Wremiennyj wwoz Rosja - Pomocy

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
eiz84
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: eiz84 » wt 30 kwie, 2019 22:46

[PL samochod w Rosji] [Wremiennyj wwoz]

Hej, pytanie do kierowców, podróżujących na terenie RUS unii celnej,
zimuje moje auto od czerwca 2018 w Khabarowsku na dalekim wschodzie Rosji
Będzie długawo bo i problem nietypowy
Tak wiec zaczynamy
Dostałem pozwolenie celne (Wremiennyj wwoz) na 1 rok (kończy mi się w 24 Maj tego roku)

Pytanie 1: czy mogę podskoczyć na jakies przejscie z granica Chińska i poprosić celników od przedłużenie (nowy Wremiennyj wwoz) dla auta ?

Pytanie 1A: czy musze fizycznie wyjechać z Rosji (podwójne wizy rosyjskie, wizy innego kraju, wielogodzinne przesłuchania, cyrki) czy wystarczy ze „mógłbym wyjechać” i nie musze robić z siebie i pograniczników/celników idioty ?

Pytanie 2: jeśli odpowiedz na powyższe jest NIE to musze nadłożyć (przed droga do Magadanu 2000km do granicy mongolskiej ... i czy tam jeśli wyjadę z Rosji to czy musze przejść procedurę po stronie Mongolii (kolejne kilka godzin cyrków) czy wystarczy ze natychmiast za słupkiem
Rosyjskim zrobie zwrot i wyraze chęć powrotu ?

Pytanie 2A: czy jeśli będę zmuszony faktycznie wyjechać to czy moge natychmiast wjechać spowrotem (wrócić do Rosji) i czy zostanę przyjęty (oczywiście będę mial dwukrotna wizę) i czy dostanę kolejny wwoz na rok czy po prostu uznają ze auto przekracza w takim wypadku rok i do widzenia nie wpuszcza ?

Domyślam się ze takiej akcji chyba nikt nie miał ale może ktoś robił coś podobnego z krótszymi pobytami
Info: wyliczyłem cło, dla auta wartości 2000$ to ponad 5000$ wiec jeśli nie wyjadę będzie cieko, w sieci brak info na takie przypadki, w was nadzieja
Dziękuje
Adam

Tambala
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Tambala » śr 01 maja, 2019 00:32

Według mnie jedyna możliwość to Mongolia. Do Chin nie wolno "tak po prostu" wjeżdżać samochodami zarejestrowanymi poza Chinami. Wremiennego wwozu nie da się przedłużyć ponad 1 rok, przynajmniej formalnie. Zostaje jeszcze prom do Japonii, ale nie wiem ile kosztuje. Pewnie drogo.

To, czy wjedziesz od razu z powrotem do Rosji samochodem zależy od tego, czy przy wyjeździe celnicy od razu odnotują w swojej bazie danych wywóz samochodu, czy nie. Najlepiej pobyć kilka dni w Mongolii i dopiero potem próbować wjechać do Rosji. Powinno się udać, bo innej możliwości wyjazdu z Mongolii samochodem nie ma - tylko Rosja.

Aha, i jeżeli "olejesz" sprawę i auto zostanie w Rosji, nigdy więcej nie zrobisz na siebie wriemiennego wwozu innym samochodem. Patrz moje posty w podobnym temacie.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » czw 02 maja, 2019 07:17

No i do Mongolii obywatele Polski też potrzebują wiz - mam nadzieję, że o tym wiesz.

eiz84
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: eiz84 » pt 03 maja, 2019 23:06

Dzięki wszystko wiem
Mam wizę do Mongolii
Nie mam czasu na wjeżdżania i zabawy graniczne po prostu
Dlatego pytałem o opcje innego typu
Nie chciałbym nawet wjeżdżać do Mongolii

Sorubuje iść do Tamozni w Khabarowsku żeby mi podstemplowali kolejny rok bez wyjazdu
Lub w ostateczności jechać do Mongolii nadkładając bez sensu 2000km i wyjechać za słupek i się cofnąć bez wjeżdżania do Mongolii oficjalnie
Pytałem czy Rosjanie bawią się w Szwajcarię czy jak Podjade pod granice to czy dostanę stempel czy kopa w tyłek i będę musiał zgodnie z procedurami działać

Muszejakoś auto w rosjii na kolejny rok zostawić na kolejne etapy podróży

ODPOWIEDZ