Autostopem po Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Herman
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Autostopem po Rosji

Post autor: Herman »

W sierpniu zamierzam zrealizować plan wojażu autostopem przez Litwę, Łotwę, Estonię z wstępnym celem w Archangielsku. Orientuje się ktoś, jakie jest nastawienie rosyjskich kierowców na autostopowiczów? Będę wdzięczny za wszelkie dodatkowe informacje.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

Dalnobojsziki to w wiekszosci odludki, tysiacami kilometrow w jednemy, wiekszosc nawet CB nie uzywa .. ale przyjazni i mili, najlepiej z nimi dogadywac sie na parkingach gdzie koczuja, gdyz po trasie watpie zeby sie zatrzymali.

pomysl ciekawy, ae archangelsk .. to moze juz wyzej celuj - Murmansk, bedzie ciekawiej lub wogole na wschod - Bajkał.

ps,. nie zapomnij o wizie i biurokracyjnych registracjach :)
Herman
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

meldunek w czasie autostopu

Post autor: Herman »

hm, właśnie, a odnośnie zameldowania podczas wyprawy autostopem. Taka podróż jest nieprzewidywalna, będę nocował w namiocie (albo w jakimś samochodzie), i jak tutaj załatwić zameldowanie??
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

meldunek musisz miec, gdyz za kazdym razem bedziesz zmuszony oddawac kase na DPSach a ciezarowki zatrzymuja zawsze na trasach. Poza tym przy wyjezdzie nieprzyjemnosci..
poszukaj na forum o rejestracji duzo sie pisalo w roznych postach.
Musi, byc, gdziekolwiek i jakakolwiek, na poczcie najlatwiej zeby ktos znajomy ci zrobil i styknie.
Maryś
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Maryś »

Miesiąc byłem na Syberii i miałem tylko jeden meldunek z hotelu w Irkucku wbity na karteczkę którą dostałem przy wjeździe. Gdy w drodze powrotnej przekraczałem granicę celnik białoruski nawet na nią nie spojrzał. Nocowałem różnie bo i w namiotach i na kwaterze u rodziny w mieszkaniu, na dworcu no i w hotelu. Przemieszczałem sie różnymi środkami transportu także autostopem-za darmo. Nie raz pytałem o drogę milicję rosyjską i ani razu nie spotkałem się z jaką kolwiek kontrolą czy jakimiś problemami. Acha jedynie gdy spałem na dworcu to milicjant poprosił o okazanie ważnego biletu. Tak że nie wygląda to tak strasznie jak by sie mogło wydawać.
Pozdrawiam!
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

od poczatku 2007 roku meldunek ma inna forme, nie ma meldunkow na migracyjnej karteczce.
Ile razy wyjezdzalem z bialorusi , bialoruski celnik zapytal o meldunek, zawsze sobie robie xero meldunku, bo wg. przepisow , zawiedolenie o rejestracji trzeba zwrocic/wyslac do FMS przed wyjazdem.
Maryś udało sie znaczy, moze na dalekim wschodzie nie trzepia tak z rejestracjami, albo kiedys nie meczyli. Piterskie i Moskievskie menty sa na to wyczulone.
Ponadto w marcu byl tzw "miesiacznik" - wszystkich sprawdzali, wszystkich "czarnych" meczyli, nawet jesli byli pasazerami w aucie.
justynka2113
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wiza

Post autor: justynka2113 »

mam takie pytanie.rowniez wybieram sie autostopem do rosji i czytalam wlasnie o wizach.zeby uzyskac wize turystyczna trzeba okazac w konsulacie jakis dowod wykupionej wyieczki czy cos w tym stylu.ja sie wybieram stope w zwiazku z tym nie wiadomo gdzie bede nocowac i wogole.jak mam im to zakomunikowac w konsulacie?
ODPOWIEDZ