bajkał samolot

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
dorsz
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

bajkał‚ samolot

Post autor: dorsz »

w sierpniu wybieramy sie w gronie 6 osób nad Bajkał. Niestety niektórzy mają ograniczony urlop a my "at all" fundusze (czyt. odpada na całej trasie samolot). Jedziemy trannssibem. Chcielibyśmy skrócić droge powrotną. Czy się da? Jaki jest najtańszy koszt biletu lotniczego z Ułan-Ude lub Irkucka do Moskwy. Wiem że lata tam kilka linii. Czy ktoś mógłby pomóc ? :roll:

Blackwind
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Blackwind »

Pytałem pare miesięcy w Aeroflocie, to lot Wawa-Irkuck (przez Moskwę oczywiście) w obie strony kosztuje w okresie wakacyjnym około 1900pln, Moskwa-Irkuck w obie strony 1400pln a w jedną stronę podobno niewiele taniej (poniżej 1000 nie zejdzie, jak powiedziała mi pani za biurkiem)
Ułan-Ude - Warszawa w lipcu Aeroflotem "na chwilę obecną" to koszt 1720pln + 270pln opłat (źródło informacji: konsultant firmy transsib.com.pl, nie wiem, czy to z prowizją firmy czy bez)
Ostatnio zmieniony pt 09 maja, 2008 21:58 przez Blackwind, łącznie zmieniany 1 raz.

dorsz
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

dzieki, myśłałam o trasie "bajkał" -Moskwa a dalej to już doba,

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

dorsz, proponuję linie www.s7.ru tanie rosyjskie linie lotnicze :lol:
w 2007 leciałem z Irkucka do Moskwy...samolot doleciał :wink:
bilet można kupić przez internet - e-ticket...obecnie dla 1 osoby w sierpniu bilet od 6 887,00 RUB...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Blackwind
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Przepraszam dorszu, sprawdziłem stare maile, w moim poprzednim poście była pomyłka co do cen, poprawiłem.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

My zapewniamy połączenia lotnicze... również.
od około 800pln ... Moskwa-> Irkuck. ;-)

dorsz
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

800 to też sporo natrafiłam gdzieś na relację z wyprawy, gdzie ktoś pisał o 200 $ i próbuję to
potwierdzić lub skorygować. Jak do tej pory nic mi sie nie zgadza.?! Ludzie piszą że rok temu wyprawa kosztowała ich about 2000 zł a mnie po zebraniu informacji 2000 wypada sama podróż w dwie strony + 2 wizy rosyjska i białoruska. Czy tak bardzo zdrożało? Czy można dojechać taniej? Czy to ja żle kombinuję i szukam?! Pozdro

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

dorsz, rok temu ten bilet kosztował mnie 5000 RUB...przeliczając kursem z lipca 2007 (wtedy kupowałem) to rzeczywiście jest to 197$...
bilet zdrożał o 1887 RUB i dolar spadł z 2,7 na 2,2...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Rosjanie podnieśli tez cenę Wiz!
Białoruś wprowadziła tez tranzytowe-płatne!!

takk... ceny idą w górę!

To już nie te czasy ze za 100 Baksów jechało sie do Władywostoku tam i powrót!

Wschód zaczyna być drogi!!!

Ceny podnieśli sporo NIEMCY jeżdząc całymi Wagonami nad Bajkał....
jest popyt -> rosną ceny!

ale porównując odległości jeszcze jest na korzyść wschód!

dorsz
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

dzięki za wyjaśnienia wynika z nich że moje pytanie o aktualny kurs walut wcale nie było takie mało inteligentne jak mi sugerował administrator i wiedziałam o co pytam :evil:
mam ciąg dalszy tego mało inteligentnego wątku - gdzie wymienić pieniądze w Moskwie? I czy można wymienić coś na miejscu tj Irkucku albo Ułan Ude. Kiedy byłam rok temu na Krymie jeśli się wymieniło za dużo hrywien wydawało się je we Lwowie na siłę. Mam ogólne wyobrażenie o cenach sprzed roku ale nie wiem jaki jest aktualny kurs walut i co bardziej $ czy euro? Z góry dziękuję!

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Kurs... z kursem tez nieco prawda!

Cena skoczyła w górę jeżeli chodzi o hrywnę chyba o całe 2 hrywny na €?
dolar spadł... wiec zabezpieczając sie podnieśli i tu ceny!
+ inflacja!

a w rosji Bankomaty w większych miastach są !
Nawet wydają w Rublach lub $ ...

