Firmy pośredniczące w wyrobieniu wizy

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
nonda
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: nonda » pn 12 mar, 2018 19:37

Witam wszystkich :)

Wkrótce wybieram sie do Moskwy wiec bede musiał sobie wyrobić wizę (po raz pierwszy). Zapoznałem sie z wymaganymi dokumentami i całą procedurą. Szukając jednak informacji trafiłem kilkukrotnie na firmy pośredniczące w wyrobieniu wizy. Za dodatkową opłatą oni się wszystkim zajmują. Chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś korzystał z usług tego rodzaju firm? Ewentualnie czy ma ktoś jakieś opinie o ich działalności? Czy są one w pełni wiarygodne?

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » pn 12 mar, 2018 20:48

Szybciej i wygodniej, zawsze korzystam.
Dla mnie czas to pieniądz, a koleki w konsulatach to strata czasu.
ja polecam.
Nie podam konkretnej, bo po co reklamę robić.
Piszesz w googlach "wiza rosja" i bierz co się znajdzie.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pn 12 mar, 2018 23:13

a to w Konsulacie Rosji w Warszawie w kolejce po wizę się stoi?,jak w dawnym PRl-u za kiełbasą?w innych miastach pod "górkę" zrobili i elektroniczne zapisy.Wogóle kolejki nie ma,nikogo nie ma poza tobą i Konsulem.ale pod czujnym okiem kamer na pewno.A tak trochę poważniej-są centra wizowe,na stronach Konsulatów znajdziesz tel i adresy.Kosztuje to dodatkowo oprócz kosztu wizy ok. 105zlociszy polskich.Do pośredników się opłaca jak masz daleko i koszty dwu krotnego wyjazdu są nieopłacalne w stosunku do dodatkowego kosztu pośrednictwa.W rosyjskim centrum wizowym też wszystko załatwisz(oczywiście po polsku rozmawiają)profesjonalnie i bez stresu.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » wt 13 mar, 2018 07:15

Mi chodziło o czas, kolejki - no dobra, kiedyś wiem, że były, teraz nie wiem.
Za 105,- to mi się nie opłaca jeździć dwa razy do warszawy i tracić dniówek.
Robiłem przez pośredników i wszystko było cacy i bez wychodzenia z domu.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » wt 13 mar, 2018 08:39

do Konsulatu zapisać się elektronicznie to trzeba mieć szczęście lub nad netem siedzieć i próbować.Obecnie po podaniu danych wpadasz do tzw listę oczekujących.To wszystko po to aby korzystać właśnie z rosyjskiego centrum serwisowego.Tam brak elektronicznej kolejki,jedziesz-może trochę stoisz i zdajesz,potem odbierasz paszport.To tu płacisz za tzw serwis dodatkowo do wizy 105 zl.Natomiast pośrednik w zależności od tego gdzie zdaje paszporty-Konsulat lub centrum serwisowe może te opłaty mieć różne.przez centrum oni też płacą,jak w Konsulacie po zapisach to mija ich opłata serwisowa.pewnie i tak skasują klienta,sami zarobią więcej.Jednak właśnie dojazd to koszt,czy Konsulat czy rosyjski serwis paszportowy.Pośrednik może być za rogiem i ten koszt odpadnie.nie mówię że to zła opcja,każdy w swoich warunkach musi decydować za siebie,pozdr

KaweAx
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: KaweAx » ndz 15 kwie, 2018 19:05

Ja zawsze korzystam z biura TB Alces i jestem bardzo zadowolony.

goodliferussia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: goodliferussia » czw 19 kwie, 2018 17:15

A jaką wizę chcesz wyrobić?? Ja korzystając z tematu chciałb zadać tutaj innym pytanie. Czy ktos wyrabiał już w polsce wizę dla tych ubiegających się o pobyt tymczasowy?? Czyli RVP?? Ten rodzaj wizy wszedl pod koniec 2017 r i jak na razie zadna agencja posredniczaca nie wie o niej nic, a w konsulacie powiedzieli zeby jutro zadzwonic wiec cos czuje , ze chyba tylko w bezposrednik do rosyjskich konsulatow trzeba uderzac ale pytam was co myslicir
E.

Stasiu47
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Stasiu47 » czw 19 kwie, 2018 22:14

A można tak wejść z ulicy do konsulatu i poprosić o wizę?. Trzeba chyba mieć powód czy cel, czyli zaproszenie lub rezerwację hoteli, ubezpieczenie (nie od wszystkich firm honorują). To wszystko załatwia pośrednik i za to bierze pieniądze. Do konsulatu w Poznaniu mam 180 km choćby dlatego lepiej jest mi załatwić wszystko "zdalnie" za pośrednictwem wyspecjalizowanej firmy i kuriera. Ja zamawiałem w AINA oddział we Wrocławiu - szybko sprawnie, voucher, ubezpieczenie wiza w 7 dni.
Stasiu47

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 » czw 19 kwie, 2018 22:28

Ja zamawiałem w AINA oddział we Wrocławiu - szybko sprawnie, voucher, ubezpieczenie wiza w 7 dni
Oddziału we Wrocławiu już nie ma.Tym niemniej firma godna polecenia.

ODPOWIEDZ