Dłuższy przystanek - Kolej Transsyberyjska

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
KwQ
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: KwQ » pn 18 gru, 2017 09:10

Siema,
W przyszłym roku planuję podróż Koleją Transsyberyjską, od Moskwy do Ułan Ude. W związku z tym mam pytanie odnośnie postoi. Słyszałem, że w ramach tego samego biletu możliwy jest nieograniczony postój na jednym z przystanków i finalnie kontynuowanie swojej podróży po tym czasie, tym samym pociągiem. Gwoli ścisłości interesuję mnie dłuższy postój (myślę o 2 dniach w Irkucku). Czy informacje te są prawdziwe? Jak wygląda dokłanie kwestia "stopów"?

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pn 18 gru, 2017 09:35

nie, nie jest to prawdą. Na pociągi jeżdżące na dłuższych trasach (nie "elektriczki") obwiązują miejscówki, analogicznie do naszego IC

KwQ
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: KwQ » pn 18 gru, 2017 13:31

Wg tych informacji pasażer dysponuje 1 postojem na wybranym odcinku przez maks. 10 dni. Może mi ktoś wyjaśnić jak to działa? Czy w dniu zakończenia mojego stopu pokazuje po prostu ten sam bilet w identycznym pociągu i mogę jechać dalej? Muszę gdzies zgłosić zawczasu chęć takiego dłuższego postoju? Niestety moje umiejętności czytania po rosyjsku są mierne, wiec liczę na pomoc forumowiczów. Dzięki Olka12 za pomocne info, niestety nie mogę pisać pw ;)

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pn 18 gru, 2017 15:12

To na co się powołujesz to pozostałość po radzieckich czasach. W praktyce wygląda to zdecydowanie mniej różowo:

https://a-krotov.livejournal.com/708652.html

W skrócie: w przypadku elektronicznych biletów niemożliwe, w pozostałych przypadkach różnie z tym bywa, a i tak musisz potem zapłacić za plackartę. Szansę, że obcokrajowcowi pozwolą na takie coś oceniam na okolice 0%

KwQ
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: KwQ » pn 18 gru, 2017 15:55

Z rosyjskim u mnie słabo, wiec wierze ci na słowo. Anyway, istnieją gdziekolwiek jakieś oficjalne informacje na ten temat?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 18 gru, 2017 20:14

Z komentarzy pod blogiem wynika, że jest to możliwe, o ile swój elektroniczny bilet wydrukujesz przed podróżą w kasie (nie terminalu!). Ale piszą też, że nie jest to zbyt opłacalne (o ile ta przerwa w podróży nie wypadnie gdzieś w pobliżu stacji docelowej), ponieważ i tak musisz potem opłacić koszt płackarty

KwQ
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: KwQ » pn 18 gru, 2017 22:12

Dzięki. Macie jakieś oficjalne źródła?

ODPOWIEDZ