Rosja to nie "Zasiedniogórogród ;-) " technika dociera!

dorsz
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Jaki jest wasz poglad na podróż nad Bajkał w ilości 1szt płci ż lub K ? bo Chyba na to wyjdzie?
pozdro

Blackwind
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Ciężko powiedzieć... pogląd jest taki, że na pewno łatwiej miałaby płeć m lub M. Mówią, że transsyberiany są bezpieczne, inne dalekobeżne pociągi tak samo. Tak więc jak przeżyjesz przesiadkę w Moskwie to dalej już z górki. Nie wiem wprawdzie, jak jest z bezpieczeństwem nad Bajkałem.

No i czy gawarisz pa ruski choć trochę? Bo jak nie to może być ciężko
- bez znajomości języka wroga
- samotnie
- samotnie będąc kobietą, co gorsza

Wszystko zależy od tego na ile "twarda" jesteś i ile masz doświadczenia/wiedzy o takich wyprawach, bo spotykałem już laski które samotnie podróżowały od Tajlandii po Turcję drogą lądową i jakoś nie zginęły.
Sam rok temu pojechałem do Turcji bez towarzyszy, też oczywiście tureckiego nie znając. Choć nie jestem kobietą, a w Turcji kobiety mają zdecydowanie trudniej niż faceci.

Przy okazji, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę (bo chyba planowałaś przesiadkę w Moskwie), że z Brześcia też da się dojechać bezpośrednim do Irkucka. Kurs raz czy dwa razy w tygodniu, radosne 100 godzin jazdy :-) Ale z tego, co pamiętam, przejazd kosztował ponad 500PLN, więc zarzuciłem dalsze badania sprawy.

Awatar użytkownika
kjt
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kjt »

Co do samolotu - zdecydowanie www.s7.ru Leciałem z Irkucka do Moskwy rok temu, również w sierpniu. Bilet kupowany w czerwcu wyniósł mnie ok. 600 zł. Spokojnie można kupić bilet z poziomu ich strony www za pomocą karty kredytowej

czarekza
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: czarekza »

Zawsze mozna probowac wrocic przez Krolwiec, wybierajac trase: Irkuck - Moskwa - Kaliningrad . A dalej z Kaliningradu np. do Warszwy jest autobus za 50 zl do Warszawy.
Bilety do Kaliningradu czasem bywaja tansze, gdyz jest to lot wewnetrzny.

W razie problemow w Irkucku, zapraszam na Suche Batora 18.
Przez najbliszy czas bede tam przebywal i w razie czego moge pomoc, po za tym zachecam na prv do kontaktu osoby bedace w Irkucku, lub zamierzajce przybyc do Irkucka. Zawsze mozemy sie wymienic jakimis doswiadczeniami. Po za tym, mozemy skoczyc do Chinskiej knajpy, gdzie nie za duzym kosztem mozna zjesc cala patelnie roznych potraw.
Acha, lotnisko w Irkucku jest dosc oryginalne, zwlasza hala przylotow.
--
Корень учения горек, да плод его сладок.

dorsz
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

co za ulga! Po raz pierwszy jkach krzepiąca wiadomość! Z tym powrotem przez Królewiec to jak/gdzie się kupuje bilety? czy można np. w Irkucku do Kaliningradu czy dopiero z Moskwy do Kaliningradu. Co z rezerwacją? Kiedy należy je kupić? Czy da sie przed wyjazdem czy z drogi? dzieki !!! :lol:

czarekza
Nadworny Radca
Nadworny Radca

poszukaj przez net na stronach Aeroflotu. Jesli nie przez net, to mozna poprobowac w Irkucku, czy tez w Moskwie w biurach Aeroflotu.
--

Awatar użytkownika
bury
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: bury »

kjt pisze:Co do samolotu - zdecydowanie www.s7.ru Leciałem z Irkucka do Moskwy rok temu, również w sierpniu. Bilet kupowany w czerwcu wyniósł mnie ok. 600 zł. Spokojnie można kupić bilet z poziomu ich strony www za pomocą karty kredytowej
Witam!

Zakupilem na rok 2008 dwa bilety tych lini: Barnaul - Moskwa i Moskwa - Dublin.Ceny przyzwoite: 5600 i 4400! rubli.Mam pytanie do osób ktore korzystały z tych lini i kupowały bilety online: czy jest jakiś problem z odbiorem biletów przed odlotem?Trzeba wczesniej dzwonić i potwierdzać, czy po prostu odbywa się to tak jak w europejskich tanich liniach,czyli odbiór biletu w dniu odlotu,parę godzin wcześniej?

pozdrawiam

bury

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

bury, ja żadnych problemów nie miałem z odbiorem biletów w Irkucku...w momencie rozpoczęcia odprawy (1,5h przed odlotem) podeszliśmy do pani, pokazaliśmy paszporty, podaliśmy nr rezerwacji, wydano nam karty pokładowe i oddaliśmy bagaże...
potem zdążyliśmy jeszcze pójść na piwo :wink:
wszystko tak jak w europejskich liniach...przeciez Rosja, to też Europa :wink:

wnuczek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: wnuczek »

Witam,
a jak wyglada sprawa z bagazem w samolocie, czy ktos sie orientuje jaki jest jego limit w liniach Aeroflotu. I ile trzeba zaplacic za ewentualny nadbagaz.

