Abchazja - wypożyczalnia aut

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: bober41 »

Cześć wszystkim

Czy ktoś wypożyczał samochód w Abchazji? Z tego co widzę w internecie, nie jest to raczej problem.
Bardziej nurtuje mnie pytanie, czy autem wypożyczonym w Abchazji można wjechać do Rosji.
Świta mi pomysł aby wlecieć do Gruzji na dowodzie, następnie pojechać do Abchazji, kilka dni spędzić w Soczi i wrócić ponownie do Gruzji (oczywiście przez Abchazję). Czy ktoś przerabiał już taki scenariusz?

Pozdrawiam

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Stasiu47 »

Problemem może być powrót do Gruzji. Gruzini nie uznają granicy z Abchazją, twierdząc, że to jeden kraj. Więc wjechanie do Abchazji i potem do Gruzji od strony Rosji potraktują jako nielegalne przekroczenie granicy. Przy wjeździe do Gruzji na ich stronie nie ma posterunków granicznych, ale pewnie w jakiś sposób kontrolują ruch graniczny.
Stasiu47

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Tak wiem o tym, dlatego chciałbym to zrobić z opcją dowód - paszport. Kwestia czy ktoś już tak próbował, czy się udało.
Wyczytałem że rosyjscy pogranicznicy nie wbijają na tej granicy pieczątek w paszporcie, jedynie do karty migracyjnej.

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: B_28 »

można przylecieć na dowodzie do Gruzji, do Abchazi drogą lądową nawet od strony Gruzji wymagany jest paszport dla obywateli UE,
który przed mostem sprawdzają służby gruzińskie za mostem rosyjskie a na końcu abchazkie, potrzebne jest też zezwolenie z abchazkiego MSW na wjazd (można załatwić przez internet) a na miejscu w Suchumi wizę Abchazji. Problem może być z rosyjską wizą, przy wniosku konsulat FR poprosi o bilet dojazdu do FR??? Problem przy wjezdzie do Abchazji z rosyjską wizą która jest terminowa (jednokrotna) Policja gruzińska może podejrzewać że z Abchazji będziemy chcieli nie legalnie wjechać do Rosji. Inna sprawa mając biznes wizę FR, do Abchazji wjeżdżamy jak powyżej potem udajemy się do Rosji np. do Soczi, z powrotem przez Abchazje do Gruzji i problem ponoć 1000 USD kary może deport albo zakaz wjazdu do Gruzji. Chyba że przy powrocie przez Abchazje by ukradli Tobie paszport, jakoś musiałbyś wrócić do Gruzji albo jak byś zgubił paszport najlepiej na moście przed kontrolą gruzińską, mając ksero strony ze zdjęciem, potem z Gruzji na dowodzie. Oczywiście należy nie mieć zdjęć i danych z Rosji z tamtej wizyty.
w Erewaniu wykonałem trzy salta lecz nic mi się nie stało

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Właściwie jedynym problemem jest posterunek policji po stronie gruzińskiej. Jeśli wystarczyłby im dowód do wglądu to reszta idzie z górki.
A jeśli faktycznie Rosjanie w Adlerze nie wbijają pieczątek, to gdy wprowadzą wizy elektroniczne, taki wyjazd może się udać.

ODPOWIEDZ