Strona 1 z 1

Narva.

: śr 05 lut, 2020 19:04
autor: toba3
Chciałby pojechać do Pitera na e-wizie.Jedyne możliwe przejście od strony polskiej,to Narva.Jechał ktoś ostatnio?Jakie kolejki,procedury i ewentualne problemy na granicy?Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje lub sugestie.

Narva.

: czw 06 lut, 2020 10:08
autor: bober41
Ja również się wybieram niedługo w taką podróż i wyczytałem na stronie naszego MSZ (i nie tylko) taką informację:

Od 1 sierpnia 2011 r., każdy, kto planuje przekroczenie granicy estońsko-rosyjskiej musi zarejestrować się w elektronicznym systemie przekraczania granic. Rezerwacji dokonuje się maksymalnie na 90 dni przed planowanym terminem przekroczenia granicy za pomocą strony internetowej, telefonicznie, sms bądź bezpośrednio na przejściu granicznym wykorzystując samoobsługowe stanowisko rezerwacyjne. Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://www.eestipiir.ee/yphis/index.ac ... _locale=en.

Do obwodu leningradzkiego można również wjechać od strony Finlandii.

Narva.

: czw 06 lut, 2020 12:11
autor: tomeeek07
Ja w ubiegłym roku jechałem autokarem przez Narvę i całość formalności zabrała około godzinę. W Ivangorodzie oczywiście każdy musi wyjść z autokaru i podejść do okienka gdzie dostaje się już wypełnioną migracjonkę.

Narva.

: czw 06 lut, 2020 12:38
autor: Dracid
bober41 pisze: Od 1 sierpnia 2011 r., każdy, kto planuje przekroczenie granicy estońsko-rosyjskiej musi zarejestrować się w elektronicznym systemie przekraczania granic. Rezerwacji dokonuje się maksymalnie na 90 dni przed planowanym terminem przekroczenia granicy za pomocą strony internetowej, telefonicznie, sms bądź bezpośrednio na przejściu granicznym wykorzystując samoobsługowe stanowisko rezerwacyjne. Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://www.eestipiir.ee/yphis/index.ac ... _locale=en.
To dla tych, co chcą wjechać autem. Nie trzeba się w sumie nigdzie rejestrować, tylko wtedy ryzykujesz stanie w tzw. żywej kolejce.