Władywostok > Polska | Kupno samochodu w Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
powrotowiec
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: powrotowiec »

Hej,

Utknąłem aktualnie w Azji i powoli planuję bezpieczny powrót w październiku do kraju.
Będę miał możliwość dostania się promem do Władywostoku skąd początkowo planowałem wrócić koleją transsyberyjską.
Obawiam się jednak że w związku z światowym pomorem może być to niebezpieczne lub niemożliwe jeśli odwołają połączenia.

W związku z czym planuję alternatywny powrót samochodowy. Plan zakłada zakup czegokolwiek sprawnego co pozwoli mi przejechać ten kawałek. Może być to jakaś stara Łada czy inne Żiguli za grosze ;-) Mam jednak pytanie jak to zorganizować:
1. Czy z zakupem czegoś takiego może być problem w Władywostoku?
2. Z jakimi kosztami należy się liczyć jeśli chodzi o ubezpieczenie jak i zakup takiego rzęcha?
3. Jak to wszystko formalnie załatwić?
4. Wystarczy polskie prawo jazdy czy konieczne będzie wyrobienie (teraz pewnie zdalnie) któregoś międzynarodowego?
Awatar użytkownika
strażak
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: strażak »

Straszne czarnowidztwo ale czas pokaże:)
Łatwiej będzie dostać się samolotem lub koleją niż szarpać się federalką do Moskwy czy też nawet do Polski.
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

Rozważ opcję przez Afrykę i ..... Australię.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia
ODPOWIEDZ