Transsyberyjka 2006

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
zajonc
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Transsyberyjka 2006

Post autor: zajonc » sob 09 lip, 2005 01:52

Siemka
Planuje podroz Moskwa -> Władywostok (moge sie dostosowac do nieco innej trasy). najbardziej pasi mi termin - lipiec 2006. mysle ze cala wyprawa powinna zmiescic sie w 3-4 tygodniach. Prosze o info o kosztach takiej wyprawy i o kontakt osoby chetne na wspolna podroz.
Pozdrawiam

k.

Post autor: k. » sob 09 lip, 2005 13:42

ja bym z chęcią pojechała, ale zależy to oczywiście od funduszy i od tego czy nie będę pracować na wakacjach. szkoda, że ta podróż to nie w tym roku...

Awatar użytkownika
kruz7
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: kruz7 » sob 09 lip, 2005 22:03

Witam serdecznie!
Podobnie jak Wy planowałem podróż koleją trassyberyjską w zeszłym roku, do Mongolii. Odnośnie kolei mogę udzielić kilka informacji, lecz dopiero za kilka dni. Wiadomości wraz z cennikiem biletów miałem z warszawskiego biura podróży. Bedąc na Stadionie X-lecia w Warszawie, rozmawiałem z Mongołem, ktory proponował mi wynajęcie mieszkania w Ułan Bator oraz tańszą podróż pociągiem. Jest to może godne uwagi. Nie wiem tylko w jakich warunkach.

Awatar użytkownika
kruz7
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: kruz7 » sob 09 lip, 2005 22:26

Odnośnie kolei transsyberyjskiej polecam stronę
http://www.intourist.pl/pl/index2.php?pid=oferta

Awatar użytkownika
sator6
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: sator6 » pn 19 wrz, 2005 13:25

Też planuję ale najpierw do Moskwy--a nastepna dłuższa Irkuck (Bajkał). Samochody terenowe, spanie w samochodach. jazda bezdrożami (o to ostatnie nietrudno) ale nie chcę poza Bajkał wyjeżdzać.

blazey
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: blazey » pn 19 wrz, 2005 18:00

Ceny podawane przez intourist dotycza najdrozszych pociagow. Mozliwa jest tansza opcja podrozowania transsibem pociagami passazyrskimi, w lipcu tego roku przejechalismy pociagiem firmiennym z moskwy do tajszetu za 3 tys rubli (niecale 100$), a to i tak nie jest najnizsza klasa cenowa.

Lowca1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Lowca1 » wt 25 paź, 2005 14:27

witam.Czy ktos sie wybiera w lipcu 2006 do Władywodstoku? :)

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » wt 25 paź, 2005 14:53

no jak widac (czytac) na zalaczonym obrazku (temacie).

o wynajecie mieszkania w ub nie jest zbyt trudno, hostele (w tym slynny ghana guest house) tez nie naleza do morderczych wydatkow (przynajmniej jakis czas temu nie nalezaly), a tansze bilety kolejowe moga sie wiazac z lapowami i dosc niekomfortowymi warunkami podrozy; to w koncu dobrych pare dni jazdy, wiec radzilbym uwazac.

we wladywostoku nie ma natomiast (podobno, bo jeszcze ;) nie bylem. ale prawie kazdy, kto byl to powtarza) absolutnie NIC ciekawego. poza tym, ze to po prostu koniec swiata :)

Lowca1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Lowca1 » wt 25 paź, 2005 15:15

we wladywostoku nie ma natomiast (podobno, bo jeszcze Wink nie bylem. ale prawie kazdy, kto byl to powtarza) absolutnie NIC ciekawego. poza tym, ze to po prostu koniec swiata Smile
I to jest wlasnie najpiekniejsze :lol:

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » wt 25 paź, 2005 15:47

Lowca1 pisze:I to jest wlasnie najpiekniejsze Laughing
to, ze tam nie bylem...? :P to zart oczywiscie, a wszelkie krance swiata maja swoj urok. jakis na pewno.

zamiast zasypywac wszystkie mozliwe tematy tego działu swoim pytaniem (na ktore trudno zreszta jest udzielic jednoznacznej odpowiedzi), poczytaj sobie najpierw Lowca1 archiwum i sama strone http://www.rosjapl.info, w razie potrzeby pogooglaj troche, a potem dopiero pytaj o konkrety.

