wyjazd do rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
pk

wyjazd do rosji

Post autor: pk »

chetnie byn zwiedził ten ktraj ale nie mam ekipy wiec moze ktos sie zdecyduje i zbiezemy mała gromadke na wyjazd

Gość

Post autor: Gość »

też myślę o wyjeździe do Rosji.
mendi1900@wp.pl

Awatar użytkownika
Miszania
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Miszania »

куда и когда??

Lowca1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Lowca1 »

W lipcu wybieram sie do Wladywostoku.Ktos sie wybiera? :)

marlena
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: marlena »

jakie przykre niespodzianki moga mnie spotkać w Rosji

Gość

marlena pisze:jakie przykre niespodzianki moga mnie spotkać w Rosji
To brzmi jak stwierdzenie, a miało to być chyba zapytanie?

SSSGGG

Post autor: SSSGGG »

Dokladnie takie same jak w kazdym innym kraju. Zachowuj sie zgodne z zasadami zdrowego rozsadku, przestrzegaj przepisow i... lepiej nie kupuj najtanszej wodki ;)
Jakos nie przychodzi mi do glowy zadna specyficznie rosyjska niespodzianka.
No moze to, ze jak sie wybierzesz na poludniowo-zachodni Kaukaz to prawdopodobienstwo trafienia na jakas strzelanine jest wyzsze niz np. w Kielcach, oraz to ze na Syberii w lasach sa strasznie zarloczne komary i meszki.

piotr

Post autor: piotr »

czy ktoś wie jak dzis jest z praca na ukrainie w związku z wigilią

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

w szkołach przerwa trwa od 01.I.2006 do 10.I.2006...
dziś jest normalny dzień pracujący...wolne dni będą od 07.I.2006-09.I.2006

1 января (выходной день в воскресенье) переносится на 2 января (понедельник);
- 7 января (выходной день в субботу) переносится на 9 января (понедельник);
Ostatnio zmieniony pt 06 sty, 2006 14:51 przez mlody78, łącznie zmieniany 1 raz.
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

marlena-

Post autor: marlena- »

a co z ciągłymi rewizjami, sprawdzaniem wiz, kradzieżami?

SSSGGG

Z kradziezami chyba tak jak przecietnie wszedzie. Wystarczy uwazac. Po prostu zachowuj sie zgodnie z zasadami zdrowego rozsadku jak wszedzie na swiecie.
Co wiz - przeciez zaznaczylem, przestrzegaj przepisow. W przeciwnym wypadku dzialasz na wlasna odpowiedzialnosc (to chyba tak jak w kazdym kraju?). Jesli masz papiery w porzadku - nikt Ci nic nie zrobi.
Rewizji nie spotkalem poza granica. Nikt Cie nie bedzie przeszukiwal nagle w bialy dzien po srodku ulicy jezeli, powtarzam, nie naruszasz zadnych przepisow. Generalnie milicja sie nie czepia turystow, wystarcza im gastarbeiterzy z Azji Srodkowej.

No moze jedna uwaga. Poniewaz istnieje pewne zagrozenie terrorystyczne to np. przy wejsciu do lepszej knajpy moga Cie poprosic o otwarcie torebki. Ale (moje osobiste doswiadczenie) czesciej Cie to spotka np. w Turcji niz w Moskwie.

No i nie radze pic alkoholu na ulicy - ostatnio za to sie sciga. Moze niezbyt sumiennie, ale po co kusic los?

Aha, jedna wazna rzecz. W muzeach sa ceny dla turystow i dla miejscowych. Nie radze sie klocic o cene - najprawdopodobniej niczego nie osiagniesz, tylko stracisz czas.

marlena-

slyszalam, ze po Rosji ciezko sie podrozuje bo sa falszowane mapy, moze mi kos pomuc w tym temacie?pisze prace o czynnikach utrudniajacych rozwoj turystyki w tym kraju i bede wdzieczna za kazda informacje w tym temacie

SSSGGG

Jezeli chcesz podrozowac po tajdze z GPS w reku i wedlug map topograficznych - mozesz miec problem.
W przypadku mniej ekstremalnych wypraw - nie powinno byc problemow. Plany miast sa ok, podobnie mapy samochodowe.

