Wizy elektroniczne do Rosji od 2021 r. ?

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 23 lip, 2019 20:52

Ograniczone terytorialnie do Pitra i obwodu leningradzkiego, więc dojazd przez Białoruś nadal odpada.
Można będzie za to wjechać od strony Estonii czy Finlandii, co może być dobrą opcją dla planujących objazdówki po Pribałtyce

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » wt 23 lip, 2019 21:24

O faktycznie.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

badluck13
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: badluck13 » śr 07 sie, 2019 18:24

Szybko poszło.
Wniosek o wizę do Kaliningradu złożyłem w poniedziałek wieczorem, dziś dostałem zgodę i wizę w formacie pdf do wydruku.
Niecałe dwie doby.

DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: DobryDuch » czw 08 sie, 2019 15:39

saiek pisze:
sob 20 lip, 2019 07:20
Z Polski do Rosji bardzo szczegółowa kontrola paszportu, każda strona po stronie oraz pieczątka po pieczątce były sprawdzane. Bez żadnych pytań. W drodze powrotnej również szybko, tylko Polacy bardzo długo kontrolowali autobus.
Rozumiem, że z PL do RU jechałeś autobusem? Jakimi liniami?
Jadę raczej z Gdańska. Szukam info i sposobu na przejazd granicy bez katuszy oczekiwania. Samochodem na pewno nie pojadę, pociągi jeżdżą w ogóle? Najbardziej podsuwa mi się Ecolines z Gdańska. Ale coś mi mówi, że nie wszyscy przewoźnicy mają taki sam czas oczekiwania na odprawę, innymi słowy, niektórzy mogą być uprzywilejowani. Wiadomo coś komuś które linie warto wybrać? Ecolines zdaje się jedzie przejściem Grzechotki-Mamonowo.

Darmowa e-wiza wpłynęła i na mnie - tak że mam pomysł na plan urlopowy.

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kielecki » pt 09 sie, 2019 05:32

DobryDuch pisze:
czw 08 sie, 2019 15:39
saiek pisze:
sob 20 lip, 2019 07:20
Z Polski do Rosji bardzo szczegółowa kontrola paszportu, każda strona po stronie oraz pieczątka po pieczątce były sprawdzane. Bez żadnych pytań. W drodze powrotnej również szybko, tylko Polacy bardzo długo kontrolowali autobus.
Rozumiem, że z PL do RU jechałeś autobusem? Jakimi liniami?
Jadę raczej z Gdańska. Szukam info i sposobu na przejazd granicy bez katuszy oczekiwania. Samochodem na pewno nie pojadę, pociągi jeżdżą w ogóle? Najbardziej podsuwa mi się Ecolines z Gdańska. Ale coś mi mówi, że nie wszyscy przewoźnicy mają taki sam czas oczekiwania na odprawę, innymi słowy, niektórzy mogą być uprzywilejowani. Wiadomo coś komuś które linie warto wybrać? Ecolines zdaje się jedzie przejściem Grzechotki-Mamonowo.

Darmowa e-wiza wpłynęła i na mnie - tak że mam pomysł na plan urlopowy.
Bierz bilety w PKS Gdansk.W zaleznosci od godziny linie obsluguja oni albo Rosjanie. Jechalem kilka razy,na granicy nie dluzej godziny. Maja jakiś uklad

DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: DobryDuch » ndz 18 sie, 2019 17:31

Выезд из Российской Федерации иностранные граждане осуществляют исключительно через пункты пропуска того субъекта Российской Федерации, в который был осуществлен их въезд
Tutaj pisze, że trzeba wrócić tym samym przejściem granicznym, czy dowolnym, ale tego samego obwodu?

Jak to jest z wymiarami fotografii, którą przesyłamy w jpg? Wystarczy, że zeskanuję zdjęcie paszportowe i dotnę je w photshopie do wymiarów 35x45? Pisze, że zdjęcie nie może być starcze niż 6 miesięcy. Ja mam zdjęcie sprzed roku, co więcej, użyte do wizy którą mam wklejoną do paszportu rok temu. Będą zwracać na to uwagę? To zdjęcie będzie w tej wizie w pdfie?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 19 sie, 2019 07:46

