Wynajęcie auta w Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Wynajęcie auta w Rosji

Post autor: murzasihle » sob 18 sie, 2018 19:50

Witam
Rozmyślam, aby w trakcie mojej kolejnej wyprawy do Rosji (Chakasja) wynająć tam na miejscu auto na 2 tygodnie od oficjalnej firmy, która zajmuje się wynajmowanie aut.
Takich firm w Abakanie (stolica Chakasji) jest kilkanaście i ze znalezieniem niedrogiego auta do wynajmu nie będzie problemów, ale...
Właśnie - na co zwrócić uwagę, aby przy wynajmowaniu aut w Rosji nie było problemów?
Poczytałem na stronach tych firm jakie są warunki wynajmu i niby prosta sprawa - http://prokatauto19.ru/arenda_avtomobil ... telya.html

Zabezpieczenie wpłacasz 5000 rubli i niby wszystko.
Ale jak to jest z tym ubezpieczeniem u nich i z francyzą?
Ma ktoś z Was jakieś doświadczenie w wynajmowaniu aut w Rosji?
Doradzcie mi coś, bo wyjazd już w połowie września.
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wynajęcie auta w Rosji

Post autor: kielecki » ndz 19 sie, 2018 16:16

Wiekszosc samochodow w wypozyczalniech nie ma casco,wiec jak wypadek bedzie z Twojej winy to bedziesz musial placic.Czytaj uwaznie umowe. Zabezpieczenie to jest na jakies drobne rysy itp.

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Wynajęcie auta w Rosji

Post autor: murzasihle » ndz 19 sie, 2018 22:49

kielecki pisze:
ndz 19 sie, 2018 16:16
Wiekszosc samochodow w wypozyczalniech nie ma casco
Właśnie to zauważyłem, że tylko w jednej wypożyczalni cokolwiek pisze o KASKO.
http://prokatauto19.ru/usloviya_arendi.html

Tak pisze tam:
"Все автомобили полностью застрахованы по КАСКО и ОСАГО. Страховка КАСКО имеет безусловную франшизу 20 000 руб. Это значит, что при наступлении страхового случая клиент оплачивает франшизу 20 тыс. руб. остальную сумму выплачивает страховая компания."

Jeżeli dobrze rozumiem to gdy nastąpi szkoda to ja płacę zawsze tylko 20 tys., a resztę pokrywa firma ubezpieczeniowa.
Tylko teraz czy nie jest pułapką sformułowanie "przy zdarzeniu objętym ubezpieczeniem"- "при наступлении страхового случая"?
Muszę ich poprosić o wcześniejsze pokazanie regulaminu/zakresu ubezpieczenia, żebym nie zapłacił 20 tys. za rysę na masce, itp.

Tambala
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Wynajęcie auta w Rosji

Post autor: Tambala » pn 20 sie, 2018 11:43

Wynajmowałem auto w Rosji kilka razy. Franszyza jest zwykle dość niska (5-8 tys. rubli). Ogólnie bez problemów, tylko że proces wydawania i zwracania trwał dużo dłużej, niż w innych krajach. Prościej było w Avisie, Hertzu itp., ale też znacznie dłużej.

Wynajmując przez agregatorów, np. HolidayCars, AutoEurope... można wykupić dodatkowe ubezpieczenie tej franszyzy, ale czasami, przy wynajmie na dłuższy czas, koszt tego dodatkowego ubezpieczenia może przekraczać wysokość franszyzy, więc jest to nieopłacalne.

Awatar użytkownika
strażak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wynajęcie auta w Rosji

Post autor: strażak » śr 21 lis, 2018 05:58

Wypożyczylismy ostatnio auto we Władywostoku na 3 dni. Toyotę Sprinter. Kierownica po prawej stronie. 5 tyś. rubli kaucji. 1 tyś. rubli na dobę. Limit 200 km na dobę. Kazdy kolejny kilometr to 10 rubli. Zero problemów ze zdaniem i oddaniem kaucji. Odliczono nam jedynie 200 rubli za myjkę ze względu na usyfione auto.

ODPOWIEDZ