Biura poł›redniczę…ce w zał‚atwieniu wizy do Rosji - adresy

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

znam zamet z okresem przebywania w ciagu trwania wizy okreslana ilosc dni..
jednak, "troche" .. ok calkowicie o tym zapomnialem i na wizie 18.01.07 - 17.01.08 przebywalem w rosji ponad 300 dni :/ , jeden okres mam, w ktorym przez ponad 6 miesiecy nie wyjechalem z rosji !!
wszystko jest ok i dali mi nastepna wize. Widocznie nikt tego nie liczy i nie sprawdza, taka komunistyczna bajka, lecz z drugiej strony jesli sie do czegos przyczepic to juz jest do czego.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Wiem ze na lotniskach... wyskakuje im troche twoich danych ;-)
A czy ktos z tym cos robi? to juz zalezy od człowieka!

są dobrzy pogranicznicy! (właściwie takich to nie ma!)
i... są Cwaniaki! - Wnikacze! (a taki zawsze cos tam sobie znajdzie!)
sa też... Kwitolodzy... bo on ma tak w regulaminie i... KONIEC!

to po prostu szczęście!
Raisa
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wiza i voucher

Post autor: Raisa »

Witam-mieszkam w Poznaniu,niedlugo pojde na ul.Bukowskiej-zalatwic wize do Rosji,ale czegos tutaj nie rozumiem.Czy mam przed wyrobieniem wizy zalatwic ubezpieczenia,mimo mam czas do wakacji? Poza tym chce miec wize turystyczna-jednokrotna ale do 15 dni.Czy jest taka wiza? Gdzie mozna to zalatwic taniej? Skad mam wziac voucher? Jade tam prywatnie.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

Raisa

Poczytaj najpierw czego Rosja wymaga? dane są na ich stronie ambasady.
Awatar użytkownika
Jelena
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Jelena »

W Poznaniu na pewno poproszą o ubezpieczenie firmy Europa lub Hestia - trzeba je dołączyć do dokumentów. Jeśli jedziesz prywatnie i nie musisz przesadnie oszczędzać, radzę po prostu zwrócić się do biura podróży, które o wszystko zadba - ubezpieczy Cię w odpowiedniej firmie, wystawi voucher i załatwi wizę turystyczną. Biur jest sporo, osobiście sprawdziłam TB Alces (Zwierzyniecka 10) - tam wykupiłam ubezpieczenie Europa (153 zł, ale na 4 miesiące) i załatwiłam wizę białoruską - pośrednictwo 183 zł.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

Jelena

Na prawde chcą tylko EUROPE i HESTIĘ? Niesamowite :lol:
Awatar użytkownika
Jelena
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Nie bądź złośliwy, już ten temat poruszaliśmy. Ale podkreślę jeszcze raz, iż:
- na stronie internetowej do niedawna nie było informacji o tym ubezpieczeniu, teraz pojawiła się, ale żadna konkretna firma nie jest wspomniana, zacytuję:
"7. Ubezpieczenie zdrowotne z pokryciem €30 000 ważne we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Polisa powinna pokrywać cały okres ważności wizy oraz wszystkie zaplanowane dni pobytu"
- wydział konsularny w Warszawie poinformował mnie, iż ubezpieczenie może być dowolnej firmy.
Także Twoje rady, żeby sobie poczytać są niekompletne.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

JELENA

Spotykam sie z Konsulem w sprawach wizowych przynajmniej raz w miesiącu!
(a czasami częściej!)

Więc jak myślisz... mam rozeznanie w temacie i aktualne dane?
A ponieważ tak na prawdę wszystkie konsulaty FR są podobne do siebie i mają raczej te same ustalenia (i oficjalne, i nie oficjalne....) to troszkę temat znam!

Fakt nie ma OFICJALNIE! podanej sprawy dot. ubezpieczeń, jaka ma to być firma?....
co nie znaczy ze... nie ma cichego przyzwolenia na pewne praktyki! ;-)
Awatar użytkownika
Jelena
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Ja nie kwestionuję Twojej znajomości tematu, zwracam tylko uwagę, że akurat w tym przypadku skierowanie Raisy na stronę ambasady nie wystarczy.
Awatar użytkownika
sheyk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: sheyk »

Witam Państwa.

