Przejście graniczne RU/UA/BY

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
wostok
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wostok »

Cześć!
Planuję przejazd z Kijowa do Moskwy.
Poważnie rozważam dwie opcje:

1) pociąg Ukrzaliznycia
006К (Київ Пасажирський - Москва Киевская). Interesuje mnie najtańsza opcja, więc płackartnyj wchodzi w grę. Cena to ok. 230 zł.
Czas przejazdu - mniej więcej 14 godzin.

2) autokar
Przykładowe rejsy znalazłem tu: https://ua.busfor.com/ru/search?from_id ... to_id=4140
Cena to ok. 60 zł.
Czas przejazdu - w granicach 16-17 godzin.

Co prawda autokar dojeżdża jedynie do obrzeży Moskwy, ale różnica w cenie jest olbrzymia. Komfort podróży to nie jest dla mnie sprawa najważniejsza.
Z tego co patrzyłem, większość pojazdów przekracza granicę na trójstyku Białorusi, Rosji i Ukrainy w miejscowości Сеньківка
https://www.google.pl/maps/@52.112058,31.7800777,16z

Jak wygląda sytuacja na tym przejściu?
Czy są spore kolejki? Ile może trwać oczekiwanie na wjazd do Rosji?
A może odradzacie autokar?
Macie jakieś doświadczenia w temacie?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Jeśli komfort nie gra dla ciebie roli, to jedź autokarem. Tym bardziej, że standardem nie odbiegają one od tych, kursujących między Ukrainą a Polską. A te "obrzeża Moskwy" to zawsze jakaś stacja metra, więc stamtąd się już szybko dostaniesz do centrum czy gdzie tam chcesz.
Chyba,że w Moskwie masz zaraz przesiadkę gdzieś dalej, wówczas pociąg jest jednak pewniejszą opcją. Prawdopodobieństwa opóźnienia autobusu jest jednak większe niż pociągu

Awatar użytkownika
wostok
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wostok »

Dzięki!
W Moskwie planuję zostać na parę dni.

A jeśli chodzi o granice rosyjsko-ukraińską, to orientujecie się jak wygląda sytuacja?
Czy kontrole są restrykcyjne?
Czy to potrójne przejście graniczne to lepszy czy gorszy wybór niż inne checkpointy?
Jak długo trwa oczekiwanie na wjazd?

ODPOWIEDZ