Ceny przejazdów koleją transsyberyjską?

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
kaskaw1984
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ceny przejazdów koleję… transsyberyjskę…?

Post autor: kaskaw1984 » pn 11 lip, 2005 10:05

Mam pytanie odnośnie cen przejazdów koleją transsyberyską. Znalazłam 5 rożnych stron z cennikami i każda podaje co innego i nie są to małe wahania ale z nawet kilkukrotną przebitką. Wiec chciałam zapytać kogoś kto faktycznie odbył taką poróż albo ma zamiar i jest pewny swoich danych. Interesuje mnie przejazd z Moskwy do samego końca trasy :) Z góry dzieki za informacje. Pozdrawiam :)
Ps. Mam zamiar ruszyć końcówka sierpnia albo początek września.

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 » pn 11 lip, 2005 10:28

a gdzie sprawdzałeś(aś) ceny? na stronach polskich biur turystycznych?
jeśli tak, to ceny różnią się wielkościa prowizji jaką biuro sobie pobiera za "załatwenie" takiego biletu...
lub cena zalezy od klasy miejsca w pociągu...

wejdź na stronę koleji rosysjkich:
http://www.rzd.ru/

i tam sprawdź sobie cenę biletu między interesującymi cię miastami..chyba najbardziej wiarygodne żródło...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Awatar użytkownika
kruz7
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: kruz7 » pn 11 lip, 2005 21:26

To fakt. Cena zależy od biura podróży. Zastanów się jednak, którą trasę chcesz wybrać - dla przykładu podaję adres warszawskiego biura podróży www.intourist.pl.

Gość

Post autor: Gość » czw 14 lip, 2005 22:07

Ceny biletów na kolej transsyberyjską 2005

Moskwa – Irkuck
Pociąg nr 2 odjeżdża w nieparzyste dni o 21.22, przyjeżdża piątego dnia o 07.22
Pociąg nr 10 odjeżdża w nieparzyste dni o 23.25, przyjeżdża piątego dnia o 09.30
1 klasa 388 2 klasa 259

Irkuck – Moskwa
Odjeżdża w parzyste dni o 16.20, przyjeżdża czwartego dnia o 16.42
1 klasa 858 2 klasa 442

Moskwa – Władywostok
Odjeżdża w nieparzyste dni o 21.22, przyjeżdża ósmego dnia o 09.07
1 klasa 623 2 klasa 415

Moskwa – Pekin
Pociąg nr 4 odjeżdża we wtorki o 21.32, przyjeżdża siódmego dnia o 14.31
Pociąg nr 20 odjeżdża w piątki o 23:53, przyjeżdża ósmego dnia o 05:20
1 klasa 492 2 klasa 290

Władywostok - Irkuck
Odjeżdża codziennie o godz. 20.17, przyjeżdża czwartego dnia o 16.47
1 klasa 745 2 klasa 401

Moskwa – Nowosybirsk
Pociąg nr 2 odjeżdża w dni nieparzyste o 21.22, przyjeżdża trzeciego dnia o 22.56
Pociąg nr 10 odjeżdża w dni nieparzyste o 23.25, przyjeżdża trzeciego dnia o 00.48
Pociąg nr 26 odjeżdża w dni parzyste o 16.35, przyjeżdża trzeciego dnia o 18.00
1 klasa 336 2 klasa 233

Moskwa – Ułan-Bator pociąg nr 6
Odjeżdża w środy i czwartki o 21.32, przyjeżdża szóstego dnia o 7.35
1 klasa 359 2 klasa 231

Irkuck – Ułan-Bator
Odjeżdża codziennie o 20.10, przyjeżdża trzeciego dnia o 06.20
2 klasa 104

Podane ceny są w EURO.
Wszystkie pociągi odjeżdżają z dworca „Moskwa Jarosławskaja”.
Podany czas jest czasem lokalnym.
Ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
W pierwszej klasie są 2 miejsca sypialne, w drugiej klasie – 4.
Ceny podane są za 1 bilet w jedna stronę.

