Biura poł›redniczę…ce w zał‚atwieniu wizy do Rosji - adresy

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Szulik
Administrator

Biura poł›redniczę…ce w zał‚atwieniu wizy do Rosji - adresy

Post autor: Szulik »

W związku z powracającymi pytaniami o adresy biur zajmujących się pośrednictwem wizowym w tym wątku proszę podawać znane wam firmy. Zacznę od sprawdzonych przeze mnie biur.

Biuro Czajka
- miasto: Kraków
- adres www: http://www.biuroczjaka.pl
- ceny: ok 200pln za 1 miesięczną, w ofercie są też inne rodzaje wiz, tranzytowa, roczna, do Kaliningradu.
- doświadczenia: 2 lata temu skorzystałem z ich usług i stwierdzam, że nie było problemów.
mks
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: mks »

Wyszukane przeze mnie w internecie:

Rusopol:
- miasto: Warszawa
- adres www: http://www.rusopol.pl/
- opinie: http://groups.google.pl/groups?q=rusopo ... a=N&tab=wg

Serwis Konsularny:
- miasto: Warszawa
- adres www: http://www.serwiskonsularny.pl/

Wspolnota 2000:
- miasto: Warszawa, Poznań
- adres www: http://www.wizydorosji.pl/

AINA S.C. (Transsyberyjska):
- adres www: http://www.transsyberyjska.pl/index.php ... wizy=rosja
- ich odpowiedz na pytanie o wize 3 miesieczna: cena ~600zl.

Zadna z w/w firm nie była przeze mnie sprawdzana. Póki co szukam dobrej oferty by wyjechac w wakacje do Rosji.
Jedyne opinie jakie uzyskałem to opinia o Rusopolu pochodząca z internetu.
Ostatnio zmieniony czw 23 lis, 2006 13:57 przez mks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gevo4ka
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: gevo4ka »

Dodam swoją opinię na temat RUSOPOLu (www.rusopol.pl)
W lipcu tego roku załatwiałam korespondencyjnie wizę za pośrednictwem tego biura i jestem zadowolona. Jest to najtańsze pośrednictwo wizowe, jakie znalazłam. Nawet po doliczeniu kuriera (Warszawa-Kraków, Kraków-Warszawa) wyniosło mnie to mniej, niż gdybym załatwiała wizę na miejscu w Krakowie.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac »

to i ja dorzuce :) na wiosne tez u nich zalatwialem. sprawnie, szybko i bezbolesnie. w dodatku w sytuacji, gdyby ze wzgledu na regionalizacje nie mogli mi zalatwic wizy, obiecali uczciwie oddac kase (czego nie musialem sprawdzac na szczescie, ale chyba nie byloby problemu). poza tym zdaje sie, ze maja tez oddzial w poznaniu. btw: nie mam zadnych profitow z chwalenia tego biura, po prostu jestem z ich uslug zadowolony i tyle.
Misiek21
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Misiek21 »

Studtour: na stronie jest oferta wyrabiania samych voucherow po 60 zł, ale to niestety lipa. Dzwonilem tam dwukrotnie i za kazdym razem dosyc opryskliwa baba twierdzila, ze zadnych vocuherow nie maja, albo od razu z wiza, albo paszoł won.

Rusopol: faktycznie sa najtansi, choc pracownicy rownie malo przyjazni dla klienta. W okresie przedwakacyjnym na wyrobienie wizy czeka sie ok. 10 dni roboczych.
MarcinKulik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: MarcinKulik »

Jeśli chodzi o Stud-Tour, to mam niedobre doświadczenia. Wizę zamawiałem na Tamce i tam miałem ją odebrać, ale nie było jej w umówionym terminie, bo nie miał kto dowieźć z Belwederskiej [(!) dla nieznających W-wy: podróż autobusem miejskim i przejście kawałka pieszo nie zajmuje razem więcej niż pół godziny]. Gdy dotarłem na Belwederską, okazało się, że wiza jest, ale z błędną datą ! Błąd popełniła ambasada rosyjska, ale nikt z Stud-Touru tego nie sprawdził.
Adzika
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Adzika »

wspolnota 2000 jest swietna
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

Ja polecam AINA S.C. załatwili mi szybko i sprawnie! Z tego co wiem inni którzy u nich robią tez byli zadowoleni... nawet ktos chyba z poznania? robil u nich! bo konsul w Poznaniu cos Marudzil!

