Ile pieniędzy na granicy?

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
kaktus28
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ile pienię™dzy na granicy?

Post autor: kaktus28 » śr 25 lip, 2007 09:30

Wyjeżdżam na 3 tyg do Rosji (Petersburg-Moskwa) i nigdzie nie mogę znaleźć inf o tym czy mam miec przy sobie określona ilośc gotówki, czy np. wystarczy pokazać kartę. Czy ktos wie cos na ten temt? :wink:

krzysiekmazur
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: krzysiekmazur » śr 25 lip, 2007 10:40

ja wiem tylko tyle ze nie mozesz miec przy sobie wiecej niz 10 tys $ w gotowce.
Jak ja ostatnio jechalem to nikt na granicy sie nie pytal czy kasa ktorą zadeklarowalem mi wystarczy.a musze przyznac ze nie mialem duzo:)

lebro
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: lebro » śr 25 lip, 2007 13:26

Byłem w ubiegłym roku (też z gdańska). kasy nie trzeba pokazywać na granicy. (inaczej nikt się o nią nie pytał :wink:
pozdrawiam
a z ciekawości jak jedziesz, my jechaliśmy przez Wilno :)

kaktus28
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kaktus28 » śr 25 lip, 2007 20:11

Jadę z Warszawy pociągiem przez Białoruś, wagonem bezpośrednim, całe szczęście :) Martwi mnie tylko ta cała registracja, bo w Petersburgu będę 5 dni, potem w Archangielsku tydzień i w Moskwie 10 dni, mam nadzieję że nie spędzę większości czasu w urzędach :wink:

lebro
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: lebro » czw 26 lip, 2007 10:11

registrację mozesz kupić... No chyba ze jestes w hotelu wiec kłopotu nie ma.
My w petersburgu w samym centrum na Pocztomskaja (hihihi chyba dobrze napisałem) wynajmowaliśmy mieszkanie drogo i nam facet załatwił registerowkę :) oj przydała się bo akurat na naszej ulicy odbyły się ćwiczenia przed zjazdem G8 :) i mila milicja ostro nas sprawdzała :)
tylko powiem że Petersburg jest przepiękny i napradę można się swietnie bawic. Moskwa no cóż droga i wielcy kombinatorzy.
Opisałem swoją wycieczkę i przekazałem sporo info. Warto pamietac o legitymacji studenckiej nawet jak już nie jesteś studentem :) sporooooooo możesz zaoszczędzic (ermitaż za darmo!!!!)
pozdrawiam
od dzisiaj urlop jak pięknie

kaktus28
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kaktus28 » czw 26 lip, 2007 21:46

Jadę do znajomych, więc pewnie będzie trochę bieganiny po urzędach :( wyjeżdżam już jutro i mam nadzieję że wszystko się uda, dzięki za informacje :wink:

Rafal75
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Rafal75 » czw 08 maja, 2008 20:41

Witam!!
W lipcu wraz z rodzinką wybieram się na wczasy na Krym-Sudak.Mam pytanie jaką gotówkę (dolar, euro) zabrać ze sobą :wink:

Blackwind
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Blackwind » czw 08 maja, 2008 20:59

Byłem na Krymie 2 lata temu, polecam :-)

Na Krymie jest masa kantorów na każdym rogu, ale 99,999999% z nich kupuje tylko 3 waluty: USD, EUR, RUB. Więc którakolwiek z tych walut się nada, choć oczywiście, jak to na wschodzie, USD mają to do siebie, że często wcale nie trzeba ich rozmieniać, by nimi płacić (np za nocleg, za busik), więc są z tej trójki najwygodniejsze.

Złotówki na Krymie odpadają! Raz byłem w sytuacji podbramkowej (dolce się skończyły) i chciałem rozmienić 100pln. Było to w centrum Simferopola i nie chcieli w kantorach złotówek.

Przy okazji, warto kupować waluty nie w Warszawie a we Lwowie (tam z kolei ze sprzedażą złotówek nie ma problemu), z tego co pamiętam, to w kantorze na lwowskim dworcu kolejowym (a na dworcach tradycyjnie rżną najbardziej, jak wiadomo) dolce dosztowały taniej niż w Warszawie. Niech ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pt 16 maja, 2008 13:39

WITAJ

BEZ DEKLARACJI CELNEJ MOŻNA MIEĆ ZE SOBĄ 4 000 EURO. O RUBLACH LEPIEJ NIE WSPOMINAĆ. NIE POKAZYWAĆ PORTFELA !!!! I OCZYWIŚCIE RESZTA PIENIĘDZY JEST NA KARCIE KREDYTOWEJ.

ROBERT
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pt 16 maja, 2008 13:42

CO DO KRYMU TO CHYBA NAJLEPIEJ MIEĆ HRYWNY ( OCZYWIŚCIE KUPIONE W POLCE PO DOBRYM KURSIE ). JA NIE LUBIE CHODZIĆ I WYMIENIAĆ. NA 2 MIEJCU USD, EURO. NA KRYMIE SA NAJLEPSZE KURSY DLA TYCH WALUT

ROBERT
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 01 cze, 2008 20:04

w deklaracji mozesz pisac co chcesz, jak masz jakies cenne rzeczy to mozesz wszystko spidac i poprosic aby dal Ci takie pismo z pieczecia jako potwierdzenie ze wwiozles.
JEst suma kasy jaka mozna wwiezc, nie chce mieszac, ale chyba 250 000 rubli, a walucie jakiej chcesz.

rejestracja obowiazkowa, bez klopotu na poczcie, pisane na forum.
powodzenia

ODPOWIEDZ