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

wnuczek, http://www.aeroflot.ru/eng/ czytamy i szukamy...lub dzwonimy do polksiego oddziału Areofłotu i pytamy... http://poland.aeroflot.aero/eng/contacts.asp

bartek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

bilety lotnicze

Post autor: bartek »

witam wszystkich.
Właśnie dzisiaj załatwiłem sobie kasę i urlop więc na 100% jadę nad Bajkał w lipcu. Szkoda mi czasu, więc z powrotem chciałbym wracać samolotem do Moskwy. Szukałem dzisiaj biletów na stronkach: aeroflotu, s7, krasair, samara airlines, vladivostok air i transaero. Wyszło mi, że na dzień dzisiejszy najtańszy jest aeroflot ( ok. 230 є ). Wstrzymam się jeszcze przez jakiś czas z kupnem biletu. Jeżeli wpadniecie na jakąś super okazję, piszcie!! Do zobaczenia nad Bajkałem.

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

bartek, jeszcze kilka dni temu były bilety po 6800 RUB...ale widać pula tanich się skończyła...

hrust
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: hrust »

warszawa- irkuck pociag gdzies z 5 dni jechac 650 zl i bez Moskwy )))
jade na poczatku lipca z kolegami do domu, jak by co to piszcie!=)

sammg
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sammg »

Witam,

W maju podróżowałem "samotnie" po Rosji.
Ponieważ nie udało mi się załatwić wizy białoruskiej (za późno się za to zabrałem) byłem zmuszony jechać przez Ukrainę.
Moja podróż wyglądała następująco:
- Katowice – Kijów pociągiem
- Kijów – Moskwa samolotem (aeroflot - 99 euro) - jest pociąg za ok. 100 zł, ale ja koniecznie chciałem się przelecieć, starszym ode mnie, Tupolevem;)
- Moskwa – Władywostok pociągiem nr 44 (plackarta - 284 zł) (7dni)
- Władywostok – Irkuck samolotem (s7 - 341 zł)
- Irkuck – Moskwa samolotem (aeroflot - 137 euro) – w marcu były bilety za 350zł, ale ja niestety zdecydowałem się na zakup dopiero w kwietniu, kiedy było już drożej.
- Moskwa – Lwów pociągiem (plackarta 130 zł)
- ze Lwowa busikiem do granicy i potem z Przemyśla pociągiem.

Wszystko to w ciągu 25 dni:) – od 1 do 25 maja.
W okolicach Bajkału spędziłem 10 dni, zwiedzając bardzo dobrze m.in. Irkuck, Listwiankę i wyspę Olchon.

Wszystkie w/w bilety kupiłem przez Internet w kwietniu br.

Sezon turystyczny zaczyna się tam dopiero w czerwcu więc pewnie ceny mogą być już wyższe od tych które ja płaciłem.
Wodoloty na Bajkale zaczynają kursować w drugiej połowie czerwca.

Cała podróż odbyła się bez najmniejszych problemów.
Rewelacyjna wyprawa – polecam każdemu.
Służę pomocą i chętnie odpowiem na pytania:)

Pozdrawiam.

speed1983
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: bajkał‚ samolot

Post autor: speed1983 »

dorsz pisze:w sierpniu wybieramy sie w gronie 6 osób nad Bajkał. Niestety niektórzy mają ograniczony urlop a my "at all" fundusze (czyt. odpada na całej trasie samolot). Jedziemy trannssibem. Chcielibyśmy skrócić droge powrotną. Czy się da? Jaki jest najtańszy koszt biletu lotniczego z Ułan-Ude lub Irkucka do Moskwy. Wiem że lata tam kilka linii. Czy ktoś mógłby pomóc ? :roll:
Pacz na regionalnych AVIA możesz go dostać z Irkucka nawet za 5600rub

kambol
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kambol »

speed1983 pisze:Pacz na regionalnych AVIA możesz go dostać z Irkucka nawet za 5600rub
Proszę o jakiś link.
Dzięki.

czarekza
Nadworny Radca
Nadworny Radca

z tanszych przewoznikow:
www.s7.ru
i jest jescze utr Air, tylko nie moge znalezc strony.
--

ODPOWIEDZ