Dlatego ich polecam!
NaczelnyFilozof
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: Biura poł›redniczę…ce w zał‚atwieniu wizy do Rosji - adresy

Post autor: NaczelnyFilozof »

Szulik pisze:1. Biuro Czajka
W wakacje 2oo6 załatwiałem przez nich wize turystyczną 30 dni do Rosji. Wszystko Ok.
Naczelny Filozof
Agnieszka82
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Agnieszka82 »

Hej!

Ja byłam już dwa razy w Rosji i dwa razy z transsyberyjska.pl I jestem baaardzo zadowolona. Są tani, jeśli nie najtańsi, w dodatku dla studentów maja zniżki! I rzeczywiście wizują całą Polskę, ja wysyłałam paszport kurierem i nie było żadnych problemów, półtora tygodnia później dostałam paszport z wklejoną wizą. Z tego co widzę to mają też wizy wielkokrotne i same zaproszenia. Ja kupowałam wizę 30 dniową.

Ich dane to:
www.transsyberyjska.pl
www.aina.pl
krzysiekmazur
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: krzysiekmazur »

W którym z tych biur najpewniej byloby zalatwic wize 3 miesięczna?
ma ktos doswiadczenia z wyrabianiem 3 miesięcznej?
prosze o rade.
woś
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: woś »

W Ruspolu wiza do Rosji kosztuje 540zł. To tyle co samolot Moskwa-Irkuck. Jakieś szalenstwo!!!
Funia34
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Funia34 »

Zdecydowanie odradzam STUD-Tour a zwłaszcza jakikolwiek kontak z Panią ŻANNĄ BARTOSIK. Wizy owszem załatwili, ale kosztowało nas to sporo wysiłku i nerwów. Oni tam są kompletnie nie komunikatywni, zupełnie nie odpowiadają na pytania, albo coś wymyślają. Mieli załatwiać również bilety, ale dzięki !!!! Zreszta po dłuuuugiej korespondencji polecili zupełnie inną trasę, nie wiadomo dlaczego ??? Na pytanie do kogo ewentualnie moglibyśmy złożyć skargę, usłyszałam, że nie warto bo Pani Żanna jest żoną szefa Stud-Tour. "Fajna" firma rodzinna. NIE POLECAM !!!!!
Arla
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

Obecnie i my załatwiamy wizy!

Jeżeli ktoś jest zainteresowany? odsyłam na naszą stronę oraz do działu OPINIE.

Co do w/w firmy przez FUNIE34... nieco przykro to słyszeć (pisze to jako Zwykły Turysta)!
Każdy z Nas chce być profesjonalnie i miło "obsłużony" ...
Czy jeżeli chodzi o bilety, czy o wizy!

Faktem jest ze rynek wschodni jest nieco... trudny!
(Rosjanie np podnieśli BEZ INFORMOWANIA ceny konsularne!, ceny biletów są ABSOLUTNIE nieprzewidywalne na 100%! nawet mając informacje z Dworca kolejowego bywa inaczej z ceną w kasie!)

Ale... mimo to o danej firmie czy biurze... decydują klienci!

Dlatego... no niestety Klient Nasz Pannnnn ;-)
Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Goroh »

moj paszport doslownie wczoraj wrocil z Warszawy. do Stud-Tour nie mam zadnych zastrzezen. robilem wize mongolska i rosyjska- wszystko odbylo sie bez najmniejszych problemow.
na bierzaco kontakt z kims przez gg, az dziwne ze maja tak rozne podejscie do klienta!
to ja wspomnialem na forum o tym, ze ta firma zajela sie zalatwianiem biletow- do glowy mi nie przyszlo ze az tak tragicznie mogloby to wygladac w praktyce...!!!
pzdr

PS
nie mam udzialow w tej firmie :wink:
krzysiekmazur
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Co do Studtour to tez mam niemile doświadczenia.Podejscie do klienta tragiczne!Nie odpowiadają na maile.Gdy odezwalem sie do nich na GG kazali mi "chwilke zaczekać"...po 2 godzinach dostalem cząstkową odpowiedz na moje pytanie.Teraz zalatwiam 3 miesięczną wize przez Serwis Konsularny.Mila obsluga i tańsze wizy. 480 zl za 3 miesięczną (w cenę wliczona jest przesyłka zwrotna). W Studtour zażyczyli sobie 510 zl.
Kiedy odbiore wize , dam znać czy wszystko ok.
Pozdrawiam!
krzysiekmazur
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