Jedna z najsłynniejszych, najbardziej romantycznych na świecie tras kolejowych prowadzi przez Europę i Azję, przez 8 stref czasowych, ponad 9290 km przez tajgę, stepy i pustynie.
Trasa wiedzie z Moskwy do wybrzeży Pacyfiku - jedna z linii do Mongolii (transmongolska), druga - do Pekinu (transmandżurska), trzecia - do Władywostoku. Historia transsyberysjskiej trasy kolejowej sięga XIX w., kiedy to amerykański bankier Perry Mcdonough Collins zaproponował zbudowanie linii kolejowej z Irkucka do wybrzeży Pacyfiku. Kiedy w 1869 r. Amerykanie zbudowali swoją trasę Atlantyk - Pacyfik, a Kanadyjczycy zaczęli się przymierzać do budowy linii Canadian Pacific, car Aleksander III zdecydował o budowie trasy transsyberyjskiej i w 1891 ruszyły prace.
Budowali ją żołnierze, wynajęci budowniczowie z Chin, skazańcy polityczni i więźniowie, ochotnicy z całej Rosji. Na przeszkodzie stałym postępom w powstawaniu linii stały wojna rosyjsko - japońska, następnie dwie rewolucje, ale korzyść z połączenia Moskwy z rozległym terytorium syberyjskiej części Rosji była priorytetem i prac nigdy nie zaniechano.
W latach 30-tych XX w. nastąpił zryw społeczny do budowy tzw. bam-u, czyli Bajkało - Amurskiej magistrali, która weszła w część tras kolei transsyberyjskich. Warto podkreślić, że linie kolei w części syberyjskiej nadal są rozbudowywane.
Najważniejsze miasta, w jakich zatrzymuje się obecnie pociąg Moskwa - Władywostok: Jarosławl, Daniłow, Wiatka, Perm, Jekaterinburg, Tiumeń, Iszim, Omsk, Nowosybirsk, Tajga, Mariinsk, Krasnojarsk, Tajszet, Irkuck, Sliudanka, Ułan Ude, Petrowsk - Zabajkalsk, Czita, Karymskoje, Szilka, Amazar, Skoworodino, Belogorsk, Chabarowsk, Władywostok.
Na linii do Pekinu: Jarosławl, Perm, Jekaterinburg, Nowosybirsk, Krasnojarsk, Irkuck, Ułan Ude, Gusinoje Oziero, Nauszki, Sukhe Bator, Darhan, Ułan Bator, Czojr, Sajnyszandr, Dzamin - Uud, Erlian, Jining, Datong, Zhangjiakou, Kanzhuang, Pekin.

Co wziąć ze sobą? Naturalnie, dokumenty i bilety, zaś z rzeczy bardzo osobistych: wygodne kapcie, owoce.
Wrzątek dostaną Państwo prosto z samowara od dyżurnego w wagonie (prowodnik), także kawę lub herbatę. Są wagony restauracyjne, a podczas postoju, który może trwać nawet kilkadziesiąt minut, można zaopatrzyć się w kiosku na stacji. Czas podróżni spędza się na zaprzyjaźnianiu; już po opuszczeniu granic Moskwy atmosfera staje się familijna i każdy czuje się jak u siebie. Co serwuje wagon restauracyjny? Na trasie do Pekinu - dania chińskie, choć nie zawsze. Zwykle kurczak pieczony, gulasz z ryżem, kotlety, ziemniaki gotowane, sałatkę z ogórków lub pomidorów. Oprócz tego czekoladę, batoniki, herbatniki, piwo, sok. Ceny są wyższe niż w kioskach na stacjach. Często też na stacji można zaopatrzyć się w znakomite domowe jedzenie (pielmieni, pierożki), rozprowadzane przez "babuszki".
Na terenie Mongolii oferta jest znacznie uboższa.
Bezpieczeństwo - każdy wagon jest pilnowany przez dwóch uzbrojonych milicjantów, ale radzimy zamykać swój przedział na noc i na czas wizyty w wagonie restauracyjnym, czy wyjścia na stacji.
Wszystkie formalności związane z wyjazdem - wizy, vouchery turystyczne, bilety (oprócz wiz chińskich i mongolskich) mogą Państwo załatwić w biurze Intourist Warszawa, ul. Krucza 47.

Gość

Post autor: Gość » pt 15 lip, 2005 17:52

Intorurist górą!!!
W Rosji kupując np. na pociąg nr 10 - Bajkał w relacji Moskwa Irkucki - plakarta 60 - 70, kupiejny 150.
W kupiejnym doskoanła klimatyzacja, ogólnie pełen luksus, który podziwałem z perspektywy leżanki plackartnej.
Tu uwaga!
W sierpniu na trasie są okropne upały, a wiadomo że miejscowi zamykają wszelkie okna z obawy przed przeziębieniem, tak więc nie wiem czy jeszzce raz bym się walnął w takiej formie...:)

Awatar użytkownika
kruz7
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: kruz7 » pt 15 lip, 2005 19:13

Szanowny Gościu!
Powyższe info wyszło ode mnie. Otrzymałem na skrzynkę z Intourist-u. Mam do Ciebie prośbę - możesz napisać więcej szczegółów odnośnie samej podrózy jak i zakupu biletów? Na pewno Twoje informacje pozwolą obalić wiele mitów o te kolei. Dzięki serdeczne!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Kristofor&Nemiroffka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Kristofor&Nemiroffka » śr 03 sie, 2005 23:10