Lowca1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Lowca1 » wt 25 paź, 2005 16:06

lusac pisze:
Lowca1 pisze:I to jest wlasnie najpiekniejsze Laughing
to, ze tam nie bylem...? :P to zart oczywiscie, a wszelkie krance swiata maja swoj urok. jakis na pewno.

zamiast zasypywac wszystkie mozliwe tematy tego działu swoim pytaniem (na ktore trudno zreszta jest udzielic jednoznacznej odpowiedzi), poczytaj sobie najpierw Lowca1 archiwum i sama strone http://www.rosjapl.info, w razie potrzeby pogooglaj troche, a potem dopiero pytaj o konkrety.
Sorka,ale jestem baerdzo napalony na ten wladywostok :lol:

d0ska

Post autor: d0ska » ndz 30 paź, 2005 15:26

Witam,
ja też planuje podrÓŻ koleją trassyberyjską. Mam w związku z tym pytanie czy ktos ewentualnie ktoś zna koszt takiej podrÓŻy z Polski i spowrotem.? proszę odp i pozdrawiam :)

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » ndz 30 paź, 2005 16:37

ceny zależa od wielyu czynników, mi.n trasy, czasu pobytu, standardu podróżowania, mieszkania etc.

koszt biletu moskwa-irkuck w lecie wynosi od 220pln w jedną stronę. wszytskie ceny można sprawdzić na stronie rzd.ru ale nalezy pamiętać, ze w lecie jest kilkanaście procent drożej.

Lowca1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Lowca1 » śr 02 lis, 2005 02:28

moskwa-wladywostok,termin lipiec 2006,zna moze ktos cene biletu.Na necie sa ale strasznie sie roznia! :? pozdro

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 02 lis, 2005 06:38

powtarzam: sprawdź na rzd.ru. tam mozna sprawdzic jedynie na kilka dni naprzód. do tego dodaj jakies 20% i masz cene na lato. Ceny się różnią bo są rózne pociągi, rózne klasy wagonów etc.

Tomaszek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Transsib 2006 jesieł„.

Post autor: Tomaszek » sob 07 sty, 2006 20:51

Witam.Wybieram się koniec września-początek października transsibem do Pekinu z parodniowymi przystankami nad Bajkałem i w Mongoli.Podobno październik w Chinach jest bardzo piękny.Czy np.mam bilet do Pekinu,a wysiadam w Irkucku to czy mogę go przebukować na inny pociąg jadący np. za 2 dni ?

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » ndz 08 sty, 2006 17:40

mozesz :) ale zapomniec o tym :D

SSSGGG

Post autor: SSSGGG » pn 09 sty, 2006 11:20

W Rosji nie ma mozliwosci kupienia czegos w rodzaju biletu sieciowego czy okresowego, ktory mozesz wykorzystac w roznych pociagach robiac dowolne przerwy i przesiadki. Kazdy bilet jest jednorazowy jednoosobowy (uwaga - imienny! w kasie przy zakupie musisz okazac paszport) i dotyczy wylacznie wybranego odcinka z miejscowka.
Roznice cen biletow na tym samym odcinku moga byc niemal dziesieciokrotne. Naprawde! Wszystko zalezy od typu pociagu (najdrozsze sa "firmiennyje", najtansze a zarazem najwolniejsze "passazyrskije") i typu wagonu (najdrozsze sa rozne "luksy", "SW" czyli "spalnyje wagony" tam gdzie sa dwuosobowe przedzialy - te kosztuja tyle co samolot, najtansze sa "plackartnyje" - czyli takie kuszetki w calym wagonie, nawet na korytarzu).

Podsumowujac - planujac przesiadki musicie z gory zaplanowac ile dni gdzie spedzisz i postarac sie kupic wszystkie bilety wczesniej (ale nie zawsze sie da). Najpewniej bedziecie kupowac kazdy bilet osobno w miejscu przesiadki.

Awatar użytkownika
kandyd17
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

akcjarosja 2006

Post autor: kandyd17 » wt 24 sty, 2006 17:39

organizuję wyprawę na trasie Mongolia-Pekin-Jakuck-Bajkał-Moskwa
więcej informacji na stronie www.akcjarosja.cba.pl .
pozdrawiam Adam
wszystkich chętnych proszę o kontakt ze mną na prv lub kandyd17@o2.pl

Gość

Re: Transsyberyjka 2006

Post autor: Gość » wt 07 lut, 2006 11:44

tez planujemy podroz transsyberikiem w czasie wakacji. jest nas czworo, szukamy chetnych bo im nas wiecej tym razniej i bezpieczniej.nasz adres edyta-35@o2.pl

edyta i Wojtek

Post autor: edyta i Wojtek » wt 07 lut, 2006 11:53

razem z dziecmi (16 i 12 lat) planujemy w sierpniu podroz do WLadywostoku.Prosimy o dobre rady i chętnie przyjmiemy do towarzystwa tych co wybieraja sie w tamte strony. Nasze plany są jeszcze bardzo elastyczne , i jak ktos ma lepsze pomysły np. Pekin czy Mongolia to jestesmy gotowi na zmiane planow.
nasz adres , edyta-35@o2.pl

