kolej transsyberyjska - rezerwacje miejsc

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Rafis

kolej transsyberyjska - rezerwacje miejsc

Post autor: Rafis » czw 09 cze, 2005 17:21

Witam ponownie.
Mam pytanie, czy ktoś z was orientuje się może czy jest gdzieś w Polsce możliwość zarezerwowania biletów kolejowych na trasie Moskwa-Irkuck?
Wybieramy się sporą grupą (10 osób) i chcielibyśmy uniknąć kilkudniowego postoju w Moskwie w oczekiwaniu na wolne miejsca. Jedziemy przez Ukrainę, zastanawiam się czy istnieje opcja rezerwacji tych biletów we Lwowie ?? czy ktoś z was coś wie na ten temat?

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » czw 09 cze, 2005 19:37

zapytaj w biurach pod tymi linkami...oni organizują wycieczki koleją transsyberyjską

http://intourist.com.pl/pl/index2.php?pid=trasy
MOSKWA - IRKUCK
Pociąg nr 2 odjeżdża w dni nieparzyste o godz. 16.27; do Irkucka przyjeżdża czwartego dnia o godz. 21.25
Pociąg nr 10 odjeżdża w dni nieparzyste o godz. 23.30; do Irkucka przyjeżdża piątego dnia o godz. 03.04
CENA BILETÓW w 1 stronę (?)
1 KLASA: 413 USD
2 KLASA: 207 USD

http://www.mktramping.pl/offer.php?id=34&lg=0&ct=0&cg=0
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Rafis

Post autor: Rafis » sob 11 cze, 2005 11:45

Dzięki, ale nie stać mnie raczej na ponad trzykrotne przepłacenie ceny biletu :( Z tego co czytam w róznych źródłach, to aktualnie cena na miejscu waha się w granicach 60-80 $
Swoja drogą to niezłe przegięcie żeby sobie tyle kasy liczyć za pośrednictwo :evil:

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » sob 11 cze, 2005 14:56

dziś byłem w Orbisie i pytałem się jak jest z biletami kolejowymi wschodnich przewoźników...
nie ma współpracy między kolejami i na razie sytuacja chyba się nie poprawi.
ale na stronie
http://www.tours.ru/partners/rail/out.a ... office=MOW
jest możliwość zarezerwowania biletów. nie wiem czy dla obcokrajowców jest to możliwe ale niby dlaczego nie. warto spróbować :wink:
za każdy wypisany bilet pobierają dodatkową opłatę 199 rubli, jeśli kupujesz powyżej 4 biletów cena za wypisanie 150 rubli
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Nowy

Post autor: Nowy » pt 03 lut, 2006 06:38

Czesc ! Aktualnie jestem w Hanoi i zmierzam wrocic do kraju pociagiem.Kupno biletu do Pekinu to zaden problem ale nikt nie wie jak to jest z biletami Pekin- Moskwa.Osobiscie gotow jestem na budget travel-jesli to mozliwe moge dojezdzac do granic Mongolii i Rosji i tam zmieniac pociagi -ale czy takie lokalne tam w ogole jezdza-nie wiem.Ciekawe tez czy latwo o miejsca.Jest teraz luty-moze i latwo??Ile by to wszystko kosztowalo?? Moze ktos wie cos?Jestem od pol roku w Wietnamie i chetnie udziele moich wskazowek odnosnie tego kraju Tadek
moj mail aikiboshinko@yahoo.co.uk

blazey
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: blazey » wt 07 lut, 2006 20:46

w ostatnie wakacje sporo interesowałem się rezerwacjami i optymalnymi możliwościami podróżowania ale też nigdzie na taka opcję nie natrafiłem, poza stroną podaną przez mlodego78, ale kosztorys wskazywał że będzie taniej :) i się sprawdziło :) nad bajkał, z moskwy 5,5tys km, wyniosło ok 100$, ale w tym firmienny z moskwy do nowosybirska. Paszyrskie całą trasą mogą się zmieścić w 70 - 80 papierach

Piters

Post autor: Piters » czw 16 lut, 2006 20:07

Jeszcze kilka lat temu tzn. w roku 2003 zarezerwowałem sobie miejsce w pociągu do Irkucka za posrednictwem zwykłej kasy miedzynarodowej na dworcu PKP w Olsztynie.Nie wiem jak jest teraz ale warto zapytac w kasie PKP moze akurat maja jakies zmiany albo trzymaja kilka wolnych miejsc.Bilet z tego co pamietam wcale nie byl wiele drozysz od tego zakupionego w Rosji poniewaz na powrot otrzymywalo sie 20% zniżki.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » czw 16 lut, 2006 22:31

