Nie czasem zrobią, ale to ich obowiązek. jeżeli śpisz legalnie w hotelu to zażądaj takiego meldunku. Dają go bez problemu. Jeżlei nie dadzą to zachowaj przy sobie dowód opłaty noclegu. Wtedy przy wyjeżdzie z Rosji to hotel będzie miał problem, że Cię przenocował a nie zameldował.
Byłem w Rosji 6 razy i jeszcze nigdy nikt nie sprawdzał mi tej karteczki, ale na pewno musisz ją mieć bo to obowiązkowa rzecz.
no chyba, ze jestes w RF mniej niz 7 dni - wtedy meldunku w ogole nie potrzeba miec. My bylismy ostatnio wlasnie przez 7 dni /16-22 sierpnia/ (ale zbieralismy tez kwitki ze stacji benzynowych, nawet sie nie pytali). I w Rosji ani razu nie spalismy w ho(s)telu :)

PS. odnosnie Moskwy i miejsc, ktore warto/nie warto zobaczyc - akurat Galerie Tretiakowskaja, jesli nie jestes fanem sztuki, mozesz sobie odpuscic. A za to Plac Czerwony (najlepiej noca) i Worobiowe Gory (w dzien) sa wg mnie wrecz obowiazkowe!

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Pierwszy wyjazd

Post autor: kielecki » ndz 22 sty, 2017 03:38

Simon pisze:
murzasihle pisze: Nie czasem zrobią, ale to ich obowiązek. jeżeli śpisz legalnie w hotelu to zażądaj takiego meldunku. Dają go bez problemu. Jeżlei nie dadzą to zachowaj przy sobie dowód opłaty noclegu. Wtedy przy wyjeżdzie z Rosji to hotel będzie miał problem, że Cię przenocował a nie zameldował.
no chyba, ze jestes w RF mniej niz 7 dni - wtedy meldunku w ogole nie potrzeba miec. My bylismy ostatnio wlasnie przez 7 dni /16-22 sierpnia/ (ale zbieralismy tez kwitki ze stacji benzynowych, nawet sie nie pytali). I w Rosji ani razu nie spalismy w ho(s)telu :)

PS. odnosnie Moskwy i miejsc, ktore warto/nie warto zobaczyc - akurat Galerie Tretiakowskaja, jesli nie jestes fanem sztuki, mozesz sobie odpuscic. A za to Plac Czerwony (najlepiej noca) i Worobiowe Gory (w dzien) sa wg mnie wrecz obowiazkowe!
Trietiakowska obowiazkowo ! Nie trzeba byc fanem sztuki,wystarczy byc wrazliwym na piekno :-) Dodalbym jeszcze Muzeum Kosmonautyki i obowiazkowo WDNH

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Pierwszy wyjazd

Post autor: Doczu » ndz 22 sty, 2017 03:55

Worobliowe Wzgórza to jednak mnie bardziej nocą podchodzą. Stary Arbat też jakoś tyłka nie urywał.
Za to must see to Moskiewskie Metro. Jak masz czas to poświęć jeden dzień na jazdę metrem. Tak po lini Kolcowej jak i innymi stacjami.
Jak masz więcej czasu to warto skoczyć do Muzewum Broni Pancernej w Kubince. Warto zarezerwować sobie na to cały dzień. Dojedziesz tam z Dworca Białoruskiego. Uwaga - pomiędzy ok 10 a 13 nie jeździ nic bezpośrednio.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Pierwszy wyjazd

Post autor: pietia » ndz 22 sty, 2017 20:44

Oczywiście, metro moskiewskie to atrakcja sama w sobie. Chodzi przede wszystkim o stacje w centrum (głównie na linii kolcowej), których wnętrza są prawdziwymi perełkami architektonicznymi.
Z innych ciekawych miejsc można dodać jeszcze Czstyje Prudy i Patriarszyj Prud, ten ostatni zwłaszcza, jeśli jesteś fanem Mistrza i Małgorzaty.
A jeśli przyjechać wiosną, to warto też odwiedzić moskiewskie parki i podmoskiewskie rezydencje , choćby Kołomienskoje czy Kuskowo
I jeszcze pchli targ na Izmajłowie

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Pierwszy wyjazd

Post autor: Doczu » pn 23 sty, 2017 05:06

ten pchli targo to bym sobie darował. Drożyzna i ceny nienegocjowalne. Za podobne pieniądze kupi się pamiatki (matrioszki itp.) w centrum.

adi91dca
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Pierwszy wyjazd

Post autor: adi91dca » pn 01 maja, 2017 21:57

jaką walutę polecacie wymienić? Od razu Złotówki na Ruble w Polsce przed wyjazdem czy Złotówki na Dolary/Euro w Polsce przed wyjazdem i to na Ruble w Rosji ?

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Pierwszy wyjazd

Post autor: kielecki » wt 02 maja, 2017 05:13

Zabierz po prostu karte.

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Pierwszy wyjazd

Post autor: Yakin » wt 02 maja, 2017 13:15

Ja bym wymienił na ruble. Kartą nie wszędzie da się zapłacić, a obecnie praktycznie nie ma kont, które umożliwiają wypłaty z bankomatów za granicą bez prowizji.

ODPOWIEDZ