Może zacznę od tego, że się przedstawię:

Sylwester Borowski
visa-spec-jd mercury

Nawiązując do wypowiedzi Pani Natalii z STUD-TOUR...
Hmm co można dodać, czasem trafi się ktoś niekompetentny w biurze, a potem trzeba się za takiego tłumaczyć, z jednej strony mogę powiedzieć, że wiem coś o tym, z drugiej, że klienci nie mają pojęcia jak załatwia się wizy do FR.
Sam stałem niejednokrotnie od 19:00 pod konsulatem aby coś załatwic, ale czego nie robi się dla klientów...
jak to mawia przysłowie... "...uśmiech klienta otrzymującego wizę...-BEZCENNE..."
Pozdrawiam
Sylwester Borowski
Sylwester Borowski

Awatar użytkownika
sheyk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Re: Biura poł›redniczę…ce w zał‚atwieniu wizy do Rosji - adresy

Polecam www.wizy-hotele.pl

"Sprawy nierealne załatwiamy od ręki, na cuda trzeba czekać około 24h..."

POZDRAWIAM
Sylwester Borowski
Consistio
Ostatnio zmieniony czw 03 lut, 2011 01:59 przez sheyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Sylwester Borowski

Izabela.
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Izabela. »

Stud- Tour chyba się nieustannie reorganizuje, bo rokrocznie są problemy z niekompetentnymi pracownikami. Rok temu wyjechałam za pośrednictwem tej firmy do Rosji, na miejscu usłyszałam, że wyjazd nie jest opłacony, a STUD-TOUR nie odbierał telefonów. oczywiście można się już było spodziewac wcześniej czym pachnie ta firma, bo umowa którą mi przysłali roiła się od błędów (np wyjazd w lipcu a wiza na wrzesień). Do tego niewyobrażalne chamstwo pani Ż. - musze powiedzieć, że kontakty z tą firmą były najbardziej egzotyczną częścią mojej wycieczki

Goroh pisze:na travelbicie STUD-TOUR sie ustosunkowalo w sprawie narzekan klientow,
dla niezadowolonych i pokrzywdzonych przez firme, wspominaja cos o reklamacjach:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam!
Szanowni Państwo, jestem menadżerem firmy STUD-TOUR i od kilku dni śledzę dyskusję na tym forum. Po zbadaniu opisanych spraw, oświadczam, że czujemy się winni z powodu zaistniałych sytuacji. Ze względu na rozszerzenie działalności, od kwietnia b.r. nasza firma przechodziła reorganizację, dlatego czasami się zdarzało, iż osoba niekompetentna zajmowała się sprzedażą biletów kolejowych. W tej chwili staramy się o uzyskanie certyfikatu jakości ISO 9001, robimy wszystko, by podobne sytuacje więcej się nie powtórzyły.
Jeżeli chodzi o Pana Leszka (specjalista ds. sprzedaży biletów lotniczych) owszem, jest specyficzny, nie mniej jednak posiada ogromną wiedzę w zakresie sprzedaży biletów lotniczych, ponieważ ponad 30 lat pracował jako kasjer lotniczy w firmie LOT. Pan Leszek nie prowadzi sprzedaży biletów kolejowych.
W związku z powyższym, osoby pokrzywdzone proszę o kontakt (marketing@stud-tour.edu.pl), w celu rozpatrzenia reklamacji.
Z wyrazami szacunku,
Natalia Bogdanowicz, menadżer firmy STUD-TOUR.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

pzdr
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WITAM

Z moich Gestapowskich informacji wynika ;-)...
Ze firma STUD-TUR ma po prostu ogromne długi... czy jest to prawda czy nie? nie wnikam.
Słyszałem o różnych kwotach... 350.000, 150.000 ... itd... nie oficjalnie szepta się o różnych nie zapłaconych rachunkach tej firmy w kilku, miejscach...
Za to Pani Żanna? jeździ najnowszym Peurgotem... można i tak :-)

tyle my wiemy ;-)

Ale powiem tak...
"Pastuszek na łące, kolo krowy chodzi... ja idę do domu, co mnie Stud-Tur obchodzi" :-)
jacent
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Wizacenter

Post autor: jacent »

Witam serdecznie .