DobryDuch pisze:
ndz 18 sie, 2019 17:31
Выезд из Российской Федерации иностранные граждане осуществляют исключительно через пункты пропуска того субъекта Российской Федерации, в который был осуществлен их въезд
Tutaj pisze, że trzeba wrócić tym samym przejściem granicznym, czy dowolnym, ale tego samego obwodu?
Wygląda na to, że można wyjechać przez dowolne przejście, byle znajdowało się w tym samym podmiocie Federacji (czyli obwodzie), przez który wjechałeś

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kielecki » wt 01 paź, 2019 07:16

Panowie,jest pytanie.Moze ktos w temacie. Wprowadzono elektroniczne wizy do Petersburga. Czy majac wize do obwodu Kaliningradzkiego mozemy pojechac do Pitera? Czy trzeba sie ubiegac rownolegle o druga wize?

Tambala
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Tambala » wt 01 paź, 2019 10:11

kielecki pisze:
wt 01 paź, 2019 07:16
Panowie,jest pytanie.Moze ktos w temacie. Wprowadzono elektroniczne wizy do Petersburga. Czy majac wize do obwodu Kaliningradzkiego mozemy pojechac do Pitera? Czy trzeba sie ubiegac rownolegle o druga wize?
Z wyjaśnień tutaj https://evisa.kdmid.ru/ru-RU/Home/Index wynika, że wiza ważna jest tylko na terenie podmiotu Federacji, na który została wydana oraz wjazd i wyjazd z Rosji może mieć miejsce tylko przez przejścia graniczne położone na terenie tego podmiotu. Czyli odpowiedź jest "nie". Nie można również lecieć samolotem z KGD do LED, bo to lot wewnętrzny i nie przechodzi się kontroli granicznej.
Z innych przepisów wynika, że nie można mieć jednocześnie dwóch ważnych wiz rosyjskich. Nie wiem jednak, czy dotyczy to również wiz elektronicznych. Obiłem się o ten przepis w czasach, gdy były tylko wizy wbijane do paszportu.

Tambala
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Tambala » wt 01 paź, 2019 10:21

Aha, i na stronie jest jeszcze informacja, że na razie z e-wizą nie można granicy Obwodu Leningradzkiego przekraczać pociągiem.

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kielecki » śr 02 paź, 2019 12:52

Tambala pisze:
wt 01 paź, 2019 10:11
kielecki pisze:
wt 01 paź, 2019 07:16
Z wyjaśnień tutaj https://evisa.kdmid.ru/ru-RU/Home/Index wynika, że wiza ważna jest tylko na terenie podmiotu Federacji, na który została wydana oraz wjazd i wyjazd z Rosji może mieć miejsce tylko przez przejścia graniczne położone na terenie tego podmiotu. Czyli odpowiedź jest "nie". Nie można również lecieć samolotem z KGD do LED, bo to lot wewnętrzny i nie przechodzi się kontroli granicznej.
Z innych przepisów wynika, że nie można mieć jednocześnie dwóch ważnych wiz rosyjskich. Nie wiem jednak, czy dotyczy to również wiz elektronicznych. Obiłem się o ten przepis w czasach, gdy były tylko wizy wbijane do paszportu.
Wlasnie to mnie zastanowilo,ze nie można mieć jednocześnie dwóch wiz.Ciekawe jak z tego wybrna. Po prostu z Kaliningradu do Pitera sa bardzo tanie loty,a z tego wynika ze nie wolno.Zagmatwane

Nunek87
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Nunek87 » pn 07 paź, 2019 22:52

Będąc w Wilnie można wjechać do obwodu Kalingradzkiego (przejście LT/ RUS) a wyjechać np w Grzechotkach (przejście RUS/PL)?

Tambala
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Tambala » pn 07 paź, 2019 23:43

Nunek87 pisze:
pn 07 paź, 2019 22:52
Będąc w Wilnie można wjechać do obwodu Kalingradzkiego (przejście LT/ RUS) a wyjechać np w Grzechotkach (przejście RUS/PL)?
Można.

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: B_28 » wt 08 paź, 2019 21:40

Na papierowej w paszport dałoby rade ( wjazd do Kaliningradu jesteś w Rosji, lot do Pitera nie opuszczasz Rosji
potem z Pitera lot do Kaliningradu dalej jesteś w Rosji) i powrót do Polski na jednokrotnej.
Na elektronicznych jesteś na konkretny rejon i to darmowe wizy taka promocja

ODPOWIEDZ