Przejazd do Rosji autobusem

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
матвей2019
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: матвей2019 » czw 13 cze, 2019 13:17

Dzień dobry,
Mam kilka pytań w związku z przejazdem autobusem z Warszawy do Moskwy. Czy jest wymagana białoruska wiza tranzytowa? Czy obywatele Polski mogą jechać takim autobusem (przewoźnik Infobus), skoro nie wszystkie przejścia graniczne białoruski-rosyjskie są dostępne dla obywateli UE?

eyescrime
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Kontakt:

Post autor: eyescrime » czw 13 cze, 2019 15:30

Myślę że jest potrzebna wiza tranzytowa na Białoruś, gdyż dla ludzi podróżujących pociągiem jest ona potrzebna. Logicznie rzecz biorąc, to jeśli dla pasażerów jeżdżących koleją wymagają, to powinni również dla tych jeżdżących autobusem.

Jeśli chodzi o przejścia graniczne, to podobnie jak z pociągami logicznie powinni Cię puścić jeśli masz obie wizy, tak samo jak z pociągiem. Grunt w tym żeby nie jechać z Białorusi do Rosji, trzeba mieć bilet bezpośredni Polska - Rosja.

Ale może lepiej poczekać na relację osoby która jechała autobusem z Warszawy do Moskwy.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 13 cze, 2019 21:09

Którędy konkretnie i którym autobusem chcesz jechać? Jeśli Ecolines Warszawa - Moskwa, to on jedzie przez Białoruś (często nawet w Mińsku następuje zmiana autobusu), więc jak najbardziej tranzytówka wymagana, poza tym nie wiem czy da sie tak bez problemu przekroczyć granicę BY/RUS
Jeśli natomiast przez Rygę (z przesiadką tamże), to wtedy Białoruś się omija

Bogdan_
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Bogdan_ » pt 14 cze, 2019 12:10

Witam
Dojazd trochę inaczej, jeżeli nie masz dużego bagażu do Kijowa np. Wizzairem a potem autobusem. Lot do Kijowa od 40 zl w górę, autobus 80-120 zł.

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 » sob 29 cze, 2019 22:10

pietia pisze:
czw 13 cze, 2019 21:09
Którędy konkretnie i którym autobusem chcesz jechać? Jeśli Ecolines Warszawa - Moskwa, to on jedzie przez Białoruś (często nawet w Mińsku następuje zmiana autobusu), więc jak najbardziej tranzytówka wymagana, poza tym nie wiem czy da sie tak bez problemu przekroczyć granicę BY/RUS
Jeśli natomiast przez Rygę (z przesiadką tamże), to wtedy Białoruś się omija
Jest też opcja przez Wilno Luxexpressem.

rogr34
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: rogr34 » ndz 11 sie, 2019 19:37

Witam.
Czy na przejściu granicznym Terehova Buraczki dla podróżujących autobusem (Ecolines) jest "spokojnie" czy raczej "stresująco". Deklarację celną wypełnia się przy celniku czy gdzieś przy stoliku a potem się podchodzi do celnika. Jak to wyglada? Wie ktoś?

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » pn 12 sie, 2019 07:34

Nie wypełniasz deklaracji celnej jako pasażer autobusu, no chyba że bardzo chcesz/przewozisz cenny sprzęt/przewozisz kasę w przekraczającą w ekwiwalencie 10000$. Przejście jak każde, odstoisz swoje, podejdziesz do okienka, dostaniesz pieczątkę i pojedziecie dalej.

rogr34
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: rogr34 » pn 12 sie, 2019 21:49

Wielkie dzięki za informację. To się uspokoiłem. I ostatnie pytanie (pierwszy raz jadę): a na karteczce migracyjnej wpisać nazwę organizacji turystycznej co mam wpisaną w wizie (tej od vouchera) czy hotel, który sobie zarezerwowałem przez booking.com już po otrzymaniu wizy

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » wt 13 sie, 2019 08:10

Wpisz "Moscow" i tyle. Jak będą chcieli więcej, to wpisz nazwę hotelu (chyba że wyraźnie Ci powiedzą, żebyś przepisał z wizy). Nikt na to uwagi nie zwraca.

ODPOWIEDZ