Czy ktoś z Was korzystał z usług biura Wizacenter z Poznania ul. Łąkowa 17/32 w zakresie pośrednictwa wizowego?
Kuszą cenami, ale jak jest z jakością i terminowością??
Znajdzie się osoba która korzystała i jest zadowolona/niezadowolona??
Pozdrawiam
Jacek
namibi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: namibi »

ARTURINGA pisze:WITAM

Ze firma STUD-TUR ma po prostu ogromne długi... czy jest to prawda czy nie? nie wnikam.
Słyszałem o różnych kwotach... 350.000, 150.000 ... itd... nie oficjalnie szepta się o różnych nie zapłaconych rachunkach tej firmy w kilku, miejscach...

tyle my wiemy ;-)

Ale powiem tak...
"Pastuszek na łące, kolo krowy chodzi... ja idę do domu, co mnie Stud-Tur obchodzi" :-)
Ależ nie trzeba robić skomplikowanych działań wywiadowczych, wystarczy wejść na strony
kilku firm windykacyjnych (Kaczmarski Inkasso i Martins) oraz na stronę Wojskowej Agencji Mieszkaniowej - oddział W-wa, gdzie można się przekonać, że lokal zajmowany obecnie przez firmę Stud-tour zajmowany jest bezumownie i toczy się sprawa o jego zwolnienie.
Można też poczytac ostatni raport roczny firmy E-card.
Doprawdy nie wiadomo, co tu reorganizacja firmy (faktycznie odbywająca się bez ustanku, obejmująca kasjerów, lektorów etc.) ma tu do rzeczy.
Na ile znam procedury windykacyjne (a myśl o zaznajomieniu się z nimi pojawiła się w mojej głowie właśnie w wyniku kontaktu z firmą Stud-tour) "osoby pokrzywdzone" pewnie kontaktowały się w firmą Stud-tour, zanim zdecydowały się na zwrócenie się do firm windykacyjnych, ale pewnie w Stud-tourze trwała wtedy reorganizacja i dlatego nie odpowiadano na wezwania (ani nawet na telefony).
Awatar użytkownika
sheyk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Re: Wizacenter

jacent pisze:Witam serdecznie .

Czy ktoś z Was korzystał z usług biura Wizacenter z Poznania ul. Łąkowa 17/32 w zakresie pośrednictwa wizowego?
Kuszą cenami, ale jak jest z jakością i terminowością??
Znajdzie się osoba która korzystała i jest zadowolona/niezadowolona??

Tak się składa, że dziś wchodziłem na ich stronę i z cennika wynika, że wiza turystyczna do Rosji do 14 dni kosztuje u nich około 600 PLN.
Nie wiem czy to kusząca oferta, ale u nas kosztuje 321,00 PLN BRUTTO bez względu czy na 14 czy 21 dni.
Proszę dokładnie czytać, co ludzie piszą.
Oni za sam Voucher liczą sobie 150,00 PLN + VAT, a jak podróż powyżej 14 dni to 300,00 PLN + VAT, to tego należy dodać opłatę konsularną, prowizję, bo to u nich oddzielna kwestia i polisę.

U nas cena całkowita to 321,00 PLN + koszt polisy, nie ukrywamy naszych cen, są na naszych stronach.

www.jdmercury.com.pl

www.wizy-hotele.pl
jacent
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: Wizacenter

Post autor: jacent »

Witam.

