Nowgorod Wielikij

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
KKatarzyna
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Nowgorod Wielikij

Post autor: KKatarzyna »

Czy ktoś może był w Nowgorodzie Wielkim i wie jak nalepiej tam dojechać?
Słyszałam że najlepiej praz S-Petersburg,
ale bedę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
Cochise
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Cochise »

bylem w Nowogrodzie na jesieni zeszlego roku
jechalem tam pociagiem z Moskwy, ale wydaje sie, ze z Polski najkorzystniej byloby niestety najpierw do Petersburga i pozniej pocigiem do Nowogrodu
pociag ten bardzo sie wlecze i jedzie w zolwim tempie okolo 3h
sluze pomoca
napisz co chcesz wiedziec
Awatar użytkownika
Che-Burashka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Che-Burashka »

To jeszcze zależy skąd i jak chcesz jechać. Ja z Krakowa zawsze jeżdżę wszędzie przez Lwów. Wtedy wychodzi tak:
1) przez Moskwę:
Lwów-Moskwa - ok. 24 godzin drogi
potem z Moskwy pociąg do Nowogrodu (chyba tylko jeden dziennie) - 8 godzin drogi
2) przez Petersburg:
Lwów-Petersburg - ok. 30 godzin drogi
potem z Petersburga z Dworca Witebskiego (pociągi podmiejskie) - 9 pociągów dziennie - między 3-4 godzin drogi (rozkład np. na stronie http://www.tutu.ru/spb/02.php)

Ale wydaje mi się, że wybór trasy bardzo zależy od tego jak w ogóle chcesz właśnie jechać do Rosji (Ukraina/Białoruś).

Ja jechałam do Nowogrodu z Petersburga. Pociąg faktycznie potwornie się wlecze :)

PS. Gdybyś sprawdzała rozkłady jazdy pociągów do Nowogrodu to w większości wyszukiwarek (w tym też www.rzd.ru) miasto to figuruje jako Новгород на Волхове, a czasem po prostu jako Новгород Пасс. :)

W razie czego też służę pomocą :)
Cochise
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Cochise »

zgadza się, pociąg z Moskwy jest jeden na dobę; wyjeższa około 22-23 w nocy z dworca leningradzkiego i w Nowogrodzie jest na około 6-7 rano
ODPOWIEDZ