Jesli chodzi o falszowanie map - dotyczy to zloz ropy czy gazu oraz (wiadomo) terenow wojskowych. Falszowanie polega glownie na recznej niewielkiej zmianie wspolrzednych kartograficznych lub na pomijaniu jakichs obiektow. No i jeszcze mapy topograficzne z mala skala sa bardzo trudno dostepne w handlu detalicznym.

marlena-

wiec jesli wezme zwykla mape turystyczna to nie bede miala problemow z poruszaniem sie? a czy jest cos co mi bardzo utrudni wycieczke po tym kraju?gdzie moge znalezc takie informacje? blagam, pomozcie!

SSSGGG

Nie ma problemow z poruszaniem sie wg map turystycznych czy topograficznych. A tym bardziej nie ma problemow z poruszaniem sie po miescie czy drogami samochodowymi. Albo inaczej - nie ma wiekszych problemow niz w innych krajach. Wiadomo, nigdzie nie ma idealnych map. Najlepiej jest miec trzy rozne ;)
Jezeli masz wystarczajaco duzo pieniedzy na przejazdy, noclegi i jedzenie oraz przestrzegasz przepisow administracyjnych - nie masz zadnych problemow.
Jezeli nie masz pieniedzy - ilosc problemow jest proporcjonalna wzgledem brakow gotowki.

Anika

Fotografowanie w Rosji

Post autor: Anika »

A Ja mam pytanie o to czy są jakieś problemy z wwiezieniem do Rosji profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Chce pojechać do Moskwy troche pofotografować, a jakimś kompaktem to nie ma efektu. Czy może sie zdarzyc że mnie nie wpuszcza albo zarekwiruja sprzet???

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac »

no jak wleziesz do super tajnej zony wojskowej, to bez watpienia :D

SSSGGG

Nie ma zadnego problemu. Tylko wpisz go to tzw. "tamozennoj deklaracii" (deklaracji celnej) przy wjezdzie i zaznacz najlepiej zanizona wartosc ;) choc i tak nikt tego nie czyta.
A dalej tylko uwazaj na zlodziei.

kandyd17

Post autor: kandyd17 »

witam! organizuję wyprawę do Pekinu przez Mongolie, powrót przewidziany jest BAMem z Władywostoku[chciałbym też odbić do jakucka albo gdzie indziej w głęboką syberię] na północ od Bajkału, powrót z Irkucka samolotem do Moskwy [lub koleją jak kasy zabraknie].

Termin: połowa lipca (jeszcze do uzgodnienia)
Czas trwania: 1,5m-c - 2m-c
Kasa: 2,5 tys- 3tys zł
Profil wyprawy: Trampingowo-Turystyczny (mam zamiar zwiedzić możliwie jak najwięcej miast po drodze)

Więcej informacji na : www.akcjarosja.cba.pl

Jeśli ktoś jest chętny to proszę o kontakt kandyd17@o2.pl

Mile widziane osoby po przejściach z jakimśkolwiek doświadczeniem w podróżowaniu po wschodzie.

SSSGGG

3 tys zl na 2 miesiace to chyba autostopem na calej trasie z mieszkaniem pod namiotem i nielegalnym uprawianiem zbieractwa-lowiectwa?
Sam bilet na samolot z Irkucka do Moskwy to ok. 1000 zl. No i z Irkucka na gleboka Syberie pociagiem to raczej nie wjedziesz - polecam transport rzeczny (uwaga - wodoloty kosztuja tyle co samoloty, a reszta wlecze sie bezlitosnie).

PS. Slabo mi sie wierzy w wyjazd za 50 zl dziennie z przejazdami, noclegami i jedzeniem. Chyba ze rzeczywiscie stawiasz na autostop i nocowanie na tzw. "wpiskach" (ros.). Tak na marginesie - ceny zywnosci w Rosji sa czesto wyzsze niz w Warszawie (mowie o sklepach, nie restauracjach).

