ile trwa przejazd z lotniska Szeremietiewo na lotnisko Wnukowo

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: murzasihle »

Witajcie.
Doradzcie prosze jak szybko i łatwo dojechać z lotniska Szeremietiewo na lotnisko Wnukowo.
Chcę zarezerwować bilety lotnicze, ale okazuje się, że musi być przesiadka na drugi samolot i zastanawiam się ile czasu zajmie mi przejazd pomiędzy lotniskami.
Wiem, że z Szeremieriewo jest szybka kolej na Dworzec Białoruski, a tam jest stacja metra.
Widzę na necie, że Aeroekspres jeździ do lotniska Wnukowo z dworca Kijowskiego.
Teoretycznie z lotniska Szeremietiewo pociąg jedzie 35 minut, potem metrem kolcowa lina 2 stacje to 6 minut i drugim aeroekspresem 35 minut do lotniska Wnukowo plus kupno biletów i czekanie na odjazdy.
Ile czasu powinienem przeznaczyć na przejazdy pomiędzy lotniskami, a potem jeszcze na odprawę na Wnukowo?
Wystarczy 3 godziny na przejazd?
Skoro do odprawy na lotnisku Wnukowo powinienem być na 3 godziny wcześniej, to razem wychodzi mi 6 godzin.
Dobrze liczę?
Ktoś z Was już może pokonywał tą trasę?
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

3h na wcześniej na Wnukowie? Po co? Godzina starczy w zupełności, a i tak się nasiedzisz. Lotnisko jest nieduże, bez paniki. Lot masz po Rosji?

Druga kwestia to aeroexpress: dużo zależy, czy zdążysz na odjazd, czy będziesz czekał pół godziny na kolejny. Ja bym policzyl tak: 30 minut czekania na AE w Szer., 40 minut jazdy, 10 minut piechotą do metro (razem z czekaniem na przyjazd wagoników), 10 minut jazdy, 10 minut na dojście do AE na Kijowskim (bilety się szybko kupuje), 30 minut czekania, 40 minut jazdy, 10 minut na dojście do terminala. Razem masz 180 minut. I to w najgorszym wariancie.

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: murzasihle »

Dracid pisze:
pn 08 sty, 2018 09:22
3h na wcześniej na Wnukowie? Po co? G
Racja - trzeba uwzględnić oczekiwanie na odjazd aeroexpresu oraz jesze odbiór bagażu z Szeremietiewa.
Obawiam, się czy jak samolot z Polski ląduje o 13.00 to mogę na drugi lot z Wnukowa o 17.00 już nie zdążyć.

Lot wewnętrzny po Rosji, ale muszę nadać bagaż i odprawić się.
Właśnie o to chodzi, że nie wiem ile czasu to zajmie.
najczęściej mówi się, że na lotnisku trzeba być na 2-3 godziny przed odlotem
A jak Ty uważasz ile wcześniej powinienem być na lotnisku?
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39

KaweAx
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: KaweAx »

Przewoźnicy zawsze tak zaznaczają, aby później nie bylo niepotrzebnego zamieszania, gdyby wszyscy na raz zjawili sie godzinę przed odlotem. Ja jestem zawsze do 2 godzin przed odlotem i się zastanawiam po co tak wcześnie tu jestem.

Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

Leciałem z Wnukowa w czwartek (wewnątrz Rosji). Co prawda tylko z podręcznym, ale przyjechałem na godzinę przed odlotem i widziałem, że wciąż rejestracja na mój lot trwa. Jak już staniesz w kolejce do zdania bagażu, to Cię z niej nie wyrzucą. Dla mnie optymalnie dla lotu po Rosji z bagażem to godzina zapasu na lotnisku. Ja się jeszcze wynudziłem potwornie przez 25 minut zanim zaprosili do samolotu.

msvklr
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: msvklr »

Według mnie spokojnie zdążysz w 4 godziny. Ja pokonywałem tę trasę w sierpniu i zamówiłem po prostu Ubera. Wychodzi niewiele drożej (z tego co pamiętam 1500 rubli płaciłem) niż Aeroexpress a dużo szybciej i wygodniej. Dojechaliśmy w niecałą godzinę. Odprawa na Wnukowie błyskawiczna, więc spokojnie wystarczy jak 1,5h przed wylotem będziesz.
http://okrokdalej.pl

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

aha, a jak będzie korek na MKAD to pipa, i nie zdążysz na lotnisko.
najpewniejsze to aeroexpres + metro + aeroexpres

ODPOWIEDZ