[/quote]Nie wiem czy to kusząca oferta, ale u nas kosztuje 321,00 PLN BRUTTO bez względu czy na 14 czy 21 dni.
Proszę dokładnie czytać, co ludzie piszą.
Oni za sam Voucher liczą sobie 150,00 PLN + VAT, a jak podróż powyżej 14 dni to 300,00 PLN + VAT, to tego należy dodać opłatę konsularną, prowizję, bo to u nich oddzielna kwestia i polisę.

U nas cena całkowita to 321,00 PLN + koszt polisy, nie ukrywamy naszych cen, są na naszych stronach.
www.jdmercury.com.pl
www.wizy-hotele.pl[/quote]

W Wizacenter cena wizy z własnym zaproszeniem to 158 zł + 61 zł więc nie aż tak drogo.
Nie wnikam w cenę vouchera, jestem zainteresowany zwykłą wizą na zaproszenie.
Pozdrawiam
Jacek
pietruch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: pietruch »

heja, a ile mniej więcej czasu trwa załatwienie vouchera i wizy przez biuro sie tym zajmujące?
I czy jak juz mi to załatwią to koniec formalnosci i dalej mogę podróżować na właśna ręke, czy trzeba cos jeszcze załatwić w kraju, na granicy lub w Rosji gdzies sie medlować/zgłaszać?
Awatar użytkownika
sheyk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

pietruch pisze:heja, a ile mniej więcej czasu trwa załatwienie vouchera i wizy przez biuro sie tym zajmujące?
I czy jak juz mi to załatwią to koniec formalnosci i dalej mogę podróżować na właśna ręke, czy trzeba cos jeszcze załatwić w kraju, na granicy lub w Rosji gdzies sie medlować/zgłaszać?

Termin załatwienia vouchera i wizy przez biuro zależy od szybkości i profesjonalizmu biura.
W naszym przypadku, zgromadzenie dokumentów odbywa się błyskawicznie...
Wnioski składamy w następnym dniu roboczym, co spowodowane jest dużymi kolejkami...

Jak otrzymasz wizę i wyjedziesz w podróż, to warto pamiętać o rejestracji, która powinna nastąpić w terminie do 3 dni roboczych od momentu wjazdu do Rosji.
Na granicy otrzymasz "kupon owir" (A i B), część A należy zostawić w hotelu, czy biurze w Rosji, które jest organem rejestrującym. Część B, należy okazać na granicy w drodze powrotnej.
Nieokazanie części B podczas powrotu, to mandat od 1500,00 RUR...
Sylwester Borowski

pietruch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: pietruch »

aha, czyli jak dobrze rozumiem, to biuro załatwia ten voucher na tej zasadzie, ze udostępnia miejsce gdzie moge go poprostu podstęplować?
Awatar użytkownika
sheyk
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

pietruch pisze:aha, czyli jak dobrze rozumiem, to biuro załatwia ten voucher na tej zasadzie, ze udostępnia miejsce gdzie moge go poprostu podstęplować?

Generalnie sam voucher ni jak sie ma do rejestracji na terenie FR...

W zasadzie rejestruje sie Pan w hotelu, do jakiego Pan jedzie.
Jeżeli hotel jest daleko, daleko, a podróżuje Pan np.: autem, to mozliwe jest dokonanie rejestracji np. w biurze swiadczacym takie uslugi. Takich biur jest bardzo duzo, wiec ze znalezieniem nie bedzie problemu.
Jezeli jedzie Pan np. do Moskwy i podrozuje Pan pociagiem, lub samolotem, to na miejscu jest Pan w ciagu doby, wiec docelowy hotel w ktorym ma Pan rezerwacje powinien wykonac taka usluge w dniu przyjazdu i zameldowania sie w hotelu.