Tym gościem byłem ja, miałem problemy z logowaniem. Bilety w Moskwie kupowała nam zaprzyjaźniona osoba, na miesiąc przed odjazdem, i już wtedy część musiała się zadowolić bocznymi półeczkami w plackartach.
Jechaliśmy Bajkałem (nr 10) dosyć drogi to pociąg. Poza plackartami cały klimatyzowany. Był 1 liuks (sami niemcy) 1 restoran (wynajęty przez niemców - tylko nam piwo podawali i kazal spadać) trochę kupiejnych (rosjanie i francuzi, angole) i na końcu plackarty (rosjanie i polacy:)
Plackartę dalej odradzam. Przede wszystkim zakaz picia wódeczki (po pierwszej konfoskacie podpatrzyliśmy u Rosjan jak pija po zgaszeniu świateł albo w wc, my przelaliśmy do butelek po mineralce:)
Należy też pamiętać o zmianie czasu - na tzreci dzień się człowiek budzi o 15, o 22 ziewa i siada w karty pograć, a tu wszyscy spać idą, światła gaszą i znów na polaków narzekają:)
Tak więc moim zdaniem dopłata 70 $ do kupiejnego jest konieczna, pomijając sprawę upałów - tam jest klima no i można zamknąć drzwi nie kusząc różnego rodzaju licha.
Bezpieczeństwo - fantastyczne. Był w pociągu posterunek milicji:) Koledze ktoś przyniósł zegarek pozostawiony w łazience. To tyle.
Nie wiem o czym jeszcze napisać - jeśli ktoś ma jakieś szczegółowe pytania - proszę, do 12 sierpnia jestem przy kompie, potem urlop:)
P.S. Na pytania czy warto odpowiedź jest jedna - WARTO!!!

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » czw 04 sie, 2005 20:57

Niezle ceny sa w tym Inturyscie... Chyba taniej jest latac samolotem!
Zdarzalo mi sie jechac z Moskwy do Nowosybirska albo z Nowosybirska do Brzescia... A wiec zapytam innych podroznych - co w tym przejezdzie takiego, ze warto? Jak na moj skromny gust, to tam nie ma nic innego do roboty jak tylko raz na kilka godzin ladowac mase piwa na kolejnych stacjach i je wypiac az do nastepnej stacji (i tak w kolko). Jesli ktos mi podsunie inne ciekawe zajecia w zatloczonym pociagu przez kilkadziesiat godzin (do Nowosybirska jedzie sie 2 doby, do Wladywostoku 5) - bede wdzieczny! :-) Bo przydrozne miasta zbyt urokliwe nie sa - blokowiska mozna obejrzec znacznie blizej ;-)
I'm feeling how it's filling...

sebik

Post autor: sebik » czw 16 lut, 2006 10:01

Biorac pod uwage, ze samolot KIJOW-NOWOSYBIRSK kosztuje 310 EUR,
to cena ponad 300 EUR za 1 klase pociagu MOSKWA-NOWOSYBIRSK chyba jest, wybaczcie, nieco zlodziejska.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac » czw 16 lut, 2006 13:18

nikt ci nie kaze jezdzic 1 klasa. w ogole nikt ci nie kaze jechac pociagiem... :)

Awatar użytkownika
Kristofor&Nemiroffka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Kristofor&Nemiroffka » czw 16 lut, 2006 14:39

Niewielu Rosjan jedzie pierwszą czy też drugą klasą.
Cała "jedynka" tzw. liuks był załadowany szwargoczącymi niemcami, że się chciało granata wrzucić jak dali w łapę konduktorom i zrobili sobie prywatnego restorana, a reszcie pasażerów zabroniono tam wstępu:)
Kupiejne wagody - 2 kl. to raczej domena pozostałych zachodnioeuropejskich turystów plus 1/3 do 1/2 Rosjan.
Plackarta - 3 klasa to Rosjanie, Polacy, Czesi i inne wesołe ludki jadące jeden na drugim.
Tak więc Rosjanie kupują najczęsciej bilety plackartne za max 70 $ i dla tych ludzi kwota 100 $ w tą czy w tamtą to duża suma (podobnie jak u większości obywateli naszego kraju).

Kristofor

mika158
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mika158 » pn 06 mar, 2006 19:24

Czy ktos może mi powiedziec co zrobic jeżeli się chce zostać w jakims mieście na dłużej i ewentualnie które miasta sa takiej wizyty warte :)??

blazey
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: blazey » śr 08 mar, 2006 22:30

Czy ktos może mi powiedziec co zrobic jeżeli się chce zostać w jakims mieście na dłużej i ewentualnie które miasta sa takiej wizyty warte
hyhy bez urazy ale parsknalem smiechem po przeczytaniu

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Bez przesady....

Post autor: ARTURINGA » śr 08 mar, 2006 22:55

WITAM

W 2004 jechałem plaskartnym z Mińska do MOSKWY było wesoło, bezpiecznie i całkiem ciekawie. Z Moskwy wracałem do Katowic Luxem, dobrze ze jechała jeszcze jedna dziewczyna dalej do Bratysławy (Moskwa- Bratysława (Praga))
dosłownie dwie osoby w pociągu przez 25 godzin TO jest NUDA!!!
A w plaskartnym ... zawsze sie coś dzieje... NIE NARZEKAJCIE!!!

Cieszcie sie ze możemy jeżdzić i jeszcze Nas na to stać!

ARTURINGA

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Rozkł‚ady...

Post autor: ARTURINGA » śr 08 mar, 2006 22:58

PS.

www.pkp.pl można tam sprawdzić rozkłady jazdy pociągów, a nawet odjazdy z poszczególnych stacji!!!

Co prawda nie podają cen ale.... Jak pieknie PKP potrafi zaskakiwać!!!

ARTURINGA

ODPOWIEDZ