Kristofor niezalogowany

Post autor: Kristofor niezalogowany »

To prawda, trochę za mała:) jeżeli macie ograniczoną kasę to proponuję Mongolię, bo to bardzo tani kraj i bez wariactw można przeżyć za przysłowiowe grosze (a za dalsze popić:)
Syberia niestety dosyć droga, a za jazdę stopem też trzeba płacić, i to wcale nie symbolicznie, bo odległości są porządne:)
Spanie w namiotach mocno zmniejsza koszta, ale też pamiętajcie, że nie wszędzie można taki namiot rozbić.
Nie chcę zbytnio krakać, bo wszystko jest do zdobycia, ale po 2 mies. za 2,5 - 3 tys. to za bardzo nie wypoczniecie a wyprawa będzie się raczej ze spalinami i przydrożnymi rowami kojarzyć, a przecież nie o to chodzi:)
W razie pytań dawajcie na prv - postaram się pomóc, bo w tym roku ruszam znów, więc aktualne informacje będę posiadał.

Pozdrawiam!

proletariat
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: proletariat »

Jechać do rosji to moje marzenie tylko po pierwsze brak osób po drugie nie mam gdzie nocować- brak znajomych w Rosji :) :) Pozdrawiam!
Partyjność nie kończy się o 15-tej

SSSGGG

Kilka praktycznych informacji.
1) Noclegi sa wszedzie. Tylko niektorym szkoda kasy ;)
2) Znajomi sie znajda rowniez wszedzie (no moze poza bezludnymi wyspami), tylko trzeba ich poszukac.
3) Jezeli ktos chce znalezc znajomych w Rosji i pozwiedzac ten kraj w miare "oszczednie" radze sie nauczyc jezyka.
4) Jezeli juz spelniles pkt. 3 - wejdz na http://avp.travel.ru i przejrzyj tamtejsze fora.

Powodzenia, good luck, udaczi! :)

Awatar użytkownika
kandyd17
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: kandyd17 »

2,5-3tys. to jest wg. mnie bardzo realne... do zralizowania wyprawy.
Oczywiśnie spanie pod namiotem i w najtańszych opcjach to oczywistość :) .
[nieoszczędza się tylko na wrażeniach]
Jedzenie nie jest droższe niż w warszawie pod warunkiem że to nie jest Moskwa i daleka północ.
Samolot z Irkucka to opcja do rozważenia...
Barki po rzekach się wloką ... i oto chodzi. :)
w 2005 zrealizowałem wyprawę (1m-c) na trasie Moskwa-Wołgograd-Rostów-Krym-odessa-kijów-lwów i mimo tego że moskwa jest strasznie droga i wydałem tam 1/2kasy to zmieściłem się w 1800zł - wcale jakoś strasznie nie głodując i w sumie na niczym nie oszczędzając.

Zapraszam na stronę www.akcjarosja.cba.pl

Gość

Czy ktoś z Was planuje podróż w głąb Rosji (zależy mi na Bajkale, ale chciałabym też dojechać do Władywostoku) i zbiera jeszcze ekipę???
Jeśli trasa jest bardziej urozmaicona (np. Chiny, Mongolia) - tym lepiej:)
Wygód nie potrzebuję:)
Pozdrawiam
Asia

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

a przejrzalas to forum???

Gość

oczywiście, że przejrzałam, ale w większości posty są z 2005 roku, więc mogą być już nieaktualne.
Poza tym nie wszyscy podają namiary i nie wiem do kogo ewentualnie mam się zwracać.
Wiem na pewno, że kandyd17 już zebrał ekipę:(
Asia

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

tia, ale spora ich czesc dotyczy wyjazdow planowanych na rok 2006, wiec chyba nie czytalas zbyt uwaznie... doslownie pare dni temu ktos tu szukal chetnych... :|

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

SPECJALNIE dla ASI !!!!

Post autor: ARTURINGA »

CZESC

W końcówce lipca jade na syberie!!! Też szukam z kim można jechać (samemu troche "łyso") mam juz połapane gdzie bede spał (zapraszają mnie rosjanie) i wiem co i jak z biletami! Zostały mi jescze wizy :cry: !
Trasa taka: Grodno-minsk-omsk:
a) nowosibirsk-nowokuznieck-irkuck-BAJKAŁ
B) nowosibirsk-irkuck-BAJKAŁ
C) nowosibirsk-kazachstan- kirgizja!

No i wiadomo spowrotem do domu!

Chcesz jechać daj znać!

Nad szczególami jeszcze sie porozmawia (i która wersja A< B< C ?)

Pozdrwaiam
ARTURINGA

ODPOWIEDZ