WLASNIE ODEBRALEM WIZE Z SERWISU KONSULARNEGO.WSZYSTKO WPORZąDKU.PROFESJONALNA FIRMA I MILA OBSLUGA.
POLECAM!
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

a ja zadałem 1 to samo pytanie dotyczące wizy (mój konkretny przypadek) w Rusopolu, Serwisie Konsularnym, AINA S.C. Transsyberyjska, Czajka i STUD-TOUR...i co?...otrzymałem 5 różnych odpowiedzi...śmieszna, ale nadal nie wiem jaką wizę wyrobić...konsulat też mało pomocny...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
Funia34
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Funia34 »

Szukajcie a znajdziecie !!! STUD - TOUR zawalił w kwestii biletów, ale polecam www.lwow.info i Pana Wasyla - już mamy bilety w tamtą stronę czyli do Uzbekistanu, powrotne są w trakcie załatwiania. I ta cena !!! Razem z pośrednictwem o wiele, wiele taniej niż w Stud -Tourze podawali na początku jak opowiadali bajki o załtwieniu biletów. Podróż robi się coraz bardziej realna.
Arla
Maryś
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Maryś »

Przy załatwianiu wizy turystycznej nie polecam żadnego biura pośrednictwa w Poznaniu. Udzielają niedokładnych informacji a ceny jakie sobie życzą za usługę są kosmiczne, a i tak nie potrafią załatwić wizy 30 dniowej.
Zdecydowanie polecam biura Aina z Krakowa oraz biuro WADI.

Mariusz
Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Goroh »

na travelbicie STUD-TOUR sie ustosunkowalo w sprawie narzekan klientow,
dla niezadowolonych i pokrzywdzonych przez firme, wspominaja cos o reklamacjach:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam!
Szanowni Państwo, jestem menadżerem firmy STUD-TOUR i od kilku dni śledzę dyskusję na tym forum. Po zbadaniu opisanych spraw, oświadczam, że czujemy się winni z powodu zaistniałych sytuacji. Ze względu na rozszerzenie działalności, od kwietnia b.r. nasza firma przechodziła reorganizację, dlatego czasami się zdarzało, iż osoba niekompetentna zajmowała się sprzedażą biletów kolejowych. W tej chwili staramy się o uzyskanie certyfikatu jakości ISO 9001, robimy wszystko, by podobne sytuacje więcej się nie powtórzyły.
Jeżeli chodzi o Pana Leszka (specjalista ds. sprzedaży biletów lotniczych) owszem, jest specyficzny, nie mniej jednak posiada ogromną wiedzę w zakresie sprzedaży biletów lotniczych, ponieważ ponad 30 lat pracował jako kasjer lotniczy w firmie LOT. Pan Leszek nie prowadzi sprzedaży biletów kolejowych.
W związku z powyższym, osoby pokrzywdzone proszę o kontakt (marketing@stud-tour.edu.pl), w celu rozpatrzenia reklamacji.
Z wyrazami szacunku,
Natalia Bogdanowicz, menadżer firmy STUD-TOUR.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

pzdr
terra_infinita
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

TERRA INFINITA

Post autor: terra_infinita »

Nieskromnie polecę ... nasze własne biuro :)

TERRA INFINITA - na szlaku od 1999 roku. Organizujemy wycieczki, wyprawy i indywidualne wypady - Rosja, Białoruś, Ukraina, Kraje Bałtyckie, Albania .... Pomagamy również w uzyskaniu wiz - więcej szczegółow na naszej stronie internetowej www.terra-infinita.pl

pozdrawiam i zapraszam serdecznie
Krzysztof Hoffmann
dyrektor biura
jasq
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jasq »

Korzystałem ze STUD-TUR. Potrzebowałem wizy dwukrotnej na 3 m-ce. Na Belwederskiej w jednym biurze (nie pamiętam którym - po schodkach w górę) stwierdzili że taka nie istnieje, w drugim (białe z zewnątrz, parter) chcieli ok. 720 zł, Stud Tur załatwił za 600. Dużo to kasy ale chyba nikt taniej nie robił. Kontakt OK i wizy były dobre.
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

jasq, ja w Serwisie Konsularnym na Krakowskim Przedmieściu za 1 miesięczną 2 krotną zapłaciłem 356 zł.
szybko i miło
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

ostatnio miałem rozmowę z konsulem i... w kwestii Wiz turystycznych nic w najbliższym czasie raczej nie będzie zmieniane!!! czyli MAX 30 DNI!

Natomiast podpowiedział nam (Mi i wspólniczce ) ze będą pewne ułatwienia np . podczas imprez sportowych.

Tak więc Turystyczna dalej 30 DNI .. chociaż poznałem sposób nieco wydłużenia ;-)

My obecnie wyrabiamy wizę 30 dniową za 290pln! (Z wałczerem włącznie!)

