Polonez do Moskwy nadal „nielegalny”

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Dawid2536
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki
Posty: 13
Rejestracja: pt 23 sie, 2019 00:39

Polonez do Moskwy nadal „nielegalny”

Post autor: Dawid2536 »

Za Witebskiem na przejściu BY/RUS przelot. Teraz mam dwie karteczki, tą co dostałem w Mamonowie i drugą mam co musiałem wypełnić u Białorusinów na przejściu LT/BY. Obecnie teraz mam dwie karteczki migracyjne... Teraz nie wiem jak to bedzie z powrotem, trochę się boje, zobaczą dwie karteczki i co?. Aaa pytałem się pogranicznika na przejściu RUS/LT czy nie zabiera karteczki to powiedział, że nie (mówiłem mu, że jadę do Petersburga). Pani na przejściu w Mamonowie jeszcze w paszporcie zrobiła mi długopisem pozycję I i II na wjazd/wyjazd to jak na I mam komplet to na II nie mam nic czyli na stan dzisiejszy brakuje jakby wjazdu. Obecnie jestem w Soczi, przede mną jeszcze dużo jazdy, powrót Polonezem 25 września, ciekawe co to będzie.
Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca
Posty: 515
Rejestracja: pn 23 lip, 2012 13:06
Lokalizacja: Polska

Polonez do Moskwy nadal „nielegalny”

Post autor: Dracid »

Przelot w sensie służby graniczne przeszły się po pociągu? Nic nie mówili po tym, jak zajrzeli Ci w paszport?

Co do karteczek to się nie bój - przy wyjeździe zabiorą Ci tę, co dostałeś na granicy z LT/BY i możesz im w sumie pokazać tę pierwszą - będą chcieli, to wezmą, nie będą chcieli, to zostanie u Ciebie. Już to przerabiałem kiedyś. Wjechałem potem ponownie do Rosji bez kłopotu.
Dawid2536
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki
Posty: 13
Rejestracja: pt 23 sie, 2019 00:39

Polonez do Moskwy nadal „nielegalny”

Post autor: Dawid2536 »

A więc wróciłem, 26 wróciłem Polonezem z Moskwy do Warszawy. Jak wyjechałem z Moskwy to kontrola graniczna była dopiero w Brześciu, Białorusini wzięli, paszport, w której była wiza RUS i tranzytowa BY i co najważniejsze karteczkę migracyjną. Nikt mnie z pociągu nie wyrzucił, nikt z pograniczników się nie czepiał. Cała kontrola przebiegała bezproblemowo czyli można jechać bez obaw! :). Tylko mi dziwnie pieczątkę wyjazdową dali..., bo jedną pieczątkę na wjazd mam typowo przybitą na wizie, a drugą na wyjazd na ostatnich stronach paszportu i to teraz wygląda tak ni jak...

@Dracid: Przepraszam, że teraz dopiero odpowiadam. Przelot w sensie przejazd pociągu przez granicę BY/RUS bez zatrzymania. Karteczkę migracyjną Rosyjską mam cały czas :D, przy kontroli w Brześciu dałem im tylko tą ich Białoruską.
eyescrime
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Posty: 72
Rejestracja: pt 22 wrz, 2017 14:28
Lokalizacja: Kielce / Francja (na emigracji)
Kontakt:

Polonez do Moskwy nadal „nielegalny”

Post autor: eyescrime »

Od 1 lipca Rosja i Białoruś będą wzajemnie uznawać wizy, jak podaje Kommiersant.

Powinno to rozwiązać problemy z tranzytem przez granicę międz Białorusią a Rosją.

Źródło : https://www.kommersant.ru/doc/4377128
Счастье за горами ! / Podróżnik : 64 państw zwiedzonych na stan dzisiejszy / Ulubione strony : Europa Wschodnia oraz Ameryka Południowa
ODPOWIEDZ