DRL i ŁRL

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Xpatryk89
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

DRL i ŁRL

Post autor: Xpatryk89 »

Witajcie! Jestem tu nowy, ale może zostanę na dłużej. Jak tylko skończy się epidemia koronawirusa planuje myślę dosyć ciekawą podróż a mianowicie do tych dwóch tytułowych republik ludowych. Zastanawiałem się w którym dziale umieścić temat, jednakże myślę, że wjazd do Donbasu z terytorium Ukrainy jest niemożliwy i praktycznie wszystko robimy od strony Rosji. Był ktoś z was własnym samochodem w Donieckiej lub Ługańskkej republice Ludowej? Jak wygląda proces przekraczania granicy DNR-Rassija? Wystarczy wiza rosyjska, a może potrzebne jest coś więcej. Jak wyglądają ubezpieczenia, ile się czeka, jak z internetem i kartami, bezpieczeństwem. Jesli ktoś jechał tam innym środkiem transportu co z racji mniejszych problemów z przekraczaniem granicy oraz kosztami może być powszechniejsze również posłuchan waszych opowieści. Pozdrawiam :D
pietia
Kanclerz
Kanclerz

DRL i ŁRL

Post autor: pietia »

W przeciwieństwie do Krymu, te republiki nie zostały włączone do FR, więc pewnie sama wiza rosyjska nie wystarczy. Co więcej, ponieważ wyjechać z nich, tak jak wjechać, możesz tylko przez Rosję, więc niewykluczone, że potrzebna ci będzie co najmniej dwukrotna wiza rosyjska (bo wjeżdżając do tych republik opuścisz terytorium FR)
mazeno
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

DRL i ŁRL

Post autor: mazeno »

chyba poczekasz jeszcze przynajmniej do konca roku
"представители Российского союза туриндустрии полагают, что возобновить выездной и въездной туризм в том формате, в котором он был до пандемии коронавируса, можно с 1 января 2021 года"
https://www.m24.ru/articles/obshchestvo/21052020/156714
tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

DRL i ŁRL

Post autor: tomeeek07 »

Myślicie, że obwód kaliningradzki też otworzy się dla turystów dopiero po nowym roku? :roll:
Xpatryk89
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

DRL i ŁRL

Post autor: Xpatryk89 »

Tak, nawet nie myślałem, o wjeździe tam na jednokrotnej wizie (mogłoby doprowadzić to choćby do utrudnienia wyjazdu z republik), jednakże nie wiedziałem jakie zasady obowiązują przy wjeździe. Znalazłem takie info po angielsku: https://mid-dnr.su/en/pages/links/pravi ... hdan-0134/
Planuje tam się wybrać w wakacje, w te się nie uda więc raczej kolejne, a może i jeszcze kolejne. Niemniej jednak chętnie posłucham opowieści i rad osób które już tam były choćby z ciekawości :D
eyescrime
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

DRL i ŁRL

Post autor: eyescrime »

Xpatryk89 pisze:
sob 06 cze, 2020 00:06
Tak, nawet nie myślałem, o wjeździe tam na jednokrotnej wizie (mogłoby doprowadzić to choćby do utrudnienia wyjazdu z republik), jednakże nie wiedziałem jakie zasady obowiązują przy wjeździe. Znalazłem takie info po angielsku: https://mid-dnr.su/en/pages/links/pravi ... hdan-0134/
Planuje tam się wybrać w wakacje, w te się nie uda więc raczej kolejne, a może i jeszcze kolejne. Niemniej jednak chętnie posłucham opowieści i rad osób które już tam były choćby z ciekawości :D
Owszem dwukrotna wiza potrzebna, ale mnie ciekawi jedno, czy można jednocześnie obie republiki zaliczyć, tzn. czy można bez problemu np. wjechać z Rosji do DRL, potem wjechać do ŁRL, a potem wrócić do Rosji, tzn. czy "granica" między DRL a ŁRL jest otwarta dla cudzoziemców ?
Счастье за горами ! / Podróżnik : 64 państw zwiedzonych na stan dzisiejszy / Ulubione strony : Europa Wschodnia oraz Ameryka Południowa
ODPOWIEDZ