Pierwsza podróż do Rosji 2017

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
elem14
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: elem14 »

Dzień dobry, to mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich serdecznie.
W wakacje planuję swój wyjazd do Rosji na okres około trzech tygodni. Jestem kompletnym amatorem w podróżowaniu, wiec mam kilka pytań, jeśli będą dla państwa ona błahe, proszę o wyrozumiałość.

1. Jak według Państwa najlepiej dostać się do Moskwy lub Briańska z Łodzi? Myślałem o autobusie Łódź-Kijów, a potem pociągu z Kijowa do Briańska. Aczkolwiek odradzano mi ten sposób z uwagi na konflikt ukraiński. Jakie mają państwo opinię o tym ? Czy ktoś tak podróżował?

2. Uważacie państwo, że lepiej pojechać pociągiem z Warszawy do Moskwy, czy może lepiej łączonymi pociągami przez Białoruś? Myślałem tez o podróży Łódź-Warszawa-Terespol-Brześć-Briańsk.

3. Jak obecnie wygląda sprawa przejazdu pociągiem przez Białoruś? Czy zwolnienie z wiz obowiązuje dla takich podrózy (mówię o tym zwolnieniu od 12 lutego br.). Jeśli nie, to czy poza wizą należy zapatrzeć się w jakies ubezpieczenie ?

4. Czy według Państwa lepiej robić wizę na własną rękę, czy zlecić to profesjonalnej firmie ? Jeśli tak to jakiej?

5. W momencie podróży będę mieszkał u znajomych, w jaki sposób musi (ta osoba) pzygotować mi zaproszenie ?

6. Kiedy powinienem zacząć już na powaznie zajmowac się dokumentami? Wyjazd planuje na pierwszy tydzień lipca.

Dziękuję Państwu z góry za wszystkie odpowiedzi, rady.
Emilian
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

1. Samolot (najszybciej). Inaczej dowolny pociąg przez ukrainę, konflikt ukraiński nie stanowi żadnego problemu, sprawdzane 2 tyg. temu.
2. Przez Białoruś trzeba wizę tranzytową. Najtaniej będzie: Warszawa - Lwów autobus 60 PLN, potem Lwów Moskwa pociąg.
3. Nic o tom nie wiem.
4. Ja zlecałem firmie, uniknąłem jeżdżenia do warszawy ale to koszty ponad 100 PLN. Frma dowolna - sugeruję po prostu najtańszą, robiłem to dwa razy i zero problemów
5. Nie
6. Najpóźniej na początku czerwca, polecałbym koniec maja na spokojnie.

Jakby co to tel: 693 582 014.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

elem14 pisze: 3. Jak obecnie wygląda sprawa przejazdu pociągiem przez Białoruś? Czy zwolnienie z wiz obowiązuje dla takich podrózy (mówię o tym zwolnieniu od 12 lutego br.). Jeśli nie, to czy poza wizą należy zapatrzeć się w jakies ubezpieczenie ?
Owo "zwolnienie z wiz" dotyczy tylko osób wjeżdżających na Białoruś via lotnisko w Mińsku, max na 5 dni. Dla przejazdu tranzytowego (niezależnie od środka transportu) konieczna jest wiza tranzytowa.
Ponadto od ub. roku pojawiły się problemy przy wjeździe na terytorium FR od strony Białorusi (było o tym również na tym forum), więc radzę śledzić sytuację w tym temacie. Jeśli Twoim celem jest Briańsk, to może lepiej tam jechać przez Ukrainę, wówczas nie musisz się martwić wizami tranzytowymi
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon »

1. potwierdzam, ze granice FR/UA mozna normalnie przejechac - przekraczalismy granice w brianskiej oblasti (Nowyje Jurkowiczi) w sierpniu 2016, bez najmniejszego problemu

3. ubezpieczenie jest obowiazkowe do wyrobienia wizy rosyjskiej, wiec i tak musisz je miec

4. zalatwialismy voucher w firmie (110 zl za sztuke), ale wize wyrabialismy sami w konsulacie w Krakowie. Bez najmniejszych problemow, nawet nie korzystalismy z centrum wizowego

6. najwczesniej mozesz na poczatku kwietnia, ale tak naprawde chyba najlepiej bedzie w drugiej polowie maja (my robilismy na przelomie czerwca i lipca, wyjazd byl w polowie sierpnia)
ODPOWIEDZ