Piters

Post autor: Piters » wt 07 lut, 2006 21:39

Byłem we Władywostoku do którego dotarłem Koleja Transsyberyjska.Otóz polecam zrobic sobie jednodniowa wycieczke do Kaliningradu na dworzec kolejowy i tam kupic bilet.Uwaga :bilet w Kaliningradzie jest tanszy niz zakupiony w Moskwie.Bilet z Moskwy do Władywostoku w pociagu firmiennym w klasie 2 kosztuje około 300-350 dolarow w jedna strone.Mozna wybrac sie tez tanszym pociagiem gdzie cena powinna zamknac sie w kwocie 200 dolców.Podroz trwa tydzien i jest godna poswiecenia trudu - szczerze polecam.Jesli ktos ma jakies pytania to prosze pisac.pozdrawiam,Piotrek[/url]

PT

Wł‚adywostok i dalej???

Post autor: PT » pn 13 lut, 2006 19:54

Byłem we Władywostoku do którego dotarłem Koleja Transsyberyjska.Otóz polecam zrobic sobie jednodniowa wycieczke do Kaliningradu na dworzec kolejowy i tam kupic bilet.Uwaga :bilet w Kaliningradzie jest tanszy niz zakupiony w Moskwie.Bilet z Moskwy do Władywostoku w pociagu firmiennym w klasie 2 kosztuje około 300-350 dolarow w jedna strone.Mozna wybrac sie tez tanszym pociagiem gdzie cena powinna zamknac sie w kwocie 200 dolców.Podroz trwa tydzien i jest godna poswiecenia trudu - szczerze polecam.Jesli ktos ma jakies pytania to prosze pisac.pozdrawiam

Mamy(4 osoby) zamiar jechać w lipcu do Władywostoku lub przez W.(z Ussuryjska) do Koreii PN - o ile uda nam się zdobyć wizę.

Bardzo proszę o kontakt -
skryptorium@poczta.onet.pl
lub
tobolskip@o2.pl

sebik

www.rzd.ru

Post autor: sebik » czw 16 lut, 2006 09:30

Szulik, a instrukcje obslugi tej strony gdzies mozna znalezc?
1. szczegolowe informacje, z tego co zdazylem wyczytac, dostepne
sa w wersji rosyjskojezycznej
2. nie kazdy z dwudziestokilkulatkow uczyl sie rozyjskiego i zna cyrylice
3. jak wpisywac nazwy miejscowosci w polach KUDA i ODKUDA ?
Cyrylica?
4. gdzie na tej stronie mozna znalezc jakis formularz z ludzkim
wyszukiwaniem polaczenia (oprocz wyswietlanej krociutkiej listy
stacji poczatkowych i docelowych - np. Irkucka ani Wladywostoku
na tej liscie nie ma)?

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » czw 16 lut, 2006 10:31

zawsze możesz prosić o pomoc znajomego, który zna rosyjski...
chyba nikt nie będzie pisał takich instrukcji jakiej poszukujesz...
spróbuj tutaj po angielsku...
http://www.poezda.net/en/index
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

blazey
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: blazey » czw 23 lut, 2006 23:00

hyhy, tez kiedys spedzilem troche czasu zeby strawic ta strone :) nawigacja kiepsko rozwaizana ale coz, dla chcacego... :)

Scoorv

Post autor: Scoorv » pt 24 lut, 2006 17:17

Ha.. ja też mam zamiar jechać.. czy w tym roku nie wiem, ale prawdopodbnie pojadę sam.. plan do Pekinu przez Mongolię jest dobry..
Droga będzie troszkę dłuższa bo będę jechał z Londynu..

karollcia
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: karollcia » śr 01 mar, 2006 18:45

Priwietik! dostałam zaproszenie z Władywostoku. czy ktoś orientuje się, jakie połączenie lotnicze jest najkorzystniejsze i jakie są ceny? Dziękuję z góryza pomoc!

jarek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jarek » pt 03 mar, 2006 20:13

pozdrawiam wszystkich.mamy zamiar wyruszyc w te podroz do azji wiec wasze rady i porady sa super.ciesze sie ze znalazlem ta strone.jak bede mial jakies pytania to mam nadzieje ze mi pomozecie.do uslyszenia.pasjonaci koleii z głogowa

Gość

Post autor: Gość » pn 06 mar, 2006 01:23

Czy ktoś z Was planuje podróż Koleją Transsyberyjską w lipcu lub sierpniu i szuka chętnego/chętnych do wspólnego wyjazdu?
pozdrawiam
aska

ODPOWIEDZ