Wiza w Krakowie bez zameldowania i bez pośrednictwa : możliwe ?

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
eyescrime
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: eyescrime »

Witam,

Planuję podróż na 3 tygodnie do Rosji pod koniec lutego / początek marca 2021 roku, jeżeli sytuacja się polepszy i wszystko wróci do normy.

Nie załapię się na elektroniczną wizę (która zostanie wprowadzona od 1.1.2021 r.) gdyż jadę na trzy tygodnie, a wiza elektroniczna będzie wydawana na 2 tygodnie najdłużej.

Będę więc musiał wyrobić sobie wizę w Rosyjskim Centrum Wizowym w Krakowie. Z tego co mi wiadomo, jeśli chodzi o wizy do Rosji, obowiązuję w Polsce regionalizacja.

Ja akurat mieszkam w Paryżu, ale będę w Polsce od 13 do 27 grudnia.

Mam kilka podróży zaplanowanych w dość krótkim czasie, i do tego do krajów które wymagają papierowych wiz z konsulatu.

Czy mogę samemu, czyli bez pośrednika, wyrobić sobie wizę turystyczną do Rosji w Krakowie, z tym że nie mam zameldowania w Polsce, tylko paszport polski ?

Czy jednak muszę mieć zameldowanie ze względu na regionalizację ?

Akurat ułatwiło by mi to życie, gdyż w Paryżu nie mam za bardzo czasu na stanie w kolejce w Rosyjskim Centrum Wizowym gdyż pracuję.
Счастье за горами ! / Podróżnik : 64 państw zwiedzonych na stan dzisiejszy / Ulubione strony : Europa Wschodnia oraz Ameryka Południowa
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

regionalizacja raczej dotyczy aktualnego pobytu i deklarowanego adresu,np w Krakowie.Musi on jednak być taki sam jak w obowiązkowym ubezpieczeniu które musisz w oryginale posiadać przy zdawaniu dokumentów a ksero załączyć do ankiety wizowej.W samej ankiecie również podajesz adres,np ten w Krakowie.Nikt nie wymaga dodatkowych dokumentów potwierdzających meldunek.
Kwestia złożenia dokumentów w konsulacie,oczywiście można tylko trzeba mieć szczęście i wskoczyć w "wolne okienko" w rejestracji internetowej która jest obowiązkowa.Do centrum wizowego zachodzisz z ulicy,ale to dodatkowy koszt.
ODPOWIEDZ