Zaprawszam
magok
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: magok »

A czy ktoś orientuje się jak zrobić wizę do Rosji na okres 4-6 miesięcy?
Awatar użytkownika
CarlosRu
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: CarlosRu »

Jak wiadomo Konsulat FR w Polsce wydaje wizy turystyczne, biznesowe, humanitarne i w celach naukowych, prywatne, tranzytowe. I z tego, co się orientuję to jedynie wiza biznesowa oraz humanitarna mogą być wydane na okres do 3 mies., lub 12 mies (ewent. 6 mies), ale trzeba pamiętać, że od jakiegoś czasu wizy do Rosji mają ograniczenie, że można przebywać na terenie Federacji Rosyjskiej połowę czasu, na który przewidziana jest wiza. Na pozostały czas trzeba opuścić terytorium Rosji, tak aby łącznie nie przekroczyć połowy czasu na jaki wydano wizę. Tak więc jeśli planuje się przebywać 3-4 mies., trzeba ubiegać się o wizę 6 - 12 mies. Tak przynajmniej było jeszcze w grudniu 2007. Jeśli coś się zmieniło, to chętnie się dowiem przed kolejnym wyjazdem. Więcej na stronie Konsulatu
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

Na pewno ograniczenie nie dotyczy wiz Turystycznych, bo wydawane są na max okres 30 dni. Jezeli chodzi o FR.

Jest też różnica miedzy terminem ważności wizy a okresem pobytu wizowego.

np. polska wiza 3 miesięczną (jak sama nazwa wskazuje na pobyt do 90 dni!) może być wydana w okresie ważności 6miesiecy! czyli wydana jest np. 01.01.2008 do 30.06.2008r ale nieznaczny to ze można przebywać pół roku!!!
Wiza jest 3 miesięczna dokładnie na 90 dni pobytu czyli w okresie 6 miesiecy możemy być 90 dni w Polsce!

Są to ogólne przepisy międzynarodowe! żadne nowości! ;-)
Co ciekawe wizy zazwyczaj podaja ilość dni! np 30, 45, 90, 180.
Dlatego nikogo nie interesuje ze np. Lipiec ma 31 dni i sie spóźniłem, przy wizie od 01.07-30.07.2008r

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
CarlosRu
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: CarlosRu »

Oo, też to dobrze wiedzieć, tym bardziej od kogoś kto się zajmuje taką obsługą wizową. Owszem nikt tu nie odkrywa niczego nowego... ktoś tak twierdził? Tylko można było się zdziwić dostając wizę roczną do Rosji już w 2 połowie 2007 roku, że pozwalała ona przebywać na jej terytorium tylko pół roku (a wyrobienie nowej było możliwe tylko po anulowaniu lub upłynięciu tej), tymczasem wiza roczna przed 2007 r. była wizą roczną. I można było odnieść takie wrażenie, że Rosja te "ogólne przepisy międzynarodowe" poznała późno, szczególnie niedługo przed przystąpieniem Polski do stefy Schengen. Jakie wizy w odpowiedzi zaczęli dostawać Rosjanie jeżdżący do Polski? Podobne, np. wiza na 3 mies., z możliwością przebywania przez 1,5 mies. Ciekawe jakie wizy zaczniemy dostawać jak pojawi się u nas "tarcza"?
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

Wizy takie jak opisuje polskie są w praktyce od kilku lat! wiec...
A ze Rosja zawsze robiła kłopoty z wizami?... taka tradycja chyba ;)

np. nikt w Rosji nie przewiduje możliwości zwiedzania Rosji i innego państwa po czym powrotu do Rosji i przejazdu powyżej 10 dni! lub dalszego zwiedzania!

Nikt tez nie przewiduje dłuższego pobytu turystycznego niż 30 dni!
Co dziwi bo na tak ogromny kraj 30 dni to wyjątkowo mało czasu!

Następna sprawa, mimo ze Polacy jako jedyni!!! z UE nie muszą posiadać wizy Tranzytowej przez FR... zdarzały sie aresztowania i wzywanie konsula RP... co najmniej DZIWNE!!! (W celu wyjaśnienia sprawy!)

Również zastanawiające... dlaczego tolerowane jest ubezpieczenie dwóch jedynie słusznych firm? EUROPA i HESTIA przy wyrabianiu wizy Turystycznej (zresztą jakiejkolwiek!)

Po prostu Rosjanie niechętnie stosują sie do przepisów międzynarodowych, (gorzej tylko wygląda to na Białorusi). A przepisy Własne - Rosyjskie niestety traktują jako ważniejsze niż inne umowy itd.

Ale ... to już zupełnie inny temat.
Zablokowany