Góry Wierchojańskie / Góry Czerskiego

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
juzew
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: juzew » pt 09 sie, 2019 10:54

Witajcie,

czytam Was od dłuższego czasu, zbieram wiedzę, jednak na moje pytanie nie znalazłem do tej pory odpowiedzi, więc pomyślałem "nada" się zarejestrować.

Wybieram się w tytułowe góry. Plan jest taki, że jedziemy autem, zostawiamy je gdzieś, trekking (około 2 tygodnie) i wracamy.

Pytanie jest takie, jak w tamtejszych realiach wygląda postawienie gdzieś samochodu. Zakładam, że jedziemy w jakiś środek niczego, np. zimnikiem ile się da, tam stawiamy gdzieś powóz w lesie i dalej idziemy z buta.

Czy ktoś coś takiego praktykował ? Czy większa jest szansa, że bratni naród przygarnie "porzuconą" maszynę i ślad po niej zaginie, czy że jakiś miś zapragnie sprawdzić, co paliaki w środku schowali ?

Może lepiej spróbować zostawić auto w cywilizacji, np. u kogoś na podwórku za jakąś opłatą, a w dzicz poprosić żeby ktoś podwiózł Buchanką czy innym Uralem i potem odebrał ? W sensie czy lepiej się afiszować, że jesteśmy, idziemy, planujemy wrócić, czy przemknąć nocą, żeby nikt obcego powozu nie widział ?

Wiem, że naród bratni, przyjazny, skory do pomocy w potrzebie, ale wszędzie mogą być jakieś czarne owce.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Nie chciałbym po 2 tygodniach w górach wrócić w miejsce, z którego do cywilizacji wciąż jest kilkadziesiąt czy kilkaset km, a maszyny z ekwipunkiem niet.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » pt 09 sie, 2019 12:48

Wybrałbym podwórko i opłatę, w jakiej porze roku jedziesz? jak zima to chętnie bym pogadał o ewentualnym dołączeniu się.
Tel: 693582014.
Mail: lukaszgryglicki@o2.pl
PS: już byłem w okolicach w zimie, byłem też w Workucie w zimie i rok jako polarnik na Polskiej Stacji Polarnej Hornsund.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

juzew
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: juzew » pt 09 sie, 2019 13:11

Zima raczej odpada - kobieta strasznie ciepłolubna, więc już w lecie będzie trzeba zimowy śpiwór ;)

Łazi za mną jakiś zimnik, np. przejechanie Arktiki w calości, ale najpierw chciałbym zobaczyć z czym się to je, a potem decydować czy się rwać z motyką na słońce. Przy temperaturach rzędu -50 trzeba mieć już dobrze przygotowane auto, i najlepiej jechać w dwa-trzy, bo w razie urwania czegoś można nie doczekać pomocy.

Plan jest na przyszły rok, sierpień-wrzesień , tylko do tego czasu trzeba zbudować pojazd, naciułać na jedzenie dla dwojga (i pojazdu) i zrobić kondycję. Co wyjdzie - zobaczymy, na pewno będę tu częściej pisał z pytaniami :)

msvklr
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: msvklr » wt 13 sie, 2019 22:04

Zdecydowanie auto na podwórku. Taki samochód błyskawicznie przyciągnie zainteresowanie, a jak nikogo przy nim nie ma to niewiele trzeba aby ktoś sobie coś pożyczył. Rejon wspaniały, trzymam kciuk za udaną realizację :)
http://okrokdalej.pl

ODPOWIEDZ