Teoria i praktyka to dwie rozne corki zycia, wiec to co Pan zrobi, to Pana sprawa, w zasadzie rola biura posredniczacego konczy sie na pozyskaniu vouchera i docelowo wizy.
Sylwester Borowski

maurycy
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

OSKAR

Post autor: maurycy »

www.wizadorosji.pl - Centrum Turystyki OSKAR - szybko,sprawnie,na medal!!!
alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: alainen »

ARTURINGA pisze:WITAM

tyle my wiemy ;-)

Ale powiem tak...
Nie, no podsumowanie bezbłędne! Gratuluje oratorstwa!!! Super! Czytam bo planuję wyjazd do Rosji wiec takie info na wagę złota :-) pozdr
NATI
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: NATI »

mks pisze:Wyszukane przeze mnie w internecie:

Rusopol:
- miasto: Warszawa
- adres www: http://www.rusopol.pl/
- opinie: http://groups.google.pl/groups?q=rusopo ... a=N&tab=wg

Serwis Konsularny:
- miasto: Warszawa
- adres www: http://www.serwiskonsularny.pl/

Wspolnota 2000:
- miasto: Warszawa, Poznań
- adres www: http://www.wizydorosji.pl/

AINA S.C. (Transsyberyjska):
- miasto: Kraków
- adres www: http://www.transsyberyjska.pl/index.php ... wizy=rosja
- ich odpowiedz na pytanie o wize 3 miesieczna: cena ~600zl.

Zadna z w/w firm nie była przeze mnie sprawdzana. Póki co szukam dobrej oferty by wyjechac w wakacje do Rosji.
Jedyne opinie jakie uzyskałem to opinia o Rusopolu pochodząca z internetu.
NATI
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: Biura poł›redniczę…ce w zał‚atwieniu wizy do Rosji - adresy

Szulik pisze:W związku z powracającymi pytaniami o adresy biur zajmujących się pośrednictwem wizowym w tym wątku proszę podawać znane wam firmy. Zacznę od sprawdzonych przeze mnie biur.

1. Biuro Czajka
- miasto: Kraków
- adres www: http://www.biuroczjaka.pl
- ceny: ok 200pln za 1 miesięczną, w ofercie są też inne rodzaje wiz, tranzytowa, roczna, do Kaliningradu.
- doświadczenia: 2 lata temu skorzystałem z ich usług i stwierdzam, że nie było problemów.

2. Stud-Tour
- miasto: Warszawa, możliwość załatwienia korespondencyjnie
- adres www: http://www.wizy.stud-tour.edu.pl/
- ceny: ok. 200pln za 1 miesięczną turystyczną. W ofercie jest też wiele innych rodzajów wiz, do różnych krajów b. ZSRR i Azji
- doświadczenie: 1,5 roku temu korespondencyjnie załatwiałem wizę przez ta firmę i wszystko było ok.
NATI
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

czy ktos zalatwial w firme rusopol wize.slyszalam ,ze sa super
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

jaaa...

a nas to nikt nie podaje :-/

BIELSKO-BIAŁA
www.wadi.pl -->> WIZY
www.wadi.com.pl ->> WIZY
www.ruskibazar.pl wizy podane w formie "kup teraz"

;-)
SerwisWizowy.pl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: SerwisWizowy.pl »

Witam,

My też istniejemy :)
SerwisWizowy.pl
Zapraszam!
SerwisWizowyPL
Wizy do Wszystkich Krajów
jasnezenie
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: jasnezenie »

Polecam firme obecnego na tym forum Artura: www.wadi.pl ; wizy dostałem przed obiecanym terminem, rewelacyjny kontakt.

Jak wybieracie firmę, zwracajcie uwage na terminy, moi rodzice pojechali do Rosji pod koniec czerwca. Złozyli wnioski wizowe 4 tygodnie przed wyjazdem i dostali dzień wcześniej, do końca nie byli pewni czy nastepnego dnia wyjeżdżają. Nie będę robij tamtej firmie antyreklamy, wystarczy, że polece inną, solidną:)
Znam 94-letniego starca, który całe życie pił, dziś jeszcze pije i jest zdrów jak ryba. Brat jego natomiast nie brał nigdy kropli do ust i umarł, mając 2 lata. (Julian Tuwim)
teho
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: teho »

Czy ktos załatwiał wizy do Rosji przez Cetrrum Turystyki Oskar?? jakie doświadczenia?

http://wizadorosji.pl/
Zablokowany