Jak oplacacie rezerwacje hotelowe.

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
pozdze
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: pozdze » pn 25 mar, 2019 19:43

Prosze o pomoc w jakiej firmie posredniczocej wystarczy wydruk z wlasnego konta z przelewem za zarezerwowany pokoj hotelowy i w jakich hotelach wy wynajdujecie to oplacanie z gory na booking.com. Ja zawsze trafiam na opcje "Przedplata nie jest wymagana, hotel moze jedynie sprawdzic twoja karte" Zeby nie przesadzic; szlag mnie juz lekko trafia z tymi oplatami za hotel. Bylem w Rosji juz 4 razy po 30 dni, dwa lata temu jeszcze sie udalo bez oplacania hoteli, no teraz to juz doszli do szczytu zniechecania ludzi zeby tam jezdzic.

dżeferson
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: dżeferson » śr 27 mar, 2019 16:13

Dwa lata temu w Ainie (Kraków) mi robili rezerwacje przez HRS. Skontaktuj sie z nimi, moze cos podpowiedza.

nowyak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: nowyak » pt 29 mar, 2019 08:44

Przecież każdy portal typu HRS, booking ma to uregulowane i zazwyczaj dba o interes rezerwujących.

msvklr
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: msvklr » sob 30 mar, 2019 08:48

Spróbuj przez pośrednika. Jeśli on nie załatwi, to nikt nie załatwi. Pod koniec 2017 też chcieli żeby pokazać opłacone rezerwacje, co nawet przy szczerej chęci było prawie niemożliwe, bo booking nie pozwalał na wcześniejsze płatności (z tego co się orientuje, teraz pozwala). Mimo, że obowiązuje rejonizacja, to pośrednik zamiast do Warszawy wysłał mój paszport do Gdańska i się udało bez tych potwierdzeń. Wyrabiałem przez biuro Aina. Daj znać czy się udało.
http://okrokdalej.pl

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: tomeeek07 » sob 30 mar, 2019 19:29

Wszystko zależy od hotelu jaki rezerwujemy. Niektóre pobierają opłatę w momencie rezerwacji, więc należy takich szukać. W innej sytuacji kontaktowałbym się bezpośrednio z hotelem i tam próbował rozwiązać problem.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » ndz 31 mar, 2019 08:43

Hmm na sylwestra byłem ostatnio w Moskwie. Nie zauważyłem w ogóle problemu.
Zarezerwowałem hotel Gentelion, wiz wyrobiłem u pośrednika jak zawsze i tyle.
W tym także wizę dla żony (pierwszy raz w Rosji). Pośrednik o ile pamiętam nie pytał nawet o hotel, ale chyba po prostu wysłałem mu rezerwację z bookinga z całą resztą papierkologii.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: murzasihle » ndz 31 mar, 2019 21:54

pozdze pisze:
pn 25 mar, 2019 19:43
Prosze o pomoc w jakiej firmie posredniczocej wystarczy wydruk z wlasnego konta z przelewem za zarezerwowany pokoj hotelowy i w jakich hotelach wy wynajdujecie to oplacanie z gory na booking.com. Ja zawsze trafiam na opcje "Przedplata nie jest wymagana, hotel moze jedynie sprawdzic twoja karte" Zeby nie przesadzic; szlag mnie juz lekko trafia z tymi oplatami za hotel. Bylem w Rosji juz 4 razy po 30 dni, dwa lata temu jeszcze sie udalo bez oplacania hoteli, no teraz to juz doszli do szczytu zniechecania ludzi zeby tam jezdzic.
Ja u Aina travel wyrabiam wizę bez pokazywania opłaty za hotel. Wystarczy sam wydruk z bookingu, że jest rezerwacja (nieopłacona). Po odebraniu paszportu z wizą anuluję rezerwację i już.
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39

ODPOWIEDZ