Nowy pisze:Osobiscie gotow jestem na budget travel-jesli to mozliwe moge dojezdzac do granic Mongolii i Rosji i tam zmieniac pociagi -ale czy takie lokalne tam w ogole jezdza-nie wiem.Ciekawe tez czy latwo o miejsca.Jest teraz luty-moze i latwo??Ile by to wszystko kosztowalo?? Moze ktos wie cos?
ktos moze wie, ale ja dokladnych informacji nie ma :) wiem, ze da sie lokalnymi dojechac z pekinu do granic mongolii, przez mongolie tez. z ub do suche bator (tak sie jakos to nazywa chyba) da sie na pewno lokalem. z nauszek do ulan-ide tez problemow nie ma. wszystko to kosztuje jakies grosze zupelne. bezposrednio z ub do uu jest znacznie drozej, a niektore pociagi stoja na granicy po 6h i wiecej, wiec czasowo moze (choc nie musi) byc porownywalnie... tak czy siak pasazyrskie wloka sie okrutnie, a scisk (przynajmniej w lecie) zdarza sie w nich mocny. same uroki wiec :)
napisz jakie wrazenia jak wrocisz w kazdym razie :D

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Pociagi

Post autor: ARTURINGA » pt 10 mar, 2006 00:43

Możesz poszukać na naszej rodzimej PKP www.pkp.pl

ARTURINGA

mbls
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

Post autor: mbls » ndz 09 kwie, 2006 15:20

Ja osobiście nie wierzę w pkp, najlepiej jeśli masz kogoś kto kupi bilet we Lwowie wcześniej ponieważ z rezerwacjami różnie bywa :shock:
Żyj i daj żyć innym!!!

Awatar użytkownika
koper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: koper » ndz 09 kwie, 2006 16:59

No a jak jest z kupnem biletów na transsib w Kaliningradzie? Czy jadąc tam da się kupić od razu bilet na trasie Brześć-(Moskwa)-Irkuck?

Gość

Post autor: Gość » ndz 09 kwie, 2006 17:56

W Brzesciu mozna kupic ale proponuje wczesniej, oplaca sie nawet pojechac chyba do trzech miesiecy wczesniej mozna kupic, i jesli moga sprzedac, generalnie moga, to mozna kupic na cala trase. Jesli jezie wiecej osob to moze pojechac jedna a reszta moze zrobic ksero paszportu tylko musi byc wyrazne- wowczas kazdy moze kupic bilet, pamietaj bilety zawsze imienne.

Awatar użytkownika
koper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: koper » ndz 09 kwie, 2006 18:22

No, właśnie, ale już kiedyś (wątek o wizach przy tranzycie przez Białoruś) pytałem:

"jeśli nie chcę ryzykować braku biletu w Brześciu(nad Bajkał) i mam zamiar kupić go wcześniej to jak moge to zrobic? Czy mając wizę rosyjską będę w stanie przekroczyć granice zeby kupić bilet w Brześciu, nastepnie wrócić do Polski i np.trzy tygodnie później już z biletem w ręku wjechać na Białoruś i dalej do irkucka??"

Na co lusac odpisał, że może być z tym problem i warto pomyśleć o kupnie takiego biletu właśnie w Kaliningradzie. Czy w związku ze zmianą przepisów dotyczących przekraczania granicy z Białorusią, coś zmieniło sie w taj kwestii?

Gość

Post autor: Gość » pn 10 kwie, 2006 10:33

Z tego co sie orientuje mozna kupic sobie wize bialoruska 1 lub kilkudniowa i spokojnie pojechac po bilet, zawsze tak robimy i jak na razie nie bylo zadnych problemow, tylko trzeba sie upewnic czy bilety sa juz w sprzedazy. Proponuje pojechac wczesniej niz 3 tygodnie przed terminem, bo do Moskwy moga byc, ale dalej bedzie problem, ostatnio kupwalam bilet 6 tygodni wczesniej i juz byly problemy z takimi miejscami jak chcialam, a pozatym bilety w Brzesciu sa tansze :)

jedrzej

Post autor: jedrzej » ndz 16 kwie, 2006 23:19

Rafis - w zeszlym roku przerabialem ten temat ;-) W Polsce praktycznie nie bylo mozliwosci zarezerwowania/kupienia biletow na ruska kolej. Teoretycznie istnieje mozliwosc kupienia biletow przez net, tak jak o tym pisze mlody, ale nie bylismy do tego przekonani.

