Karta sim MTC jak zablokować

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
grzesiekk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: grzesiekk » ndz 06 paź, 2019 20:33

Witam Wszystkich

Jak byłem w Rosji to potrzebowałem internetu, trochę poczytałem i kupiłem w sieci MTC kartę sim.
Zakup, uruchomienie poszły gładko, dostałem kartę sim i jakąś karteczkę z moimi danymi.
No i z internetu korzystałem, nawet udało mi się kilka smsów wysłać.
Wróciłem do kraju i widzę teraz że coś jednak nie poszło gładko.
Tłumaczyłem gościowi że chcę taką kartę bez abonamentu (dogowora) że za 2 tygodnie wyjeżdżam z Rosji i nie będzie mi ona już potrzebna.
Zachowywał się tak jakby zrozumiał o co chodzi.
Ale widzę że na kolejny miesiąc mam saldo ujemne na tej karcie i nie wyłączyć miesięcznej opłaty prawie 600 rubli (w apce moj mtc jest taka kłódka na przełączniku).

Czy ktoś się orientuje co mogę zrobić żeby wyłączyć/zablokować/zrezygnować z tej karty albo żeby choć nie było tej miesięcznej opłaty?

Pozdrawiam
Grzesiek

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kielecki » ndz 06 paź, 2019 21:29

Jak nie placisz to ci po prostu wylacza i juz.To nie abonament wiec nie bedzie sie naliczal. Jest opcja ze mozesz wyjsc w minus do jakiejs niewielkiej sumy i wylacza. A jak chcesz byc w porzadku, wejdz na strone mts i wybierz blokade numeru.Z aplikacji w telefonie chyba sie nie da ale ze strony tak.Logujesz sie tak samo jak do aplikacji. mts.ru

grzesiekk
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: grzesiekk » pn 07 paź, 2019 21:29

kielecki pisze:
ndz 06 paź, 2019 21:29
i wybierz blokade numeru.
Znalazłem taką opcję ale płatną 1 rubel dziennie.
Znalazłem również inny abonament za 0 rubli na miesiąc.
Zmieniłem, zobaczymy co będzie.
W sumie karta może mi się przydać bo jeszcze nie raz będę w Rosji.
Może jej do przyszłego roku nie zablokują.

Pozdrawiam
Grzesiek

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » ndz 20 paź, 2019 23:50

kupując kartę MTC w RU musisz to robić świadomie,tzn wiedzieć na jaki rejon będzie wykorzystywana i jakie warunki są zawarte w szczegółach.Fakt,to prepaid ale i nie do końca.Nie generując ruchu potencjalnie nie będziesz doładowywać karty,a nie o to chodzi operatorowi.On chce zarabiać.Ja w warunkach mam napisane że brak ruchu po 3m-cu powoduje naliczanie dzienne po 3ruble.Muszę co 3m-ce wysyłać płatnego sms-a,wtedy mam spokój i aktywną kartę.Oczywiście trzeba zabezpieczyć środki na sms-y.Zaloguj się na stronie i uważnie poczytaj regulamin swojej taryfy.Co może być w przypadku minusu?,nie próbowałem ale mają Twoje dane,systemy stają się coraz bardziej zintegrowane.Gdyby pazerność wzięła górę to zaoczny wyrok może się skończyć koniecznością zapłaty długu na granicy,swoich obywateli-dłużników już pozbawiają możliwości wyjazdu za granicę.Trochę się rozpisałem,jestem zdania że powinieneś to oficjalnie załatwić i mieć spokój,pozdr

ODPOWIEDZ