Strona 1 z 1

Z psem do Obwodu Kaliningradzkiego

: pn 08 lip, 2019 01:23
autor: agawa
Czy ktoś orientuje się czy mozna z psem wjechać do Obwodu Kaliningradzkiego? Czy trzeba mieć jakieś specjalne dokumenty?

Z psem do Obwodu Kaliningradzkiego

: śr 10 lip, 2019 19:02
autor: Stasiu47
Temat był już omawiany na tym forum. Jeśli nic się nie zmieniło nie potrzebne są dodatkowe dokumenty, Rosja jest (była) uznana za kraj wolny od chorób zakaźnych. Pewnie dot. to również obwodu kaliningradzkiego. Wystarczy książka zdrowia pieska, w której odnotowane jest szczepienie przeciw wściekliźnie. Dla spokoju zaczipowałbym psiaka.

Z psem do Obwodu Kaliningradzkiego

: śr 17 lip, 2019 00:23
autor: agawa
Dzięki. Mamy czip i książeczkę zdrowia.

Z psem do Obwodu Kaliningradzkiego

: ndz 25 sie, 2019 01:44
autor: agawa
No to wróciłam ... razem z psem. Przed wyjazdem poinformowano mnie w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii, że potrzebne jest zaświadczenie na wywóz psa od powiatowego lekarza weterynarii ( 25 zł). Wydawane jest na 48 godzin przed przekroczeniem granicy i trzeba się zgłosić z psem. Do tego czip, paszport i wpisane aktualne szczepienie na wściekliznę. Na granicy papierami nikt się nie interesował ( przekraczałam granicę w Grzechotkach -Mamonowo). Przy powrocie ( przejście Gołdap-Gusiew ) Rosjanie zainteresowali się psim paszportem, ale nie bardzo wiedzieli co sprawdzać, Polacy tylko o paszport zapytali, ale nie chcieli oglądać.

Z psem do Obwodu Kaliningradzkiego

: pn 30 wrz, 2019 18:01
autor: juliia
Dzień dobry, tez wyjezdamy z pieskiem do Kaliningradu troche sie stresuje. A na polskij granice cos spradzali? mamy wszyskie szczepienia odnowione oproczy przeciwsciekliznie bo konczy sie 23.10 a my jedziemy z 10.10 - po 15.10. Mam nadzie ze tego nie beda sie ciepiac