Jesli jest Was 10, to najlepszym rozwiazaniem bedzie wyslanie po bilety 2-3 agentow - do Brzescia lub Lwowa. Mozna je kupowac na 40 dni przed odjazdem pociagu i im wczesniej, tym lepiej. Latem pociagi sa bardzo oblozone i znalezienie miejsc dla takiej grupy na tak dluga trase moze stanowic. W naszym przypadku musielismy opoznic wyjazd o tydzien z powodu braku miejsc. Warto wiec najpierw kupic bilety i majac je w reku starac sie o wize.

My bilety kupilismy we Lwowie (nie znalismy knyfu z 1-dniowa wiza bialoruska) Cena na plackarte Lwow-Moskwa-Irkcuck to w przeliczeniu bylo jakies 400-500 zl (w zaleznosci od "szybkosci" i kategorii pociagu). Dodam, ze proces kupowania biletow (stania w roznych kolejkach itp) trwal 10 godzin, ale zakonczyl sie sukcesem. Kupujac bilety dla grupy, trzeba miec liste nazwisk spisanych cyrylica z numerami paszportow. Ponoc czasem kasjerki chca rowniez kserokopii wszystkich paszportow.

Awatar użytkownika
koper
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: koper » pn 17 kwie, 2006 01:33

A jak to właściwie wygląda z kupnem biletów na transsib we Lwowie? Kupuje się je w normalnych kasach biletowych, czy zupełnie gdzie indziej?
jedzrzej czy przejazd na trasie Lwów-Moskwa-Irkuck, w plackarcie wyniosł was, w przeliczeniu, aż 400-500 zł? W innych postach ludzie piszą, że bilet Moskwa-Irkuck kosztuje do 80 $, a bilet ze Lwowa do Moskwy to też nie są chyba jakieś olbrzymie sumy...

jedrzej

Post autor: jedrzej » wt 18 kwie, 2006 00:28

Jesli chodzi o ceny, to dokopalem sie do biletow i moge podac konkrety.

Lwow-Moskwa: 124 hr
Moskwa - Irkuck: 390 hr
Razem: 514 hr, czyli 385,5 zl (przy kursie 1 hr = 0,75 zl).

Wszystko to za zwykly pociag pospieszny. Gdyby kupowac bilety w Rosji, powinno byc troche taniej. Ukrainskie koleje maja jakis narzut. Czyli mniej wiecej pokrywaja sie informacje o 80$ i moje. Te 400-500 zl wyszlo nam po doliczeniu kosztow wyslania przez grupe "agentow" do Lwowa. Zawsze operowalem taka kwota i automatycznie ja tu wpisalem - sory za niescislosc.

Nie pamietam (i nie mam biletu), ile kosztowal przejazd pociagiem firmiennym (Bajkalem) na trasie Irkuck-Moskwa, ale bylo to kilkadziesiat zl drozej. Warto sie na to przygotowac, bo moze sie zdarzyc, ze w innych pociagach nie bedzie miejsc.

Kupowanie biletow biletow na transsyb we Lwowie moze wygladac ciekawie ;-). Mozna je kupowac w kilku wyznaczonych okienkach: na glownym holu w dwoch na scianie "na wprost" i w dwoch na pietrze. Podobno bilety na taka trase mozna kupic w "SerwisCentrze", czyli w kasach dla VIPow i inostrancow- wejśsie po schódkach od peronu 1.

Wszystkie okienka maja inne godziny pracy, wiec warto miec zajeta kolejke w kazdym z nich, na wypadek gdyby ktores zostalo zamkniete. "Zajecie kolejki" jest bardzo przestrzegane, na zajete miejsce mozna wrocic nawet po kilku godzinach ;-). Przed stanieciem w kasach dobrze jest wywiedziec sie o wszystko w informacji. Kobieta moze tam nie tylko podac rozklad jazdy, ale sprawdzic, czy sa wolne miejsca w konkretnych pociagach (choc nie pali sie do tego ;-) ). Zajmuje to sporo czasu (system komputerowy pracuje baardzoo poowoolii) i kobiety w kasach - jesli nie ma miejsc w pociagu, ktory najpierw chcemy - odsylaja do informacji. Lepiej wiec dowiedziec sie wczesniej i w kasie prosic o bilety na pociag, w ktorym na bank beda miejsca.

Czyli w skrocie: stajemy w kolejkach - dowiadujemy sie w informacji - stoimy w kolejkach - kupujemy.

Tak jak pisalem w poprzednim poscie, nam kupienie biletow zajelo z dziesiec godzin (od 14 do 24). Na pewno nie jest to regula, ale warto byc na to przygotowanym mentalnie. Jakby co, na lwowskim dworcu mozna bez problemu przenocowac (gorne sale!). Dodam jeszcze, ze mozna liczyc na pomoc, chocby jezykowa, wspolstaczy z kolejek :)

W tym roku znowu czeka mnie podobna akcja, ciekaw jestem, jak wygladaja w praktyce inne rozwiazania. Czy ktos z Was kupowal bilety w Kalingradzie?

felek

Post autor: felek » pn 01 maja, 2006 11:25

ymikhail

bilety na kolej transsyberyjskę…

Post autor: ymikhail » czw 04 maja, 2006 21:12

Witam Wszystkich

Pewnie że można bo sam napisałem i prowadzę ten serwis

Prowizje są raczej sensowne
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi » czw 04 maja, 2006 21:48

To znaczy jakie? W złotych ile kosztuje bilet Moskwa - Pekin?

gucio

kolej transyberyjska

Post autor: gucio » sob 13 maja, 2006 19:28

organizuje wyjazd dla 20 osób do Irkucka koleją z dodatkowymi atrakcjami typu kros samochdowy po bezdrożach. Zauważyłem , że masz doswiadczenie w załatwianiu biletów na przejazd , czy możesz mi coś poradzić w tem temacie. bijulli@yahoo.com

Gość

Post autor: Gość » sob 13 maja, 2006 19:32

jedrzejgucio - czekam na odpowiedź-

mbls
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

Post autor: mbls » ndz 14 maja, 2006 14:56

Bilet w Brzesci na calej trasie mozna kupic na 40 dni przed wyjazdem
Żyj i daj żyć innym!!!

kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 » pn 27 lip, 2009 13:12

Witam. Zachowuję się niczym archeolog i odkopuję temat sprzed 3 lat. Ale po wpisaniu w szukajce "transyberyjska" właśnie ten temat najbardziej pasuje do moich pytań.

Mam kilka pytań:

1. Ile obecnie kosztuje bilet najtańszej klasy (plackarta? czy może na takich trasach tylko cupe?) kupiony w kasach z Moskwy do Władywostoku? Kiedy zazwyczaj są zmieniane ceny (np. grudzień, styczeń)? Gdzie można sprawdzać cenę biletu (jakiś serwis internetowy)?

2. Jaki jest stan toalet w tych pociągach? Zbliżony do stanu tych ukraińskich (Symferopol-Lwów?)? Czy może lepszy?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » pn 27 lip, 2009 16:46

1. Ceny sa rozne zalezy od pociagu, daty wyjazdu wagonu itd... (proces zlozony ;-))

2. Tak podobne, ale wysztko zaley od prawdnicy albo sprzata i jest Ok, albo...nie i dramat!

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » pn 27 lip, 2009 17:13

ARTUR a czy byłbyś w stanie mi powiedzieć ile kosztowałby (tak mniej więcej) bilet na cały transibir (odłamem BAM) aż do końca i z powrotem, poza sezonem czyli tak powiedzmy w styczniu/przełom na luty (Cena z Moskwy i z powrotem) najniższą mozliwą klasą (płackar, obśćij?)i najwolniejszym pociągiem (w sensie pooglądac sobie widoczki Syberii zimą) ??
Ostatnio zmieniony pn 27 lip, 2009 17:58 przez MorgothV8, łącznie zmieniany 1 raz.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 » pn 27 lip, 2009 17:45

1. Data to luty 2010. A rodzaj pociągu - oczywiście ten najtańszy.

2. Ups no to okropnie. No kurczę nie przełamię się.
Ostatnio zmieniony pn 27 lip, 2009 19:04 przez kosa1964, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pn 27 lip, 2009 18:16

Czyżby tworzyła się paczka na taki wyjaz ? Jeżeli tak dołączam się do pytania. ALe płacar nie mniej niż 3500 rubelków.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » pn 27 lip, 2009 18:25

No ale najbliższa zima to 2010, a wtedy jedziemy do Workuty - nie wyrobię na drugi wyjazd (kasa by była, ale urlop .... :( )
Chyba że 2011 to od razu wchodzę - Syberia zimą :D
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 » pn 27 lip, 2009 19:07

Ja kombinuję najpierw Petersburg (zwiedzanie), potem Moskwa (zwiedzanie). Następnie podróż koleją do Władywostoku. A powrót samolotem.

Dlatego tak ciekawi mnie ta cena biletu.

ODPOWIEDZ